Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lyriškasis debiutas: Juozas Gaižauskas ir „Vilniaus aktorių teatras“ pristatė koncertinį spektaklį „Atominiai bičai“

Juozas Gaižauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Juozas Gaižauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Būti aktoriumi tai ne pašaukimas, o tiesiog gyvenimo būdas. Tad juo tapti pamėginęs, nebegali sustoti. Ne vienerius metus „Domino“ teatre kuriozinius personažus įkūnydavęs aktorius Juozas Gaižauskas (45), kaip pats sako, subrendo ir kartu su aktoriumi Sakalu Uždaviniu (51) įkūrė „Vilniaus aktorių teatrą“. O jų darbo vaisių jau buvo galima raškyti šį trečiadienį – J.Gaižauskas pristatė savo koncertinį spektaklį „Atominiai bičai“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dar nesusirinkus svečiams J.Gaižauskas, kuriam nei muzikavimas, nei dainavimas nėra svetimi dalykai, portalui Žmonės.lt atskleidė, kas gi susirinkusiųjų laukia šioje premjeroje.

„Atominiai bičai“ – labiau koncertas, nei spektaklis. Kita vertus, tai nėra koncertinis pasirodymas, kurį mes įpratę matyti: pagroja ar padainuoja dainą ir pradeda kitą groti. Aš tarp dainų dar pasakoju visokias gyvenimiškas istorijas, tad šio pasirodymo grynu koncertu pavadinti neišeina“, – portalui Žmonės.lt pasakojo aktorius.

Aktorius neslėpė, kad koncerto-spektaklio metu jis taip pat paminės savo gimtadienį, kurio „tikrosios“ dienos paminėti negalėjęs dėl repeticijų ir šviesios atminties aktoriaus Vytauto Šapranausko netikėtos mirties. „Mano jubiliejus jau buvo 18 dieną. Taip jau nutiko, kad paminėsiu jį tik šiandien. Be to, būtent taip ir norėjau, kad nutiktų“, – sakė aktorius

Mintis sukurti savo teatrą kirbėjo seniai

J.Gaižauskas pasakojo, kad mintis sukurti alternatyvą tam, ką daro „Domino“ teatre, jam kirbėjusi seniai. Tačiau tik dabar visiškai subrendo šiai idėjai.

Koncerto-spektaklio Atominiai bičai premjera
Koncerto-spektaklio „Atominiai bičai“ premjera

„Aš vaidinu daugelyje spektaklių. Per metus suvaidinu bene dviejuose šimtuose jų. Ir tik kitas aktorius gali suprasti, ką reiškia užstrigti viename žanre: komedija, situacijų komedija, drąsiausia komedija arba beprotiškiausia komedija… vieną dieną supranti, kad tau, kaip aktoriui ir žmogui, jau norisi daryti ką nors kito, ko negali įgyvendinti „Domino“ teatre“, – mintis dėstė J.Gaižauskas.

Sukurti „Vilniaus aktorių teatrą“, pripažino aktorius, mintis kilo jam. Tačiau, kaip portalas Žmonės.lt jau rašė, nieko nebūtų įvykę be kolegos, aktoriaus ir režisieriaus S.Uždavinio palaikymo ir bendro noro daryti kiek kitokius spektaklius.

„Aš savo mintį pristačiau Sakalui ir viskas po to vyko maždaug taip: „Na, ką… darom“, – prisimindamas „Vilniaus aktorių teatro“ užuomazgas šypsojosi Juozas. – O kadangi esame iš tų, kurie ne tik šneka, bet ir daro, tai taip ir gimė „Vilniaus aktorių teatras“. Mes užaugome, tačiau šis projektas tikrai nereiškia, kad mes išeiname iš teatro.“

„Atominiuose bičuose“ aktoriai pasirodė su specialiai šiam vakarui parinktais drabužiais. Juos visai kūrybinei grupei padėjo parinkti dizaineris Seržas Gandžumianas.

Koncerto-spektaklio Atominiai bičai premjera
Zbignevas Levickis

„Kostiumų mes specialiai nesisiuvome, tačiau jie buvo specialiai parinkti. Man labai patiko dirbti su Seržu. Jis mus tarsi mergaites vedžiojo po parduotuves ir žiūrėjo, kas kuriam tinka. Juk kiekvienas mūsų esame skirtingo stoto vyrai, tad kostiumus reikėjo parinkti asmeniškai. Tiesa, muzikantai bus itin spalvoti, bet aš norėjau, kad jie išsiskirtų, o ne pasirodytų scenoje su juodais frakais ar dar juodesniais kostiumais“, – juokėsi aktorius.

„Atominiai bičai“ – pasirodymas be humoro

Kaip ir buvo galima tikėtis, koncertiniame spektaklyje humoro buvo mažai: „Kai pamatę afišą, kurioje aš su kiaulės knysle, žmonės manęs klausdavo, apie ką mes juokausime, aš jiems visuomet atsakydavau tą patį: „O kas jums sakė, kad mes juokausime?“ – pasakojo J.Gaižauskas.

Šiame aktoriaus pasirodyme skambėjo stulbinamai gilios ir melodingos J.Gaižausko kūrybos dainos. O jam talkino tikri muzikinės scenos profesionalai – gitaristas Aurelijus Globys, smuiko virtuozas Zbignevas Levickis ir kiti „atominiai bičai“, kurie, anot J.Gaižausko, yra gero teatro ir puikios muzikos mėgėjai.

Marijonas Mikutavičius, Gytis Ivanauskas ir Agnė Grigaliūnienė
Marijonas Mikutavičius, Gytis Ivanauskas ir Agnė Grigaliūnienė

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką