Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 10d. 19:21

M.A.M.A. 2013: Jazzu ir Leono Somovo triumfas, „Anties“ pagerbimas ir plikakojų gražuolių šou

Justė Arlauskaitė-Jazzu
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Leono Somovo ir Jazzu pasirodymas

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje jau trečiąkart griaudėjo Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 2013. Jų metu žiūrovai išvydo penkiolika įspūdingų pasirodymų – pusė tūkstančio dainininkų, akrobatų bei muzikantų ir, žinoma, visų taip laukiamus apdovanojimus. Ceremonijoje buvo įteikta 14 statulėlių metų geriausiems, viena jų tradiciškai įteikiama už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai. Tokį apdovanojimą jau yra gavę Gytis Paškevičius ir Stasys Povilaitis, šiemet juo pagerbtas Algirdas Kaušpėdas su grupe „Antis“.

Apdovanojimų rengėjas Martynas Tyla ir transliacijos prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas  įsitikinę, kad M.A.M.A. apdovanojimai – įspūdingiausias ir prestižiškiausias muzikos renginys Lietuvoje. Anot jų, patekti tarp nominantų, o vėliau – tarp laimėtojų yra muzikanto pripažinimo ir garbės reikalas.

Tad šiemet arenoje susirinkusi daugiatūkstantinė minia ir TV3 žiūrovai turėjo galimybę išvysti kvapą gniaužiančią muzikinę retrospektyvą – nuo pačių jauniausių muzikantų iki tikrų legendų – nuo ba., iki „Nerijos“ ansamblio vyrų.

Apdovanojimų vedėjo vairas patikėtas dainininkui Marijonui Mikutavičiui, jam talkino „radistai“ Rolandas Mackevičius bei Jonas Nainys. Puikiai pažįstami eterio veidai, netikėti šou elementai, inovatyvūs techniniai sprendimai, rekordiškai daug artistų, garso ir, žinoma, muzikos – visa tai daugiatūkstantinę minią „Žalgirio“ arenoje ir prie televizijos ekranų prilipusius žiūrovus privertė aikčioti iš nuostabos.

Garbė atidaryti iškilmingus apdovanojimus teko grupei „Antis“, atlikusiai kūrinį „Žaislas“. Pasirodymui išskirtinumo suteikė du ore besiraitantys akrobatai. Pakabinti ant virvių vaikinai rangėsi bei vartėsi žemyn galva.

„Mama, nukelk mane greičiau!“ , – tokiais žodžiais į publiką kreipėsi M.Mikutavičius, į sceną nuleistas su tokiu pačiu kostiumu ir virve, kaip ir minėti akrobatai.

„Mama apdovanojimai gal jums laimės ir nesuteiks, bet galimybę pateikti į „Žmonių“ žurnalą – tikriausiai!“ – šmaikštavo jis.

Metų proveržiu tapo „Electronic I“, nušluostę nosis Andriui Pojaviui, Feral, „Kurak“ ir Ba. „Tik norėjau pasakyti kelis žodžius. Dėkoju žmonėms, kurie mūsų klauso, palaiko ir tiki – ačiū jums labai. Palaikykite mus ir toliau“, – sakė apdovanojimą atsiimdami „Electronic I“.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Vaikinams džiugiai keliaujant nuo scenos, joje pasirodė Saulius Prūsaitis, atlikęs lyrišką kūrinį, kurį papuošė grakštus šokėjos pasirodymas.  „Oho, ar kas nors matė Saulių tokį dramatišką?“ – retoriškai klausė po jo pasirodymo Marijonas.

„Elektroniką dabar naudoja visi, išskyrus gal Veroniką Povilionienę“, – juokavo jis, pristatydamas kitą nominaciją.

Metų elektroninės muzikos grupe tapo Leon Somov ir Jazzu, palikę be statulėlės Gerai Gerai, „Golden Parazyth“, „Electronic I“, Beissoul ir Einių.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

„Mes elektros turim, o jūs mus labai labai įkraunate. Ačiū visiems, kas prisidėjo prie to, kad taptume tuo, kuo šiandien esame. Ačiū Leonui už kantrybę“, – drebančiu balsu sakė Jazzu, padėkos pabaigoje dar pasveikinusi Agnę Grigaliūnienę su gimtadieniu.

Tikrą pirtį scenoje užkūrė dainininkas Donatas Montvydas – kūrinio pradžią jis atliko gaubiamas prieblandos, tačiau netrukus pasirodymas įgavo pagreitį. Prie jo prisijungė būrys šokėjų, kartu su atlikėju jie scenoje negailėjo energijos ir trankios muzikos.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Po jo pasirodymo paskelbta metų hiphopo grupė – laurus nuskynė „G&G Sindikatas“. Apdovanojimą atsiėmė Justas Čekuolis, nepaaiškinęs, kodėl grupės nariai neatvyko, o tik užsiminęs, kad vienas iš jų švenčiąs gimtadienį: „Šiandien ne tik šie apdovanojimai, bet ir DJ Mamania gimtadienis.“

Scenoje pasirodžiusi grupė „Žas“ atliko patriotinę dainą, kurios metu apsinuoginusios ilgakojės gražuolės scenoje mojavo Lietuvos vėliavomis. Lengvą šoką keliantį pasirodymą vainikavo didžiuliuose ekranuose pavaizduotos trispalvės.

Koncerto akimirka
Koncerto akimirka

„Kaži, ar įmanoma dar įtaigiau išreikšti meilę Tėvynei“, – tarstelėjo Marijonas, akimis palydėjęs ilgakojes.

Metų roko ir alternatyvos grupe tapo „Antis“, kurie lipdami į sceną negalėjo nuslėpti šypsenų. Nominaciją paskelbė Kultūros ministras Šarūnas Birutis, teigęs, kad jam smagu spausti ranką tokiam pilietiškam atlikėjui, kaip Algirdas Kaušpėdas. „Ačiū bičiuliai, mes jus mylim! Už roką geriau gali būti tik rokas!“ – pasiimdamas apdovanojimą trumpai rėžė A.Kaušpėdas.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Žiūrovams dainininkė Jazzu atliko vieną populiariausių savo dainų „Lower Than The Ground“. Unikalumo pasirodymui suteikė burbulas, kuriame sėdėdama Jazzu buvo pakelta aukštai virš žiūrovų. Įspūdingas pasirodymas palydėtas gausiais žiūrovų plojimais ir šūksniais.

VIDEO: Leon Somov ir Jazzu - Lower Than The Ground (M.A.M.A 2013)

Metų vaizdo klipo apdovanojimą paskelbti į sceną buvo pakviesta aktorė Jurgita Jurkutė. Iš jos rankų apdovanojimas atiteko MC Mesijui su vaizdo klipu „Nelieskite mėlynojo gaublio“.

„Labai džiaugiuosi, kad klipas neužsibaigė „Youtube“, o apkeliavo visą pasaulį. Kitais metais žadu dar daugiau naujovių, todėl galėsite mane nominuoti visose kategorijose!“ – žodžių į vatą nevyniojo MC Mesijas.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Vieną labiausiai intriguojančių apdovanojimų – metų koncertinis atlikėjas – pelnė Andrius Mamontovas. Jis nušluostė nosį tokioms grupėms kaip „Sel“, „Bix“, Antis“, Leon Somov ir Jazzu. Deja, pasiimti apdovanojimo dainininkas neatvyko.

Po šios nominacijos scenoje pasirodė ir įtaigų mini spektaklį surengė grupės „Pikaso“ vaikinai. Jautriai dainai „Rugpjūtis“ išpildyti vaikinai scenoje pasitelkė netgi motociklus. Minėtos dainos vaizdo klipe netekties idėja taip pat išpildyta pasitelkiant į pagalbą motociklus.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Metų popmuzikos grupe tapo „Biplan“, sukėlę nuostabą daugeliui žiūrovų. Dėl šio apdovanojimo rungėsi „Sel“, Donatas Montvydas, „Pikaso“, Pinup Girls“.

„Ačiū jums labai. Mes jau trečiąkart esame nominuoti šiuose apdovanojimuose. Pernai ir užpernai mums nepavyko gauti apdovanojimų. Gal kažkas apsidžiaugs kartu su mumis, gal kritikuos – juk nesam tokie gražūs kaip „Pinup Girls“ ir nemokame daryti tokių triukų, kaip Donatas Montvydas, bet mes turime šį apdovanojimą! Ačiū jums labai!“ , – scenoje kalbėjo „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas.

 Koncerto akimirka
Koncerto akimirka

Už dažniausiai radijo eteryje skambančias dainas „AGATA“ apdovanojimą skyrė grupei „Sel“. Aktorius Jokūbas Bareikis turėjo įteikti Egidijui Dragūnui grojamiausio metų atlikėjo statulėlę, tačiau, deja, atlikėjo arenoje nebuvo. M.Mikutavičius pažadėjo perduoti jam apdovanojimą.

Žilvinas Liulys taip pat gavo „AGATA“ apdovanojimą už dainų kūrybą. „Ačiū visiems, kas su manim dirbo ar dar dirbs. Taip pat atlikėjams, prodiuseriams ir šeimai“ – sakė jis. Kūrėjas prisipažino parašęs daugiau kaip tris šimtus muzikos kūrinių.

Tikra scenos deive tapo atlikėja Jurga Šeduikytė, išsiskyrusi ryškiu postpunk įvaizdžiu, kurį sukurti jai padėjo dizaineris Aleksandras Pogrebnojus. Ryškus makiažas ir akį veriantys ryškiaspalviai drąsūs drabužiai tapo jos pasirodymo akcentu, kuris vainikavo stilingą pasirodymą.

Garbingą metų grupės apdovanojimą gavo Leon Somov ir Jazzu, įveikę grupes „Antis“, „Liūdni slibinai“, „Biplan“ ir „Sel“.

„Šis apdovanojimas skirtas jums visiems. Aš šiaip nesiruošiau kalbos. Kai pagalvoji, nelabai ir svarbu kalbėti – svarbiau yra veikti. Jeigu darai viską nuoširdžiai, eini į pasaulį atvira širdimi – svajonės pildosi. Ir šis antras apdovanojimas yra to įrodymas! Norėčiau dedikuoti jį Martynui Levickiui ir paskyti ačiū jam už jo muziką“, – atsiimdama apdovanojimą spontaniškai kalbėjo džiaugsmu nesitvėrusi Jazzu.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

„Tai stipri ir labai galinga nominacija. Apdovanojimas moters, kuri buvo balsingiausia, žaviausia, ypatingiausia“, – kalbėjo metų muzikos atlikėjos nominaciją pristatydamas Marijonas.

Nugalėtoją paskelbti į sceną sugužėjo filmo „Moterys meluoja geriau. Kristina“ aktorės Aušta Štukytė, Edita Užaitė ir Inga Norkutė. Patraukusios Marijoną per dantį dėl mažo ūgio ir pakvailiojusios, nors, tiesą sakant, trijulės juokeliai publiką ne itin žavėjo, jos paskelbė vieną laukiamiausių nominacijų.

Metų atlikėja tapo Giedrė Kilčiauskienė, kuriai apdovanojimas sukėlė nuostabą. Panašu, kad nuskinti laurų dainininkė nesitikėjo: „Nuo pat vaikystės svajojau būti gera dainininke ir niekada nesvajojau būti įžymybe, todėl kas manęs nepažįstate – malonu susipažinti. Ačiū tiems, kurie mane įvertino!“

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Metų atlikėju paskelbtas Andrius Mamontovas, užnugary palikęs Andrių Pojavį, Donatą Montvydą, Marką Palubenką ir Mantą Jankavičių.

Po šios nominacijos scenoje pasirodė akardeonistas Martynas Levickis, kurio virtuoziškai atliekamas melodijas nuostabiais balsais papildė dainininkai Rūta Ščiogolevaitė ir Merūnas Vitulskis.

Metų albumo apdovanojimą gavo Leon Somov ir Jazzu, vos tik užlipę į sceną, neslėpdami emocijų, jie abu apkabino Marijoną. „Nebuvau pasiruošusi šitam apdovanojimui. Ką tik supratau, kiek mes turime daug gerbėjų. Džiaugiuosi, kad mes kuriame muziką ir kad ją klausantys atranda joje dalelę savęs. Ačiū jums labai, mes kursime ir toliau“, – žadėjo Jazzu, imdama į rankas trečiąjį apdovanojimą.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Publika tiesiog paklaiko, kai scenoje pasirodė vyrų ansamblis  „Nerija“, su tokiais legendiniais dainininkais kaip Stasys Povilaitis, Simonas Donskovas, Antanas Čapas ir Vitalijus Pauliukas. Pirmą kartą salėje sėdėję žiūrovai atsistojo iš savo kėdžių ir lingavo į taktą. Po jų pasirodymo visi vienbalsiai šaukė „Pakartot!“. Deja, noras nebuvo išpildytas, mat skubėta paskelbti pagrindinę vakaro nominaciją.

Garbingiausią apdovanojimą už nuopelnus lietuviškai muzikai gavo Algirdas Kaušpėdas su grupe „Antis“. Nominaciją per vaizdo siužetą paskelbė prezidentė Dalia Grybauskaitė, o įteikė pernai M.A.M.A. apdovanojimą už nuopelnus lietuviškai muzikai gavęs maestro Stasys Povilaitis. „Labai džiaugiuosi, kad galiu šį apdovanojimą perduoti tiesiai iš Dalios Grybauskaitės rankų“, – tarstelėjo jis, įteikdamas statulėlę grupei „Antis“.

„Aš esu sukrėstas, bet teks priprasti. Visa, ko aš išmokau – niekada nesiskirti su draugais. O vienas iš didžiausių draugų man – Kaunas“, – sentimentų miestui neslėpė garbingą apdovanojimą atsiimdamas A.Kaušpėdas.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Apdovanojimus vainikavo Samo, Marijono Mikutavičiaus ir Manto Jankavičiaus bendras pasirodymas, kurio metu jie atliko pačius žinomiausius „Anties“ kūrinius, tokius kaip „Ne tau, Martynai“, „Alyvos“ ir kitus.

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka

Pateikiame M.A.M.A. 2013 išrinktųjų – kandidatų į apdovanojimus – sąrašą (kiekvienos nominacijos nugalėtojas paryškintas):

METŲ PROVERŽIS:

„Electronic I“
Andrius Pojavis
Feral
„Kurak“
Ba.

METŲ ROKO IR ALTERNATYVOS GRUPĖ/ATLIKĖJAS:

„Bix“
„Kurak“
„Antis“
Alina Orlova
„Liūdni Slibinai“

METŲ KONCERTINĖ GRUPĖ/ATLIKĖJAS:

SEL
Leon Somov ir Jazzu
Andrius Mamontovas
„Antis“
„Bix“

METŲ ELEKTRONINĖS MUZIKOS GRUPĖ/ATLIKĖJAS:

Leon Somov ir Jazzu
Gerai Gerai
„Golden Parazyth“
„Electronic I“
Beissoul ir Einius

METŲ HIPHOPO GRUPĖ/ATLIKĖJAS:

MC Mesijus
Mad Money
Omerta
Tie Geresni
G&G Sindikatas

METŲ ALBUMAS:

Leon Somov ir Jazzu „Lees and seas“
Giedrė Kilčiauskienė „Optinė apgaulė“
„Antis“ „Baisiai džiugu“
Ieva Narkutė „Vienas“
Jurga Šeduikytė „Breaking Me“

METŲ VAIZDO KLIPAS:

Donatas Montvydas „Make that Love“
MC Mesijas „Nelieskite mėlynojo gaublio“
Markas Palubenka „Planet Melancholia“
„Pikaso“ „Rugpjūtis“
Karina Krysko-Skambinė „Jausmų labirintas“

METŲ ATLIKĖJAS:

Donatas Montvydas
Markas Palubenka
Andrius Mamontovas
Andrius Pojavis
Mantas Jankavičius

METŲ ATLIKĖJA:

Alina Orlova
Giedrė Kilčiauskienė
Jurga Šeduikytė
Ieva Narkutė
GJan

METŲ POPMUZIKOS GRUPĖ/ATLIKĖJAS:

SEL
Donatas Montvydas
„Biplan“
„Pinup Girls“
„Pikaso“

METŲ GRUPĖ:

Leon Somov ir Jazzu
„Antis“
„Biplan“
SEL
„Liūdni Slibinai“

Savo geriausius ir skambiausius išrinko ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Ji mažosiomis statulėlėmis apdovanojo grojamiausios dainos atlikėją – „Biplan“ už dainą „Amore“, šį kūrinį išleidusią muzikos agentūrą M.P.3 ir grojamiausią instrumentalistą – Aleksandrą Teną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

02:27
01:48
01:02

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką