Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 23d. 10:44

Lukiškių kalėjimo scenoje – „Timid Kooky“, „EGOMAŠINA“ ir S.Petreikio koncertai

„Timid Kooky“, „EGOMAŠINA“, Saulius Petreikis, „loroparquette“ ir „MTJUNKER“
Organizatorių nuotr. / „Timid Kooky“, „EGOMAŠINA“, Saulius Petreikis, „loroparquette“ ir „MTJUNKER“
Nauja Lukiškių kalėjimo versija nemažina tempo ir šią savaitę siūlo šventę kokybiškos muzikos gerbėjams. Vien šį savaitgalį kalėjimo tvirtovėje suplanuoti net trys albumų pristatymai ir naujos programos, vertos jūsų akių ir ausų. Eklektika, pučiamieji, mediniai instrumentai, improvizacinės partijos ir gaivališka roko energija skambės penktadienio ir sekmadienio vakarais.

Penktadienį Lukiškių kalėjime vyks tai, ko lietuviško roko scenoje dar nebuvo. Grupės „EGOMAŠINA“ ir „Timid Kooky“ surengs tikrąją to žodžio prasme vieną bendrą pasirodymą. Patikiname, kad nuo abiejų grupių negalėsite atitraukti akių. Tokio formato pasirodymo šioje scenoje dar niekada nebuvo. Vakarą pradės scenos naujokai iš Kauno „loroparquette“. Jie - dar viena lietuviškos muzikos perspektyva. Prie šio įspūdingo roko konvojaus penktadienį jungiasi ir elektronikos pareigūnai „MTJUNKER“. Jie pasirodys kalėjimo viduje, kur žiedas virs šokių aikštele ir savotišku klubu.

VIDEO: Timid Kooky - Bijo (Official Audio)

„Timid Kooky“ – kasdienybės absurdą švenčianti trijulė. Jie taip pat yra Lukiškių kalėjimo rezidentai. Neseniai išleistas seksualus ir galingas EP „Baby Be My Spiderman“ pasakoja apie pokyčio siekimą, užstrigimą narciziškume ir kasdien sutinkamus monstrus. Jie skatina stoti į nuožmią akistatą su savo vidiniais demonais ir nuo jų išsivaduoti

„Albumas talpina mūsų trijų patirtis ir išgyventas emocijas, todėl jis žymiai intymesnis ir asmeniškesnis, palyginus su ankstesne kūryba. Buvo nauja ir įdomu rašyti dainas nuoseklia tvarka, kurti chronologiškai besivystančią istoriją apie albumo veikėjo kelionę. Gilinomės ir į 80-ųjų thrash metal muziką, kuri lėmė tam tikrus rifologinius sprendimus“, – sako „Timid Kooky“.

Lukiškių kalėjimo atidarymo metu jie jau turėjo galimybę pasimatuoti šią sceną ir pagroti porą kūrinių. Dabar jie nekantrauja pirmą kartą išstoti gyvai pilna jėga ir su „EGOMAŠINA“ sukurti galingą ir trankią rokoteką. Tai bus kol kas svarbiausias jų koncertas. Sako, pasirūpins, kad maža nepasirodytų: „Esame pasiruošę ir nekantraujame. Su „EGOMAŠINA“ sudėliojome unikalią kūrinių programą. Šis dvigubas naujų albumų pristatymas bus žiauriausia, ką matė Lietuvos roko scena. Kadangi mūsų studijų durys kalėjime yra viena priešais kitą, būtų nuodėmė drauge nesurengti tokio koncerto.

VIDEO: EGOMAŠINA - Vėl Naktis (Official Audio)

„EGOMAŠINA“ – vis garsiau bangas kelianti roko grupė ir dar vieni kalėjimo rezidentai. Jie pristatys naujus, dar niekam negirdėtus kūrinius, kuriuos įrašė naujojoje studijoje ir net kalėjimo cerkvėje. Į naują albumą jie sudėjo savo baimes, kurias pagaliau išmoko priimti. Nors, kaip sako, bijoti nėra blogai – reikia pažinti baimę ir judėti toliau. Jie teigia, kad didžioji dalis baimių netikros.

Lukiškių kalėjimas jiems – nauji namai, nes įrašų metu aplink šurmuliavo draugai, dauguma jų prisidėjo prie albumo paskolindami techniką ir kurdami energiją, kuri keičia buvusio kalėjimo sienas: „Girdėjom, jog yra žmonių, kuriems ši unikali erdvė vis dar atrodo slogi, bet esam įsitikinę, jog pats kuri atmosferą aplink save, todėl mes to slogumo nejaučiame. Čia puiki erdvė kurti ir geriausia scena pristatyti naują kūrybą“.

VIDEO: Loroparquette [LT] @ Loftas Vilnius 2021 07 20

Prie šio įspūdingo roko konvojaus penktadienį jungiasi scenos naujokai iš Kauno „loroparquette“ ir elektronikos pareigūnai „MTJUNKER“. Pirmieji pradės vakaro koncertą, o „MT JUNKER“ vėlyvą vakarą užpildys žiedo erdvę, kuri virs savotiška šokių aikštele.

Sekmadienį – Sauliaus Petreikio naujo albumo „Laisvė šaukia“ pristatymas

Sekmadienio vakaras bus skirtas ramesniems ir brandesniems garsams – multiinstrumentalistas Saulius Petreikis čia pristatys kartu su broliu Donatu įrašytą albumą „Laisvė šaukia“. Šį kartą laisvėje, kur kultūrai vartai visuomet atviri. Naujame albume baltiški motyvai susipynė su laisvės ir vilties natomis, o pasiruošimas truko daugiau nei dvejus metus.

„Didelė dalis kūrinių buvo parašyta atsiskyrus, suvokus laisvės trapumą ir gyvenimą nežinomybėje. Patyrėme sudėtingus ir prieštaringus vidinius jausmus, kuriuos sudėjome į „Laisvė šaukia”. Šį rinkinį sudaro priešpriešos tarp ramybės ir šauksmo, meilės ir netekties, džiaugsmo ir ašarų. Kiekviena kompozicija atspindi skirtingas vidines kovas“, – komentuoja broliai Petreikiai.

VIDEO: Saulius Petreikis - Saulę pasitinkant

Lukiškių kalėjimo erdvė jiems – nauja ir egzotiška erdvė, gal net sudėtinga ne tik dėl jos istorijos, bet ir atmosferos: „Norisi tikėti, kad mums atliekant programą pavyks šiai erdvei suteikti daugiau šviesos, vilties, optimizmo ir laisvės. Naujos vietos įkvepia ir suteikia muzikai naujo vėjo gūsį.“

Priminsime, kad į šį ir kitus koncertus Lukiškių kalėjime būtinas galimybių pasas. Šį pasą galite nemokamai gauti pasiskiepiję, persirgę COVID-19 arba sulaukę neigiamo tyrimo rezultato. Lukiškių kalėjime 2.0 įrengtas mobilus testavimo punktas. Norintys patekti į pasirinktą koncertą gali atlikti greitąjį antigeno testą kalėjime koncerto dieną. Organizatoriai kviečia testu pasirūpinti bent kelios valandos prieš renginį. Pasirodymų penktadenį pradžia – 19:00 val. Saulius Petreikis albumo pristatymo koncertą pradės sekmadienį 20:30 val. Bilietais į visus Lukiškių kalėjimo renginius ir pasivaikščiojimus prekiauja „Bilietai LT“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:25
28:56
01:28

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką