Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 22d. 22:32

Lietus neišgąsdino minios Valdovų rūmų kieme: klausytojus džiugino Justina Gringytė ir Petras Geniušas

Agnė Jagelavičiūtė, Petras Geniušas, Justina Gringytė, Ilona Balsytė
15min nuotr. / Agnė Jagelavičiūtė, Petras Geniušas, Justina Gringytė, Ilona Balsytė

Trečiadienio vakarą, „Midsummer Vilnius“ festivalio metu, Valdovų rūmų didžiajame kieme pasirodymą surengė ir ypatingos muzikos garsais miesto širdį pradžiugino operos solistė mecosopranas Justina Gringytė ir vienas ryškiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas.

Britų dienraščiai „The Telegraph“ ir „The Times“ Justinos Gringytės balsą lygino su griaustinio jėga ir gyrė nepriekaištingą techniką. 2015 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose kaip geriausia jaunoji solistė įvertinta atlikėja pasirodo Lietuvos, Korėjos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir kitų šalių operose. Atlikėja Be to, ji yra įsteigusi savo labdaros ir paramos fondą talentingiems jauniesiems muzikantams remti.

Petras Geniušas iš Lietuvos atlikėjų išsiskiria nuolatinėmis naujų išraiškos formų paieškomis – savo solidžios karjeros metu jis yra akomponavęs dramos spektakliams, baletams ir net kabaretams, dalyvavęs džiazą ir kitus stilius jungiančiuose projektuose. Dėstytojauja ne tik Lietuvoje, bet ir Škotijos Karališkoje mokslų akademijoje. Už savo veiklą pianistas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Įspūdingas duetas užpildė Valdovų rūmų kiemą itališka muzika: skambėjo kompozitorių G.Rossini, V.Bellini, G.Donizetti kūriniai. Petras Geniušas solo skambino D.Scarlatti, C.Debussy kūrinius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką