Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 10:42

Naują albumą išleidęs GINC kviečia į performansą Knygų mugėje: „Po jo viskas atrodys kiek kitaip“

Gintautas Gascevičius
Roberto Ponelio nuotr. / Gintautas Gascevičius

Apie sapnus, apie potyrius, apie vidų. Apie... „Oneirologiją“ – taip savo naują, jau trečiąjį, albumą pristato perkusininkas Gintas Gascevičius-GINC. Po daugiau nei metus trukusios pertraukos grupės „Bix“ būgnininkas sugrįžo su nauju muzikiniu skambesiu, juo jau penktadienį dalinsis ir su Knygų mugės lankytojais.

„Labai norėjau, kad visi albumo kūriniai būtų svarūs dinamine, energine prasme. Albumas nėra tik apie muziką, čia susipina ir vizualinė dalis, ir performansas – kūrinius galima ne tik sugroti, bet ir suvaidinti, tą padarysime ir Knygų mugėje“, – apie penktadienį „Muzikos salėje“ nuo 13 val. 30 min. vyksiantį „Oneirologijos“ pristatymą kalbėjo jis.

Naujas menininko albumas – kiek kitoks nei 2017 metais išleistas „FonoGrafijos“ ar po metų pasirodęs „Varava“. „Oneirologijos“ – tai trečioji trilogijos dalis – pirmąjį albumą jis dedikavo Vietai, antrąjį – Erdvei, o pastarasis, kaip pats sako, apie Vidų.

Vilmanto Dambrausko nuotr./Gintautas Gascevičius
Vilmanto Dambrausko nuotr./Gintautas Gascevičius

„Tai apie tai, kaip per potyrius viduje sukuriamas pasaulio atvaizdas ir kaip iš vidaus kuriamas išorinis pasaulis, apie tai, kaip jie tarpusavyje sąveikauja“, – pasakojo jis.

„Bevardis“, „Oneirologija“, „Varna“, „Pacemaker‘is“ – tai tik keli originalūs pavadinimai iš 9 kūrinių albumo. „Oneirologijoje“, priešingai nei ankstesniuose darbuose, albume galima išgirsti ir gitaros skambesį, ir vokalinių elementų.

Prie jo įrašymo prisijungė ir būrys savo srities profesionalų – dainininkė Agne Michailenkovaitė, aktorė Monika Šaltytė, gitaristas Artūras Fisheris Liolys, aktorius Sigitas Jakubauskas, garso režisierius Gintaras Dzidolikas. Albumo viršelį kūrė dailininkas-dizaineris Vilmantas Dambrauskas, albumo leidybą iš dalies finansavo asociacija LATGA.

Asmeninio albumo nuotr./Sigitas Jakubauskas
Asmeninio albumo nuotr./Sigitas Jakubauskas

„Oneirologija“– lyg naujas laiptelis, durys į kitą suvokimą apie muziką, ritmą. Albume yra kūrinių, kuriuos paklausius viskas ima atrodyti... kiek kitaip. Vieną kūrinį pagal J.V.Gėtės „Faustą“ įskaitė aktorius, kitą – keturiese įgrojome metronomais – jis užburiantis, įtraukiantis į ritmų kaitą, įsukantis sąmonę. Kodų čia nemažai“, – intrigavo GINC.

Sąmonės ir sapnų pasaulis menininkui nesvetimas, šios temos jį domina jau seniai. „Man įdomu, kaip tarpusavyje susiję vidinis ir išorinis pasauliai. O kas, jeigu visa tai yra sapnas? Ir tuoj, suskambėjus žadintuvui, tu pabusi. Arba pabus tas, kuris visa tai sapnuoja. Ir tai nesi tu,“ – svarstė jis.

Asmeninio albumo nuotr./„Oneirologija“
Asmeninio albumo nuotr./„Oneirologija“

Drauge pasinerti į sąmonės ir pasąmonės kelionę bei gyvai pasiklausyti dar negirdėtų „Oneirologijos“ kūrinių GINC kviečia penktadienį – Knygų mugės „Muzikos salėje“, 1.14 paviljone, nuo 13 val. 30 min. jis surengs originalų pasirodymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką