Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 20d. 22:30

Lietuvoje pirmąjį solo koncertą surengė Olafuras Arnaldsas: žiūrovus žavėjo negirdėta kūryba

Olafuro Arnaldso koncerto akimirka
Gabrieliaus Jauniškio nuotr. / Ólafuro Arnaldso koncerto akimirka

Garsusis Islandijos muzikos alchemikas Olafuras Arnaldsas trečiadienio vakarą surengė pirmąjį solo koncertą Lietuvoje. Kultinis „BAFTA“ apdovanojimų laureatas, kompozitorius, muzikantas ir prodiuseris koncertavo sostinės koncertų salėje „Compensa“. Po trejų metų pertraukos į turą išsiruošęs Olafuras Arnaldsas vieninteliame koncerte atliko ne tik geriausius kūrinius, bet ir negirdėtą kūrybą iš naujojo studijinio albumo „re:member“.

Vos pradėjęs pasirodymą, jau po pirmo kūrinio O.Arnaldsas pasisveikino su žiūrovais ir pakvietė visus prisijungti prie koncerto. Muzikantas paprašė publiką sudainuoti vieną natą, kurią trauktų visa salė. Atlikėjas užtikrino, kad tai bus pats geriausias apšilimas. Netrukus puikiai nusiteikusios publikos įdainuota nata buvo įrašyta ir ją galima buvo išgirsti antrame O.Arnaldsas atliktame kūrinyje.

Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Ólafur Arnalds koncerto akimirka
Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Ólafur Arnalds koncerto akimirka

Pernai po anšlaginių gastrolių Europoje ir nepakartojamo pasirodymo prestižinėje „Royal Albert Hall“ salėje Londone, O.Arnaldsas paskelbė, kad išleis albumą „re:member“. Naująjį įrašą, kurį reklamavo muzikos kritikų ir melomanų puikiai įvertinti pirmieji du singlai „re:member“ ir „unfold“, muzikantas ir pristatė Lietuvoje. Viso buvo suplanuota 20 papildomų koncertų, kuriuose atlikėjas groja kartu su styginių kvartetu ir būgnininku-perkusionistu.

Ólafur Arnalds koncerto akimirkos – galerijoje:

Visi šie koncertai yra ypatingi, nes jų metu O.Arnaldsas groja iškart dviem „Stratus“ pianinais. Instrumentai, kurie naujausių technologijų dėka gali realiu laiku savarankiškai kurti ir atlikti muziką, buvo tobulinami dvejus metus. Jų dėka, kiekvienas O.Arnaldsas koncertas tampa nepakartojamu ir unikaliu.

Ólafuras Arnaldsas ketvirtasis oficialus solo albumas „re:member“ tapo vienu iš labiausiai laukiamų metų įrašų muzikos pasaulyje. „Tai mano išsilaisvinimo albumas“, – sako Ólafuras Arnaldsas. „Čia girdite mano kūrybą, kuriai idėjų sėmiausi iš labai įvairių muzikos žanrų, kuriuos atskleidžiu be jokių filtrų. Vienu metu dalyvauju pačiuose įvairiausiuose projektuose, todėl manau, kad šis albumas tą įvairovę atspindi geriausiai.“

Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Ólafur Arnalds koncerto akimirka
Gabrieliaus Jauniškio nuotr./Ólafur Arnalds koncerto akimirka

Prieš 15 metų pradėjęs kurti muziką, O.Arnaldsas nesitikėjo, kad įsivaizduojamiems filmams kuriami garso takeliai kam nors bus įdomūs. Karjeros pradžioje būgnais grojęs metalo grupėse „Fighting Shit“ ir „Celestine“, šiandien jis yra vienas populiariausių šiuolaikinės muzikos kompozitorių pasaulyje. 2009 m. jis sukūrė elektroninės muzikos duetą „Kiasmos“, kuriame muzikuoja kartu su islandų grupės „Bloodgroup“ muzikantu Janus Rasmussen. Šis duetas neseniai koncertavo ir Lietuvoje.

Temos: 1 Koncertas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką