Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 16d. 09:27

Mantas naujo albumo kūrimą užfiksavo dokumentinėje trilogijoje: joje – pokalbiai su bendražygiais

Mantas Jankavičius
Kadras iš Manto albumo dokumentikos / Mantas Jankavičius
Dainininkas Mantas Jankavičius skaičiuoja paskutines akimirkas iki savo naujausio, ilgai brandinto albumo „Veidai“ leidybos dienos ir kviečia jo laukti kartu – šią savaitę atlikėjas pristatys net tris trumpametražes dokumentikas, pasakojančias albumo sukūrimo istoriją.

„Kadangi man pačiam visada įdomu, kaip yra kuriami muzikos albumai, labai norėjau šiuo procesu ir jo užkulisiais pasidalinti ir su savo klausytojais“, – teigia Mantas Jankavičius.

„Kiekviename iš šių trijų dokumentinių vaizdo klipų pabandžiau parodyti ne tik procesus – įrašus, repeticijas, tačiau taip pat pristatyti ir pakalbinti asmenybes, kurios mane įkvepia, kurios kartu su manimi padėjo kertinius pamatus šiam albumui, kurios padėjo suprasti, kad aš vienas lauke – ne karys.“

Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Mantas Jankavičius
Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Mantas Jankavičius

Kaip teigia atlikėjas, naujausiame albume – daug netikėtų ir jam labai svarbių duetų.

„Kiekvienas žmogus ateina ir su savimi atsineša ir įneša į kūrybinį procesą kažko savito. Man tai labai patinka“, – atskleidžia Mantas Jankavičius.

Šiandien pristatomame pirmame dokumentiniame klipe, pavadintame „Kaip gimsta tekstai“, galima išvysti pokalbius su naujausio dainininko albumo „Veidai“ bendražygiais Violeta Palčinskaite ir Kastyčiu Sarnicku-Kastetu.

„Kaip gimsta tekstai“ – Albumo „Veidai“ dokumentika (I dalis):

VIDEO: Albumo „Veidai" dokumentika (1 dalis)

„Mano mama užkrėtė mane poezija. Būtent poezijos tekstuose pradėjau ieškoti įkvėpimo savo dainoms, o vieną dieną, vartydamas seną Violetos Palčinskaitės knygą, radau kūrinį „Veidai“.

Tas tekstas tiesiog įsistatė į melodiją, kurią buvau parašęs“, – dokumentiniame klipe pasakoja dainininkas ir dalinasi jauduliu bei abejonėmis, atsiradusiomis prieš lemtingą skambutį poetei su klausimu ar gali dainoje naudoti jos parašytą tekstą.

Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Violeta Palčinskaitė
Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Violeta Palčinskaitė

Dar vienas dokumentiniame klipe pasirodančių albumo bendražygių – Kastytis Sarnickas-Kastetas, su kuriuo atlikėjas šių metų vasaros pristatė nuotaikingą kūrinį „Proto Komitetas“.

„Ši daina kokius porą metų gulėjo stalčiuje, nes jai vis trūko poros apjungiančių dalių“, – klipe pasakoja Mantas Jankavičius. – Tuomet netikėtai sugalvojau, jog viskas, ko jai trūksta, yra hiphopo partija, ir prisiminiau Kastetą.“

Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Mantas ir Kastetas
Kadras iš Manto albumo dokumentikos/Mantas ir Kastetas

Tekstus dar dviems albumo dainoms sukūrė poetas Rimvydas Stankevičius.

„Viena jo frazių, kviečiu ne šokiui, o gyvenimui, stengiuosi vadovautis kasdien ir suprasti, jog žmonės, kuriuos sutinkame ir su jais kuriami santykiai negali tapti tiesiog vienkartiniais pasišokimais diskotekoje. Tai tampa įsipareigojimu visam gyvenimui, įsipareigojimu draugystei, pažinčiai, prisiminimams“, – pasakoja Mantas Jankavičius.

Kitomis, šią savaitę pasirodysiančiomis dokumentikos trilogijos dalimis dainininkas su kolegomis Petru Geniušu, Vytautu Bikumi, Girmante Vaitkute, Anželika Cholina ir kitais pristatys, kaip gimsta muzika bei kaip gimsta albumas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Manto Jankavičiaus albumas „Veidai“ visose skaitmeninėse muzikos klausymo platformose pasirodys lapkričio 26 dieną, taip pat bus išleistas kompaktinio disko ir, pirmą kartą Manto Jankavičiaus diskografijoje, vinilo plokštelės pavidalais. Albumo „Veidai“ projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką