Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 birželio 30d. 21:43

Lietuvių pamilta LP sudrebino Kalnų parką: koncerte šėlo įspūdinga minia, atvyko ir žinomi žmonės

LP koncertas Vilniaus Kalnų parke
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / LP koncertas Vilniaus Kalnų parke
Sekmadienio vakarą Vilniaus Kalnų parke susirinkusi publika mėgavosi itin lauktu renginiu – čia koncertą surengė į Lietuvą po metų pertraukos sugrįžusi JAV alternatyviosios muzikos atlikėja ir dainų kūrėja LP. Šį sykį savo ištikimam klausytojų būriui Laura Pergolizzi pristatė dainas iš naujausio savo albumo „Heart To Mouth“.

Į koncertą susirinko tūkstantinė minia – LP dar kartą įrodė, kad Lietuvoje yra labai mylima atlikėja.

Atvyko ir laidų vedėjas Ignas Krupavičius su sužadėtine. Tiesa, žinomas vyras pripažino, kad nėra didelis atlikėjos gerbėjas, tačiau su LP kūryba yra susipažinęs. Vis dėlto su jo išsakyta mintimi sutiktų dažnas – net ir nuodugniai nežinant jos kūrybos, talentu žavėtis neįmanoma.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vaida Kazakauskytė ir Ignas Krupavičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vaida Kazakauskytė ir Ignas Krupavičius

LP į sceną lipo apie 20.40 val., o prieš tai gerą nuotaiką užkūrė šių metų Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse Jurijus Veklenko, kuriam patikėta apšildyti susirinkusią minią. Saulėtą vakarą miško apsuptyje suskambo ir šiemet Izraelyje nuaidėjęs kūrinys „Run with the lions“, scenoje atlikėjas pristatė ir kelias dainas iš savo naujausio albumo.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jurijus Veklenko
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jurijus Veklenko

Po pusvalandžio pertraukos į sceną žengusi LP padėkojo J.Veklenko už puikų atidarymą ir savo koncertą pradėjo lyrišku kūriniu „Dreamcather“, tačiau ilgai mėgautis muzika susėdus ant laiptų atlikėja neleido.

Jau su antruoju kūriniu – viena žinomiausių dainų „When we're high“ – atlikėja išjudino minią. Retai kada vakarėlis prasideda vos dainininkui pradėjus koncertą, bet LP tai pavyko.

Nuo pat pirmųjų akimirkų susirinkę galėjo įvertinti, kuo LP užkariavo pasaulį – jos balso galimybės užbūrė visą parką. Itin aukštame diapazone dainuojanti galinti atlikėja savo balsu priverčia šiauštis odą, ypatingai, kad jos dainose galima girdėti ir savotišką sodrumą.

Ištikimi LP gerbėjai sutiks, kad jos dainų būtina klausytis gyvai – taip atsiskleidžia ne tik balsas, bet ir užburia magiška energija, kuri ji sugeba ištransliuoti bet kur – ar tai būtų koncertas rūsyje, ar Kalnų parkas, ar „Compensa“.

LP koncerto Vilniaus Kalnų parke akimirkos – 15min galerijoje:

„Koks gražus vakaras, kokia graži minia. Ačiū, kad atėjote“, – po trijų dainų dėkojo LP. Tiesa, scenoje ji nedaugžodžiavo – vakarėlis, kurį lydėjo gausios susirinkusiųjų ovacijos, kalbomis nebuvo pertraukiamas.

Scenoje šėlo ir pati LP. Dar vienas žavintis dalykas – jos gebėjimas atsiduoti akimirkoje, kai norisi, šokti, kai norisi – griebti mikrofono stovą ir sukinėtis po sceną.

Viduryje koncerto LP į sceną atsinešė ukulelę – tai jos pasirodymui besileidžiant saulei suteikė daug daugiau šiltumo, jautrumo.

Netrukus suskambo ir jos dar vienas puikiai žinomas kūrinys „Girls go wild“, kurį minia sudainavo tiesiog kartu.

Po vienos iš dainų LP klausytojams padėkojo ir lietuviškai: „Ačiū.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LP koncerto Vilniaus Kalnų parke akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LP koncerto Vilniaus Kalnų parke akimirka

Naujas albumas „Heart To Mouth“

LP sostinėje susirinkusiems gerbėjams pristatė savo naujausią albumą „Heart To Mouth“. Šis, jau penktasis studijinis dainininkės albumas, kurį išleido „BMG“ ir „Vagrant“, yra pats atviriausias iš iki šiol buvusių darbų. Be filtrų, be cenzūros, ir be jokio kito šlamšto.

„Kai aš atsistoju prie mikrofono ir pradedu dainuoti, galiu pajausti tiesioginį ryšį tarp mano širdies ir mano lūpų, – sako LP. – Anksčiau tai buvo miestas su daugybe gatvių, kurioms reikėjo mano dėmesio. Dabar aš jaučiu savyje didelį greitkelį, kuriuo teka mano emocijos. Nesvarbu, ar tai yra liūdnesnės dainos ar didingi himnai, jie visi ateina tiesiai iš mano širdies“.

Ji pradėjo tiesti kelią į šį greitkelį 2017 m. su albumu „Lost On You“. To paties pavadinimo titulinė albumo daina jau turi virš 500 mln. perklausų ir yra pelniusi platininio disko statusą Lenkijoje, Rusijoje, Graikijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

Beje, daina „Lost On You“ pasakoja apie LP išsiskyrimą su mylimąja – atlikėja yra lesbietė ir to neslepia.

Medžiagą savo naujausiam albumui „Heart To Mouth“ dainininkė pradėjo rinkti dar 2017 m., bendradarbiaudama su albumo „Lost On You“ prodiuseriu Mike‘u Del Rio (dirbusiu su Eminemu, „X Ambassadors“, Skylar Grey) ir kūrėju Nathanielu Campany.

„Metams bėgant supratau, ko aš noriu pati iš savęs, ką konkrečiai noriu pasakyti, ką trokštu perduoti žmonėms ir ką aš noriu atlikti scenoje, – tęsia Laura. – Aš pagaliau galiu parodyti tai, ką noriu, ir taip, kaip noriu. Man nereikia niekieno leidimo. Aš galiu būti savimi ir tikrai turiu ką pasakyti. Niekas iš mūsų negyvena tobulo gyvenimo, bet mes bent jau galime apie tai parašyti“.

Ir ji parašė. Albumas „Hear To Mouth” yra tikras sielos šauksmas. LP atvirai pasakoja apie meilę, geismą, baimę, nesaugumo jausmą, neištikimybę, sielvartą ir išganymą.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LP koncerto Vilniaus Kalnų parke akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./LP koncerto Vilniaus Kalnų parke akimirka

„Ironiška, bet dainą „Recovery” aš sukūriau po neištikimybės, tačiau labai greit pati atsidūriau tokioje pat gyvenimo situacijoje, – pripažįsta kūrėja. – Tas jausmas tiesiog siaubingas. Tu niekada to iki galo nesuprasi, kol neatsidursi abiejose pusėse. Labai blogai sudaužyti kažkieno širdį, tačiau dar labiau skauda, kai tu pati lieki sudaužyta širdimi“.

Ir visos kitos albumo dainos yra persmelktos gilių išgyvenimų ir gyvenimo atradimų – tai ir „Girls Go Out“, „Die For Your Love“, „One Night In The Sun“, „Dreamer“ ir daugelis kitų.

„Aš galiu patirti ir perteikti visą emocijų spektrą per vieną dieną“, – sako LP. – Nes žinau kaip paaiškinti labai daug vos keliais žodžiais. Tai buvo mano tikslas. Nėra ko slėpti“.

„Esu laiminga, kad turiu klausytojus, kuriems galiu viską papasakoti. Jie žino, kaip sunkiai aš ėjau link to, kur dabar esu, ir aš labai jiems dėkinga, nes mes visi kartu keliaujame nuo lopšio iki kapo. Aš esu čia tik tam, kad dainuoti apie tai. Jei jums patinka – nuostabu, nes aš myliu tai, ką darau. Jei ne, tiesiog išmeskit viską ir pamirškit“, – juokiasi LP.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką