Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 27d. 17:46

M.A.M.A. apžvalga (V dalis): už ką nominuoti atlikėjai?

Ievos Narkutės naujo albumo pristatymas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Ievos Narkutės naujo albumo pristatymas

Iki sausio 30-osios, kai Kauno „Žalgirio“ arenoje ketvirtą sykį įvyks muzikos apdovanojimų ceremonija M.A.M.A. 2014, lieka mažiau nei šimtas valandų. Artėjant lemiamai akimirkai, toliau pristatome į apdovanojimus pretenduojančius per 30 grupių ir atlikėjų, kuriuos komisija vertina tik už per dvylika mėnesių (nuo 2013-ųjų gruodžio iki 2014-ųjų lapkričio) nuveiktus darbus. Kurie iš jų penktadienio vakarą mėgausis triumfo akimirkomis, o kuriems teks nuryti kartėlį?

Ieva Narkutė. Bohemiška kūryba prieš keletą metų lietuvių širdis pakerėjusi Ieva 2014-aisiais išleido antrąjį albumą „Švelnesnis žvėris“ - melodingą, spalvingą ir tokį nuogą ir atvirą, kad žiniasklaida iškart pradėjo spėlioti, jog jį įkvėpė nutrūkusi meilės istorija. Kaip yra iš tiesų, Ieva pernelyg neatvirauja. Tačiau jautrios sielos klausytojai šį albumą ir be konkrečių paaiškinimų prisijaukino greitai – daina „Kaip taip gali būt?“ portale „YouTube“ išklausyta per 100 tūkstančių kartų. Lapkritį pasirodęs albumas buvo puikiai įvertintas kritikų ir Ievos kolegų. Publika neatsiliko - „Švelnesnis žvėris“ buvo pristatytas turu per Lietuvą. Į pasirodymą Vilniaus kongresų rūmuose buvo parduoti visi bilietai. Savitu keliu einanti artistė M.A.M.A. nominantų sąrašuose šmėžuoja net tris kartus – pretenduoja į Metų atlikėjos, popmuzikos atlikėjos ir albumo titulus.

Daina „Kaip taip gali būt?“:

VIDEO: Ieva Narkutė - Kaip taip gali būt?

Vidas Bareikis. Vis daugiau pripažinimo pelnantis režisierius sugeba veiklą teatre puikiai suderinti su muzika. 2014-aisiais išleistas „Žmogus, bet šuo“ - jau antrasis solinis grupės „Suicide DJs“ lyderio albumas, kurio daugelis dainų pristatytos ir vaizdo versijomis. Keletas albumo kūrinių peržengė alternatyvos ir dainuojamosios poezijos gerbėjų ratą – dainos „Eina sau“ ir „Trys Kanados“ (pastarąją Vidas įrašė su žmona Jurga Šeduikytė) pasklido radijo ir televizijos bangomis. Prie „Eina sau“ sėkmės prisidėjo ir remiksas, kurį sukūrė žinomas Lietuvos prodiuseris Leonas Somovas. Albumas pristatytas koncertais didžiausiuose Lietuvos miestuose. Atskiro paminėjimo nusipelno klipas „Žmogus-orkestras“, patekęs į konkurso „Klipvid“ finalą. Meninių provokacijų, aštrumo ir radikalių sprendimų nebijantis Vidas M.A.M.A. ceremonijoje gali pelnyti Metų atlikėjo ir Metų alternatyvios muzikos atlikėjo titulus.

Klipas „Raudoni taškai“:

VIDEO: Vidas Bareikis - Raudoni taškai (Official video)

Alina Orlova. Nuojauta sako, kad Lietuvos alternatyvios muzikos deivei itin įspūdingi bus 2015-ieji – gruodį ji pristatė kiek neįprasto skambesio dainą „Sailor“, o šįmet ketina po ilgokos pertraukos išleisti ir naują albumą. Tačiau ir 2014-ieji Alinai buvo turiningi – ji debiutavo kaip kino filmo kompozitorė, pristatydama muziką režisierės Anos Melikian filmui „Žvaigždė“, sulaukusiam daug dėmesio Rusijoje ir už jos ribų. Dainininkė per 12 mėnesių surengė daug koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Prancūzijoje. Lietuvos melomanams ypač įsiminė jos pasirodymas su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru – Vilniuje dainininkė pirmą sykį gimtinėje atliko specialiai aranžuotą programą, kuria 2013-aisiais buvo atidarytas festivalis „Les Boreales“ Prancūzijoje. Alina išlieka viena ryškiausių Lietuvos scenos figūrų - ji nominuota M.A.M.A. Metų atlikėjos kategorijoje.

Naujausia Alinos daina „Sailor“: 

VIDEO: Alina Orlova - SAILOR

„Colours Of Bubbles“. Iš Šiaulių kilusi grupė „indie“ roko gerbėjams žinoma jau gerus penkerius metus, bet būtent 2014-aisiais padarė tokį šuolį, kad dėmesį į ją atkreipė ir visai kitokia publika. Pavasarį debiutinį albumą „Inspired By A True Story“ išleidę muzikantai pernai surengė bene didžiausią koncertą savo istorijoje – Vilniaus Katedros aikštėje grojo prieš danų žvaigždžių „WhoMadeWho“ pasirodymą. Dalintis scena lietuvius kvietė ir kitos įžymybės – škotai „Glasvegas“ ir britų/ispanų patrakėliai „Crystal Fighters“. Tačiau M.A.M.A. Metų grupės ir Metų roko grupės kategorijose „Colours Of Bubbles“ vaikinus nominavo ne už bičiulystes su garsiais užsieniečiais, o už puikią albume skambančią muziką – dainas „Home“, „Phoenix“, „Flags“ galima drąsiai vadinti Lietuvos roko hitais, jau išbandytais Karklėje, „Galapaguose“, „Granatos Live“ ir kituose didžiausiuose šalies festivaliuose. Rudenį grupė koncertavo Estijoje ir Suomijoje – ten pirmieji iš lietuvių grojo festivalyje „Lost In Music“ Tamperėje. Prikaupę įspūdžių ir noro nustebinti, „Colours Of Bubbles“ šį penktadienį koncertuos ir M.A.M.A. scenoje. 

Daina „Flags“: 

VIDEO: Colours of Bubbles - Flags

„Leon Somov & Jazzu”. Prieš metus net keletą M.A.M.A. statulėlių susišlavę Leonas ir Justė nenuobodžiavo ir 2014-aisiais. Net trys per metus išleistos lietuviškos dainos tapo tikrais superhitais. „YouTube“ skaitliukas nemeluoja: daina „Ką tu su manim darai?“ išklausyta daugiau nei 4,1 milijono, „Noriu miegoti“ - daugiau nei milijoną, su grupe „Antis“ įrašyta „Nauji metai“ - daugiau nei 1,8 milijono kartų. Dueto koncertai sulaukė net keleto anšlagų Vilniuje ir Kaune, minios žiūrovų Trakų pilyje – jau neskaičiuojant tūkstančių patenkintų gerbėjų Karklėje, „Galapaguose“ ir kituose didžiausiuose Lietuvos festivaliuose. M.A.M.A. nominantų paskelbimo vakare duetas jau pelnė du asociacijos AGATA apdovanojimus – už 2014-aisiais dažniausiai Lietuvoje transliuotą dainą „Lower Than The Ground“. Bet ar Leonui ir Justei pavyks pakartoti pernykštę pergalę Metų grupės kategorijoje? Paaiškės jau šį penktadienį.

Daina „Ką tu su manim darai?“: 

VIDEO: LEON SOMOV & JAZZU - Ka Tu Su Manim Darai? (Official)

„Žalvarinis“. Metų roko grupės kategorijoje šįmet besivaržantis „Žalvarinis“ jau ne vienus metus  derina roko ir folkloro garsus. M.A.M.A. vertinamą laikotarpį - 2013-ųjų gruodį jie pradėjo įrašytu bendru kūriniu su Gruzijos grupe „Zumbaland“. Pernai vasarį buvo išleistas ketvirtasis grupės albumas „Gyvas“ - koncerto Šv.Kotrynos bažnyčioje įrašas, kuriame girdėti net 21 muzikanto grojimas. Pristatydama šį albumą, pavasarį grupė surengė koncertų turą per Lietuvą. Įsimintinų koncertų netrūko visus metus – nuo renginių Ukrainos laisvės kovai paremti iki miestų švenčių, roko festivalių ir didžiosios Dainų šventės. Čia „Žalvarinio“ dainoms darniai pritarė tūkstančiai balsų.

Klipas „Kabice“: 

VIDEO: Zalvarinis-Kabice (Official video)

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 2014  bus išdalyti jau sausio 30-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje – įspūdingiausioje metų muzikos šventėje, kurioje susiburs visi žymiausi, darbščiausi ir geidžiamiausi šalies atlikėjai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką