Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mes už gyvą jauną muziką! Ar jos reikia? Ar jos yra? Ar jos bus?

„Red Bull Tour bus“
Organizatorių nuotr. / „Red Bull Tour bus“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje prie Baltojo tilto šiandien susirinkę „G&G Sindikatas“, „Saulės kliošas“, „Skamp” ir „Freaks on Floor“ vieningai nusprendė „Taip”. Tai, kad Lietuvoje atsirado daugiau negiu 80 jaunų, gyvai grojančių grupių, dalyvavusių „Red Bull Tour bus“ konkurse rodo, kad Lietuvos muzikos scena gyva, o jaunimas nori ir gali lipti ant scenos. Tereikia suteikti jiems progą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vienas iš komisijos, vertinusios ir rinkusios geriausias grupes narių, Justinas Jarutis pasakojo, kad toks turas Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Jo metu grupes vežiojantis keleivinis „Red Bull“ autobusas nesunkiai paverčiamas scena, o jo stogas atlaiko visus – nuo reperių „G&G Sindikatas“ iki gausų pučiamųjų bei gitaristų pulką turinčios funk stiliaus grupės „Saulės kliošas“. „Labai smagu, kad tokia scena yra ir kad joje jaunos grupės turi galimybę groti”, – sake Justinas.

Komisija, sudaryta iš lietuvių grupių atstovų: DJ Mamanios („G&G Sindikatas“), Justino Jaručio („Freaks on Floor“) bei „Tamsta“ festivalio organizatorės Onos Rimeikienės grupes atrinko gana lengvai. „Nors reikėjo dviejų susitikimų, dėl 9-nių grupių vieningai sutarėme“, – tvirtina DJ Mamania.

„Laimingi šunsnukiai“

Vis dėlto komisija nebuvo labai griežta ir nusprendė, kad dar viena, dešimta grupė nusipelnė važiuoti groti „Tamsta muzika“ festivalį. Kas tie komisijos narių juokais pakrikštyti „Lucky bastard“ („Laimingas šunsnukis“) neatskleidžiama.

Na o pirmajame turo koncerte, liepos 5-tą dieną prie Baltojo tilto Vilniuje gros „G&G Sindikatas“. Čia jie švęs savo 15 metų gimtadienį, o švęsti jiems padės sunkiosios muzikos atstovai: grunge roką grojantys „Moondust“, sunkiojo repo atstovai „Part time porn“ bei komisiją klykiančiu vokalu sužavėję ir itin sunkų roką grojantys „Red carpet disaster“.

Laužysime autobusą

„Wau, bus galima pašokinėti ant autobuso stogo!, – nekantravo Leonas Milius iš grupės intriguojančiu pavadinimu „Part Time Porn“. – Žinoma, gerąja prasme. Labai smagu, kad didžiosios Lietuvos grupės nepamiršta, jog kažkada, kaip ir mes, buvo mažos. Labai smagu, kad jos rūpinasi mumis ir duoda šansą pagroti kartu ir pasimokyti iš jų.“

DJ Mamania pasakojo, kad koncertuose bus įrengti specialūs garso stiprumo matuokliai ir jais bus matuojamas žiūrovų plojimų garso stiprumas. Taip bus renkami turo laimėtojai, kurie gaus teisę koncertuoti „Tamsta Muzika“ festivalyje. „Na, šiuo atveju laimės grupė, kuri daugiausia prisikvies gerbėjų“, – sėkmės paslaptį jauniems atlikėjams sufleravo „G&G Sindikatas“ narys.

Už kelių dienų – liepos 7-ąją Kaune koncertuos dar trys grupės ir vis dar nepailstanti trijulė „Skamp“. Kauniečiams bus pasiūlyta paklausyti indie rock stiliaus atstovų „No dog barking“, iš Širvintų atvykusių jaunų rokerių „The Independent“, šturmuojančių jau nebe pirmąją jaunų grupių atranką bei grupės „Alive way“.

Turas bus pabaigtas Nidoje, kur susitiks funk grupė „Fun Clock“, DJ Mamanios teigimu, už kelių metų lipsianti ant kulnų net „Saulės kliošui“, grupė „Second riot“, labiausiai nustebinusi komisijos narius amerikietiško stiliaus muzika bei „Gold lion“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką