Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikos dienos proga – Giedrės ir Dominyko Vaitiekūno nemokamas koncertas Vilniuje

Giedrė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Giedrė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, „Liūdnų slibinų“ varikliukas Dominykas Vaitiekūnas, Vilniaus džiazo orkestras, vadovaujamas Remigijaus Rančio, ir būrys meistriškumo stovyklos „AGATA Langai“ jaunųjų muzikantų – visi jie sujungs jėgas, kad Tarptautinė muzikos diena Lietuvoje šiemet skambėtų. Rugsėjo 28 d., sekmadienį, pradedant naują atvirų erdvių sezoną Prezidentūros kieme, jie dalysis naujai aranžuotomis dainomis apie muziką, kūrybą, svajones.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Lietuvos muzikos kūrėjai yra parašę daug dainų apie savo didžiausią gyvenimo meilę – muziką: tai grupės „Empti“ kūrinys, taip ir pavadintas „Muzika“, „Pieno lazerių“ daina „Gali mane vadinti muzika“, taip pat ir „G&G Sindikato“ hiphopo himnas „Muzika, kuri saugo“ ir kiti.

Tarptautinės muzikos dienos koncerte bus galima susipažinti su naujomis minėtų kūrinių versijomis. Koncerto žiūrovai taip pat išgirs naujai aranžuotas, įkvepiančias Lietuvos atlikėjų dainas: Andriaus Mamontovo „Tavo svajonę“, Jurgos Šeduikytės „Jūrą vandenyną“ ir daug kitų. Nebus užmiršta ir klasika – naujai suskambės Danieliaus Dolskio kūrinys „Elyt, tu meili“, parašytas dar tarpukariu. Pastarąjį kūrinį atliks grupės „Liūdni slibinai“ vokalistas ir koncerto vedėjas D. Vaitiekūnas. Jam muzikos diena – svarbi šventė, kaip ir pati muzika:

„Muzika man ne tik profesijos dalis, bet ir kasdieninė palydovė bei pagalbininkė. Ji man padeda nuvykti į darbus, neužmigti po koncertų ir renginių vairuojant naktį, padeda išsiplauti indus, o mokyklos laikais padėjo parašyti ne vieną rašto darbą. Mano šeima prisimena, kad dar prieš pradėdamas vaikščioti kinkuodavau į taktą. Pasakoja, kad mane migdydavo su muzika...“, – prisimena muzikantas.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Dominykas Vaitiekūnas
Ryčio Šeškaičio nuotr./Dominykas Vaitiekūnas

Muzikos dienos koncertas bus ypatingas ne tik savo tematika, bet ir tuo, jog jame kartu gros tiek jau patyrę muzikos profesionalai, tiek dar į mokyklą ar universitetus einantys jaunosios kartos Lietuvos muzikos atlikėjai – meistriškumo stovyklos „AGATA Langai“ dalyviai.

„Tikiuosi mainai bus abipusiškai vertingi – AGATA globojamas jaunimas gaus puikią progą išbandyti savo jėgas su vienais geriausių Lietuvos džiazo muzikantų. Patyrę muzikantai bendradarbiaudami su jaunimu patirs, kad laikas niekada nesustoja – karta keičia kartą“, – sako R.Rančys. Jo vadovaujamas Vilniaus džiazo orkestras aranžuos koncerte skambėsiančius kūrinius.

„Tikiuosi gerų aranžuočių mano dainoms ir besišypsančios publikos. Remigijumi absoliučiai pasitikiu – jis puikus muzikantas ir aranžuotojas“, – kolegą giria G.Kilčiauskienė, geriau pažįstama kaip grupės „Empti“ vokalistė.

Koncertą Vilniui ir miesto svečiams dovanoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Per 4000 Lietuvos atlikėjų, aktorių ir muzikos įrašų leidėjų vienijanti asociacija šiemet mini 15-ąjį gimtadienį. Koncertą tiesiogiai transliuos LRT Kultūros televizija.

Tai bus jau antrasis AGATA organizuojamas koncertas Prezidentūros kieme. Pernai rudenį ten pat vyko koncertas „Pagauk savo aitvarą“, kuriame pasirodė per šešerius metus AGATA jaunųjų atlikėjų stovyklose užaugę atlikėjai ir jų mokytojai.

Lietuvos Prezidentūra pradeda jau šeštąjį atvirų erdvių sezoną. Per jį planuojami įvairūs koncertai, parodos ir susitikimai. Įėjimas į Prezidentūros kiemą ir parką – pro vartus nuo Universiteto gatvės pusės. Visi renginiai atviri ir nemokami.

Tarptautinė muzikos diena oficialiai minima spalio 1 dieną. Ši šventė pirmą kartą paminėta 1975 m. amerikiečių ir šveicarų smuikininko ir dirigento Yehudi Menuhino iniciatyva. Šia diena siekiama parodyti muzikos meno svarbą gyvenime, skirtingų žmonių ir kultūrų draugystę.

Sekmadienio koncertas – atviras ir nemokamas – yra asociacijos AGATA dovana miestui.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką