Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 12 07

„Mažasis Mozart Mažajame teatre“ – M.Levickio koncertas, parodantis jaunąjį genijų kitoje šviesoje

Gruodžio 15 d. sostinės Mažajame teatre, kuris žavi savo kameriniu jaukumu ir specifine aura, Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkéstra“ surengs koncertą ir pristatys pasaulio salėse itin retai skambančią ankstyvąją Wolfgang‘o Amadeus Mozart‘o kūrybą. Programos meno vadovas Martynas Levickis šįkart padės į šalį akordeoną ir imsis pažaboti paauglio genijaus kaprizingus opusus dirigento batuta.
Martynas Levickis su „Mikroorkéstra“
Martynas Levickis su „Mikroorkéstra“ / Glasses'n beard photography nuotr.

M.Levickio vadovaujamo Vilniaus miesto ansamblio „Mikroorkéstra“ koncertas nukels į laikus, kai W.A.Mozart‘as tebuvo 17-18 metų, tačiau jau rašė ir po kelių šimtmečių abejingų nepaliekančius kūrinius. Tai buvo bene svarbiausias jo charakterio formavimosi metas, kai iš tėvo namų kūrėjas persikėlė į suaugusiųjų pasaulį ir ten gavo pirmuosius antausius.

Šiomis dienomis bene populiariausia yra kompozitoriaus 40-oji simfonija, kurią atlieka visi pasaulio prestižiniai orkestrai, tam skirta daug televizijos įrašų. Tačiau M.Levickio dėmesį patraukė kur kas anksčiau atsiradusios ir daug mįslių užminusios 27, 25 ir 29 simfonijos. Paslaptinga ne tik jų atvirkštinė eilės tvarka, bet ir natomis virtusi emocinė audra, susijusi su austrų imperatoriaus rūmais.

„27-oji simfonija buvo sukurta anksčiau nei 25-oji. Ji parašyta senovine trijų dalių forma, kokią tuo metu naudojo kompozitorius Franz‘as Joseph‘as Haydn‘as, ir ši komponavimo forma buvo labai populiari Italijoje. Tai atspindi biografinį faktą: Mozart‘as buvo ką tik grįžęs iš gastrolių Italijoje akivaizdžiai įkvėptas.

Tuo metu, kai rašė 27-ąją simfoniją, kompozitorius ruošėsi į Vieną. Jis svajojo ten gyventi ir dirbti. Mozart‘as ketino pristatyti savo kūrybą imperatoriui ir gauti darbą rūmuose, – pasakojo M.Levickis. – Įdomu tai, kad apie šį vizitą neužsimena jokie jų laiškai, nėra užfiksuota pokalbių. Žinomas tik faktas, kad po pasirodymo imperatoriaus rūmuose jaunasis Mozart‘as susikrovė daiktus ir grįžo atgal į Zalcburgą. Mane ši istorijos dalis labai užkabino. Juk tai yra ypač svarbus Mozart‘o periodas: jis galimai patiria atstūmimą ir jo jausmai virsta į 25-ąją simfoniją, kuri yra išskirtinai dramatiška ir kartu – labai romantiška.“

Po grįžimo iš Vienos prireikė daug laiko, kad kompozitorius vėl sėstų prie partitūrų, juo labiau, kad tuo metu šalyje vyko politinės, socialinės ir kultūrinės reformos. Bemaž metus Mozart‘as neparašė nė vienos simfonijos. Tačiau po metų jis pabaigia savo 29-ąją simfoniją, kuri tampa jo paties mėgiamiausia.

„Po dešimt metų Mozart‘as visgi išvažiavo į Vieną. Ir išvažiavęs parašė laišką tėvui, prašydamas atsiųsti 29-osios simfonijos natas. Kompozitoriui jų labai reikėjo, nes tai jau buvo vienas reprezentacinių kūrinių“, – istoriniais faktais dalijosi M.Levickis.

Glasses'n beard photography nuotr./Martynas Levickis su „Mikroorkéstra“
Glasses'n beard photography nuotr./Martynas Levickis su „Mikroorkéstra“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius