Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijonas Mikutavičius išleidžia naują albumą – „Lengvas būdas mesti klausytis“

Marijono albumas „Lengvas būdas mesti klausytis“
Albumo viršelis / Marijono albumas „Lengvas būdas mesti klausytis“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lengvas būdas mesti klausytis“ – taip vadinasi naujas Marijono Mikutavičiaus albumas, jame – 17 kūrinių, tai – trečias solinis albumas išleidžiamas po septynerių pertraukos. Kaip ir buvo žadėjęs, jį dainininkas išleidžia prieš pat „Marijono Mikutavičiaus Show“ koncertų seriją.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Albumo pavadinimas – aiški aliuzija į garsiąją knygą „Lengvas būdas mesti rūkyti“.

„Turiu ją namie ir bijau, neskaitau“, – sako M.Mikutavičius. Knygos užsigulėjimas lentynoje turėjo lemiamą reikšmę albumo pavadinimui. „Atvirai pasakius, niekaip negalėjau  jo sugalvoti. Todėl nusprendžiau tamsoje imti iš lentynos pirmą pasitaikiusią knygą ir gal ji pasufleruos. Pirma, kurią paėmiau, buvo „Kam skambina varpai“. Neįkvėpė. Antra – „Gyvenimo dėsniai, du šimtai amžinųjų tiesų“. Į amžiną tiesą nepretenduoju. O „Lengvas būdas mesti rūkyti“ pati iškrito  kitą betraukiant“, – pavadinimo atsiradimo istoriją pasakojo Marijonas.

„Nesistengiu būti prekybos centras ir sudėlioti visas daržoves tvarkingai, – paklaustas apie albumo stilių ironizuoja jis. – Tai daugiausia rūpesčių pareikalavęs mano albumas, nes nei į vieną prieš tai nebuvo sudėta tiek idėjų ir tiek skirtingų žanrų. Jis tikrai nėra vien hitų rinkinys, bet man atrodo, kad jis – labai sodrus muzikaliai. Yra dainų, kurios man buvo nauja patirtis, o pora – drįstu teigti, labai nekasdieniškos lietuviškoje muzikos padangėje. Pavyzdžiui, duetas su Jazzu. Noriu padėkoti  visiems muzikantams, kurie prisidėjo jo kūrybos, ir buvo kantrūs proceso metu“ –  sako dainininkas.

Nemažą albumo dalį sudaro roko stiliaus kūriniai. Klasikinis pavyzdys – daina „Drąsių niekas nežudo“, kurios vaizdo klipas – vienas iš internete žiūrimiausių lietuviškų muzikos kūrinių. Paklaustas, ar gitaristai įrašų metu labai atkakliai reikalaudavo solo partijų, Marijonas  šypteli: „Ne, jie žino anekdotus apie didelį gitaristų ego ir specialiai to nedaro. Bet  rokiniuose kūriniuose gitaristai, be abejo, vaidina svarbiausią vaidmenį. Ir aš stengiuosi jų nevaržyti, nes tai  – jų pasaulis ir jie jį puikiai pažįsta“..

Viena eksperimentiniu  albumo dainų – naujas radijo singlas „Sex’as be meilės“. Dainą išgirdę žmonės kartais negali patikėti, kad ją dainuoja  Marijonas.

VIDEO: marionas mikutavicius sex be meiles

„Priedainis  „Seksas be meilės“ susidėliojo prieš metus vairuojant iš Vilniaus į Klaipėdą.  Vėliau šiek tiek vargau su likusiu tekstu, nes  vis  būdavo pamokantis ir pamokslaujantis arba  paviršutiniškas ir kvailas.  Norėjau, kad daina būtų šalta, abejinga, kompiuterizuota. Tokios dar niekada nebuvau įrašęs, tai vien dėl to įdomus buvo pats  procesas“ – sako dainininkas. Daina sulaukia labai skirtingų vertinimų: vieniems ji – ironiška, kitiems – kvaila, trečius – šokiruoja. Tačiau daugumai priedainis į galvą įstringa po pirmo klausymo.

„Marijono Mikutavičiaus Show“ koncertai vyks: lapkričio 29 dieną, – Klaipėdoje, gruodžio 13 dieną – Vilniuje, gruodžio 20 dieną – Kaune, gruodžio 26 dieną – Panevėžyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką