Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 17d. 09:29

Žinomas mamos ir dukros duetas pristato naują kūrinį: perteikė poetės D.Teišerskytės išgyvenimus

Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas
Asmeninio albumo nuotr. / Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas
Įvairiuose muzikiniuose projektuose žiūrovus džiuginęs šeimyninis mamos ir dukros Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas dalinasi premjera – nauja dainos „Likimo paukštė“ versija ir jos vaizdo klipu.

Jaunoji operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė ir dainininkė Eglė Juozapaitienė ilgą laiką brandino idėją publikai padovanoti naujai įprasmintą poetės tremtinės Dalios Teišerskytės ir kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus dainą „Likimo paukštė“.

„Tai buvo mūsų abiejų ilgai puoselėta svajonė ir noras sukurti kažką prasmingo drauge“, – teigė E.Juozapaitienė, Vilniaus kolegijos docentė, Scenos meno katedros vedėja.

Naują dainos versiją galite išgirsti čia:

VIDEO: Likimo paukštė - Eglė ir Ieva

Šį savaitgalį bus minimos didžiausio 1948 m. vykusio trėmimo „Vesna“ metinės: poetė D.Teišerskytė yra ne kartą minėjusi, jog rašant „Likimo paukštės“ tekstą ją inspiravo būtent šie patirti išgyvenimai.

Muzikinis mamos ir dukters duetas, talentingo kompozitoriaus dėka, jautriai perteikusios poetės išgyvenimus, ne tik įstabiais balsais, bet ir jaudinančiu vaizdu, kūrinį pakylėjo naujajam gyvenimui. Jos, lyg du likimo paukštės sparnai, po ilgai kankinusių nelaimių, išsiskleidė visa savo jėga bei grožiu, kviesdamos eiti laimės keliu.

Asmeninio albumo nuotr./Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas
Asmeninio albumo nuotr./Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas

„Kartais likimas mums siunčia išbandymus, nevalingai primenančius kažkada matytus juodai-balto kino kadrus – lyg slogų sapną, iš kurio stengiamės kuo greičiau pabusti... Taip nutinka kuomet netikėtai aptemsta vaiskus dangus ir nerimo paukštė išskleidžia savo nelaimės sparnus. Tačiau, ar tai būtų nekaltai išplėštų iš savo lizdo paukščių tremties, ar klastingų ligų, pakirtusių gležnus sparnus aukų kančios, gerosios vilties, budinčios per naktis dėka, galų gale baigiasi.

Kaip ir meilės bei tikėjimo jėga visada nugali visas negandas ir niūrus sapnas išsisklaido brėkštančios saulės šviesoje”, – apie tai, kas sudėta poetės D.Teišerskytės ir kompozitoriaus J.Cechanovičiaus dainoje, pasakojo dueto narės.

Eglė ir Ieva už kūrybinį bendradarbiavimą norėtų padėkoti garso režisieriui Kristijonui Noreikai, video operatoriui Žygimantui Kaminskui, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmams bei grožio meistrei Margaritai Rod.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką