Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 21d. 15:31

M.A.M.A. 2012: grupė „The Perfect Pill“ apdovanojimų sceną užtvindys kokybiška „šviesos muzika“

„The Perfect Pill“ repeticija
Luko Balandžio nuotr. / „The Perfect Pill“ repeticija

„Per kančias į žvaigždes“, – tokią mantrą ne vienas mūsų kartoja iš ryto, per pietus ir vakare. Po tris kartus. Ir tikrai, retas egzempliorius darbo vaisius raško metus ramiai prasėdėjęs ant sofutės. Roko muzikos atstovai „The Perfect Pill“ – geriausias (dargi sektinas –aut. past.) pavyzdys. Nesulaukę nė metų, jie jau du kartus nominuoti Lietuvos muzikos apdovanojimuose, surengę du koncertinius turus ir išleidę pirmąjį albumą. Panašu, kad vaikinų penketas atrado „tobulą piliulę“, kurią su malonumu praryja kiekvienas save gerbiantis melomanas.

Nors šeimyninės šventės jau visai ant nosies, grupės „The Perfect Pill“ vyrukai intensyviai ruošiasi 2013-aisiais Kauną, o ir visą Lietuvą, užvaldysiančiai muzikos fiestai. Portalui Žmonės.lt apsilankius grupės repeticijoje paaiškėjo – kokią dainą jie atliks bei ko tikėtis iš jaunos, bet jau kritikų simpatijas pelniusios grupės. Jūsų dėmesiui – interviu su grupės vokalistu Germanu Skoriu.

Mano gitara yra kuriama iš specialios medžiagos ir ji pati bus kaip specialusis vaizdo efektas. Tokių gitarų yra labai mažai.

Germanai, jūsų grupė pasirodys M.A.M.A. 2012 apdovanojimų scenoje. Kokią jūsų dainą gerbėjai išgirs Kauno „Žalgirio“ arenoje?

Kaip žinote, spalį išleidome savo albumą, tad iš jo išsirinkome, savo nuomonę, patį įdomiausią kūrinį – „To all the Ruskins“. Jis yra labai skirtingų muzikos žanrų sintezė: pagrindą sudaro rokas, tačiau yra ir dubstepo bei elektroninės muzikos elementų. Galime pasakyti tik tiek, kad ši sintezė bus labai įdomi ir mes norime parodyti, kad tikrai galima įvairius žanrus supinti į vieną dainą.

Papasakok daugiau, koks bus pats pasirodymas ir jo scenografija?

Visos programos išduoti mes negalime (juokiasi). Galiu užsiminti tik tiek, kad su mumis scenoje pasirodys ir vienas, puikiai žinomas muzikantas. Pamatysite, jis įneš dar vieną, kardinaliai kitokį muzikos stilių į mūsų pasirodymą.

Luko Balandžio nuotr./The Perfect Pill   Germanas Skoris
Luko Balandžio nuotr./„The Perfect Pill“ – Germanas Skoris

Be to, bus daug naujovių ir staigmenų. Man pačiam praėjusiais metais gyvai žiūrėti šių apdovanojimų alternatyvios muzikos pristatymo dalį buvo kiek nuobodoka, todėl mes pasiryžę padaryti tikrą šou.

Kas gi tas „tikras“ šou? Tiksliau, papasakokite ko iš jo tikėtis be paslaptingojo svečio scenoje?

Pirmiausiai, mes patys kuriame specialius instrumentus, skirtus būtent šiam pasirodymui. Jie bus nematyti ir keistoki (juokiasi). Pavyzdžiui, mano gitara yra kuriama iš specialios medžiagos ir ji pati bus tarsi specialusis vaizdo efektas. Tokių gitarų yra labai mažai. Lietuvoje aš iš viso nemačiau niekada, galbūt jų nėra ir Baltijos šalyse.

Antras dalykas – mūsų koncertuose ir šiaip visuomet yra kuriamos vizualinės instaliacijos ir vaizdo projekcijos, bet šį kartą mes ruošiame visiškai naujas, tik M.A.M.A. apdovanojimams skirtas vizualizacijas. Faktiškai, žiūrovai jau gali tikėtis šou efektų, kurių Lietuvoje iki tol nelabai kas naudojo ir, manau, kad šį kartą alternatyvi scena turės savo vardo vertą pasirodymą.

Mūsų sėkmės receptas – daug darbo ir, kaip mūsų būgnininkas sako, aukšta kokybės kontrolė. 

Klausanti tavęs, atrodo, kad scenoje darysite stebuklus. Bet jie juk nemažai kainuoja...

Žinoma, kiekvienos idėjos įgyvendinimas kainuoja. Tačiau savo pasirodymuose mes jau dabar iš dalies naudojame tuos unikalius instrumentus. Pavyzdžiui, būgnai. Mūsų koncertuose jie reaguoja į ritmą, kurį groja būgnininkas ir atitinkamai šviečia. Tačiau mes eisime dar toliau ir savo „šviesos muziką“ mėginsime parodyti sausio 11-ąją.

Manau, kad to labai reikia Lietuvos muzikinėje scenoje reikia. Kaip ir sakiau, manau Lietuvoje trūksta tų alternatyviosios muzikos atlikėjų, kurie norėtų konkuruoti net ir su popatlikėjais. Nebūtinai muzikos srityje, bet savo pasirodymais. Aš nesakau, kad reikia milijono blizgučių, tiesiog, kad būtų įdomu ir būtų geras, didelis šou.

Trumpiau, būsite tokie tikri „Grammy“, „MTV“ ir kitų muzikinių apdovanojimų verti rokeriai?

Matai, roko muzika turi labai aiškų stereotipą. Jei tu groji roko grupėje, reiškiasi, tavo apranga turi būti odinės kelnės, marškiniai, liemenės ir panašiai (juokiasi). Muzikos prasme, mes nesame visiški rokeriai, nes mūsų dainose skamba ir šiek tiek elektroninės muzikos. Kitais žodžiais tariant, mes bandome atrasti tarpinį variantą tarp rokeriškumo ir modernumo. O lygį stengsimės išlaikyti kuo aukščiausią, negaliu garantuoti, kad tai bus „Grammy“ vertas pasirodymas, bet kažkas panašaus.

Luko Balandžio nuotr./The Perfect Pill repeticija
Luko Balandžio nuotr./„The Perfect Pill“ repeticija

Grupė susikūrė sąlyginai neseniai, o štai – jau nominuoti dviejose apdovanojimų kategorijose. Tikriausiai nė neverta klausti, ar tikėjotės tokio įvertinimo...

Per visus šiuos metus mes tikrai daug padarėme ir, kaip aš įsivaizduoju, užsidirbome muzikos apdovanojimų nominacijas.  Tiesą sakant, tai mūsų grupė neturi nė metų. Susikūrėme praėjusį vasarį, ta prasme, išėjo pirmas mūsų singlas. Ir mes per ne pilnus metus padarėme labai daug: išleidome devynioms skirtingoms dainoms vaizdo klipus, surengėme du koncertinius turus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, išleidome albumą... Mums buvo labai maloni staigmena, kuomet mus pastebėjo M.A.M.A.. Mes net svarstėme, ar šių apdovanojimų organiatoriai ryšis skirti savo dėmesio alternatyviai muzikai, nes iš šalies atrodo, jog to nedaryti neapsimoka.

Asmeniškai iš savo pusės galiu pasakyti, kad neturime kažkokio dėdės ar prodiuserių, kurie už mus laidavo.

Atradote sėkmės receptą arbą tą „tobulą piliulę“, kurią nuryti nė kiek nekartu. Koks jis?

Mūsų sėkmės receptas – daug darbo ir, kaip mūsų būgnininkas sako, aukšta kokybės kontrolė. Tai reiškia, kad nereikia daryti visko ir bet kaip, o daryti tai kuo tiki, kas tau patinka ir geriausią produktą, kurį tik gali.

Na gerai, o kaip gi su tais gandais, kad visi į M.A.M.A. apdovanojimus patenka per „savus“? Kaip reaguoji į juos?

Asmeniškai iš savo pusės galiu pasakyti, kad neturėjome kažkokio dėdės ar prodiuserių, kurie už mus laidavo. Aš, žinoma, nežinau, ar mes ką nors laimėsime, nes kol kas esame tik nominuoti dviejose kategorijose... Kita vertus, tai būti nominuotais – buvo vienas mūsų tikslų. Tiesa pasakius,  mums kur kas svarbiau yra pasirodyti apdovanojimų scenoje, o ne atsiimti statulėles.

Apie kitus aš nežinau, bet dėl savęs galiu pasakyti, kad mes ten papuolėme dėl to, ką padarėme per 2012 metus. Nei aš kam nors kyšį daviau, nei kas nors mums sumokėjo ar mus prakišo. Reiškiasi, mūsų pavyzdys rodo, kad mažiausiai viena grupė į apdovanojimus pateko todėl, kad ji iš tiesų groja (juokiasi).

Luko Balandžio nuotr./The Perfect Pill repeticija
Luko Balandžio nuotr./„The Perfect Pill“ repeticija

Pabaigai paprastas klausimas: Kodėl muzikai ir ypač muzikantams reikia „mamos“?

Aš paprastai atsakyčiau – ne tik M.A.M.A., bet ir kiti Lietuvoje vykstantys renginiai sulaukia daug kritikos. Aišku, galima įžvelgti ir teisingų pastabų, į kurias organizatoriai atsižvelgia. Aš manau, reikia džiaugtis, kad iš viso kas nors vyksta. Juk nuo 2008-ųjų metų nieko nebuvo arba tiksliau – muzikos pasaulyje buvo stagnacija. Ir tai labai jautėsi muzikantų tarpe. Taigi tie žmonės, kurie kritikuoja taip pat įneša savo indėlį ir kažkas keičiasi, būna geriau. Svarbiausia, kad kažkas vyksta. Juk blogiausia, kai niekam niekas neįdomu ir niekas nieko nerenka.

O dabar siūlome nosį įkišti į grupės „The Perfect Pill“ repeticiją. Pasiklausykite dainos „To All The Ruskins“ ir komentarų skiltyje pasakykite, ką apie ją galvojate:

VIDEO: The Perfect Pill - To All The Ruskins

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką