Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Monika Linkytė surengė nepamirštamą koncertą Vilniuje: gerbėjai scenoje sulaukė staigmenų

Monikos Linkytės koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Monikos Linkytės koncerto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Monika Linkytė savo muzikos gerbėjus pakvietė į vienintelį turo „Muzika sielai“ koncertą, įvykusį Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje. Pirmadienio vakarą sostinės publika lepinosi girdėdama ne tik Monikos balsą, bet ir styginių kvinteto bei fortepijono muzikos garsus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Praėjusiais metais Monika Linkytė tiesiog svajojo kada nors gauti progą savo muziką pateikti kiek kitokiame stiliuje – ramioje aplinkoje, griežiant styginiams instrumentams. Sėkmingai įgyvendinusi savo idėją, atlikėja sulaukė didelės sėkmės ir visus metus vis surengdavo pasirodymus įvairiuose Lietuvos miestuose.

Tiesa, ruošdamasi turui „Muzika sielai“ su styginių kvintetu, Monika Linkytė buvo priversta atšaukti 6 iš 7 planuotų koncertų. Tačiau pirmadienio vakarą Šv.Kotrynos bažnyčioje ji sukvietė vilniečius ir miesto svečius į vienintelį ir itin nuoširdų koncertą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monikos Linkytės koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monikos Linkytės koncerto akimirka

Monika Linkytė jau metus gyvena Londone – čia ji mokosi muzikos kūrimo. Tačiau savo gerbėjų Lietuvoje atlikėja nepamiršta – vis palepina vienu kitu koncertu, ir žinoma, pristato naujas savo dainas.

„Kiekvienas koncertas – ypatingas, brangus, ypač dabar, kai gyvenu Londone ir dažniausiai į Lietuvą grįžtu dėl muzikinės savo veiklos“, – anksčiau yra sakiusi atlikėja.

Pirmiems fortepijono garsams užliejus bažnyčią ant įrengtos scenos pasirodė dainininkė Monika Linkytė, gausiai susirinkusią publiką pasveikinusi angliška daina „For your glory“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monikos Linkytės koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monikos Linkytės koncerto akimirka

„Su šiuo sąstatu scenoje esame jau trečiąjį kartą. Jei jums gera, mums labai gera, kai jūs garsiai plojate“, – sveikindamasi sakė ji. Pavasariška, ryškiomis gėlėmis marginta suknele pasipuošusi M.Linkytė sveikino ir su atėjusiu pavasariu, džiaugėsi galėdama dainuoti jai ištikimiems gerbėjams.

Po Šv.Kotrynos bažnyčios skliautais skambėjo ne tik dainininkės dainos, tačiau ir gerai žinomi užsienio atlikėjų kūriniai.

„Savo kūrybą laikydavau stalčiuose, nes atrodė, kad tose dainose sudėta per daug manęs. Atrodė, kad tos dainos sako kažką tik man. Bet vieną dainą išdrįsau nunešti Leonui Somovui. Ir pirmasis mūsų pristatytas kūrinys buvo „Skęstu“. Gerai, kad nenuskendau“, – juokavo M.Linkytė.

Betarpiškai su publika bendraujanti atlikėja netrukus pasiteiravo: „Kaip jūs jaučiatės? Jaučiu, kad mano kojos sulįs į žemę ir, jei jūs nieko prieš, nusiausiu batelius.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gintarė Valaitytė ir Vytautas Bikus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gintarė Valaitytė ir Vytautas Bikus

Toliau tęsdama lyriška nuotaika persunktą koncertą dainininkė prisipažino, kad dainą „Padovanojau“ pirmą kartą atliko būtent šioje bažnyčioje. „Gera grįžti, gera žinoti, kad ta daina jus pasiekė“, – pristatydama dainą tarė ji.

Po jau gerai žinimų kūrinių, atėjo eilė ir naujai dainai – iš būsimo naujo dainininkės albumo, kurį Monika Linkytė kuria kartu su kompozitoriumi Vytautu Bikumi. Vytautas koncerto klausėsi su žmona Gintare Valaityte.

Koncerto publika sulaukė ir staigmenos

„Turiu mažą staigmeną – noriu pakviesti Gabrielių Vagelį. Padainuosime Gabrieliaus autorinę dainą „Jausti laisvę stipriau“, – koncerto svečią pristatė M.Linkytė. Šis kūrinys užliejo bažnyčios skliautus atlikėjų balsais, o publika neslėpė susižavėjimo duetu.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monika Linkytė ir Gabrielius Vagelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Monika Linkytė ir Gabrielius Vagelis

Nuskambėjus plojimams, M.Linkytė pateikė dar vieną staigmeną – dar niekur neskambėjusią dainą apie viltį, apie tai, kad niekada nereikia nuleisti rankų.

Geros nuotaikos viso koncerto metu nestokojusi M.Linkytė ja užkrėtė ir publiką – vos pradėjusi dainuoti „Eurovizijos“ konkurse skambėjusią dainą „This time“ sulaukė publikos palaikymo plojimais, o vėliau pakvietė visus ir pasibučiuoti – juk apie tai buvo daina.

„Pavyko iš pirmo karto“, – pagyrė besibučiuojančius klausytojus M.Linkytė. Klausytojai kartu dainavo ir dainos priedainį.

Prieš atlikdama vieną paskutinių dainų „Po dangumi“ M.Linkytė sakė, kad ši daina ją daug ko išmokė. Šį kūrinį palydėjo garsūs publikos plojimai, o tarp žiūrovų įsitaisęs G.Vagelis negailėjo palaikymo šūksnių.

Nuskambėjus paskutinės dainos akordams ir aidint garsiems plojimams M.Linkytė padėkojo susirinkusiems:„Ačiū, kad esate“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką