Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 12d. 07:01

Naują albumą pristatantys „Freaks on Floor“: brandesni tampame ir mes, ir mūsų muzika

Grupė „Freaks On Floor“
„Freaks On Floor“ archyvo nuotr. / Grupė „Freaks On Floor“

Grupė „Freaks on Floor“ jau džiaugiasi nauju kūrybos vaisiumi – netrukus pasirodys antrasis rokerių albumas „Hello Girls!“. Muzikantų teigimu, šis – daug brandesnis už pirmąjį, redaguotas vieno garsiausių garso inžinierių pasaulyje ir įrašytas itin sakralioje vietoje – Anykščių koplyčioje.

Niekur iki šiol viešai neskambėjusios albumo dainos netrukus bus pateiktos grupės gerbėjų teismui. Šį antradienį 17 val. radijo stoties „Opus 3“ eteryje – antrojo roko grupės „Freaks on Floor“ albumo perklausa. Išvysti grupę gyvai ir išgirsti antrojo albumo kūrinius „Freaks on Floor“ vaikinai kviečia gruodžio 17 d. menų fabrike „Loftas“. 

Į interviu klausimus apie naująjį albumą, artėjantį koncertą ir kitus dalykus atsako grupės vokalistas Justinas Jarutis, bosistas Aurelijus Morlencas ir „Freaks On Floor“ garso režisierius Julius Aglinskas.

Ko jūsų gerbėjams tikėtis iš antrojo albumo „Hello Girls!“, koks jis bus?

Justinas: Bent jau man pačiam „Hello Girls“ albumo dainos yra žymiai brandesnės ir daug   prasmingesnės, nei pirmojo albumo ir aš dėl to labai džiaugiuosi. . Brandesnė tampa tiek mūsų muzika, tiek mes patys. Mes brandesni tampame šiek tiek lėčiau – manau, kad mes visi trys tam tikrose srityse turime trylikamečio bruožų ir jie niekada neišnyks.

Aurelijus: Už pirmąjį šis pažangesnis visomis prasmėmis: ir garso skambesiu, ir kūryba, ir harmonija. Po praėjusio albumo pasirodymo chebra ne sėdėjo ir rūkė, o padarė pažangą. Šiame albume viskas yra tikra – niekas neiššvarinta, neišvalyta, nepergrota.

Justinas yra teigęs, kad „šis albumas pakeis mano ir mūsų visų gyvenimus“. Kaip ir kodėl tai turėtų atsitikti?

Justinas: Jis gali gyvenimus pakeisti visaip – po pristatymo galime ir įlįsti į skolas, jei albumas niekam nepatiks. Tačiau aš tikiuosi, kad iš klausytojų sulauksime dėmesio, reakcijos ir tikiuosi, kad ji bus teigiama.

Aurelijus: Aš manau, kad kiekvienas albumas kažkiek keičia muzikanto gyvenimą, nes albumas visada yra kaip darbo galutinis taškas. Padedame tašką ir einame toliau.

 

Aš pats galvoju „nutekinti“ savo albumą į internetą.

 

 

Kodėl skelbėte albumo viršelio konkursą? Nejaugi patys pristigote idėjų?

Justinas: Idėjų nepristigome, tiesiog kompanija „Redbull“, su kuria nuo praėjusios vasaros palaikome glaudžius ryšius, pasiūlė mums surengti „Doodle Art“ konkursą (konkursas, kuriame  paprasti studentų darbai, piešiami ant sąsiuvinių kampučių, tampa menu – red.past.). Dvi merginos mums nupiešė albumo viršelį. Trečią piešinį, kuris buvo labai juokingas ir mums patiko, taip pat bus galima rasti albume. Sulaukėme dvejopų komentarų – vieniems viršelis yra fainas, o kiti sako, kad jis skirtas mokyklinio amžiaus jaunimui. Visi komentarai yra geri.

Jūsų albumo įrašai vyko Anykščių koplyčioje. Kodėl buvo pasirinkta būtent ši vieta?

Julius: Ši vieta buvo pasirinkta dėl unikalaus skambesio ir akustikos. Suradome kompromisą grupės idėjai – būgnininkas norėjo baisiai didelio garso (juokiasi). Kartą vienas vietinis žmogus skundėsi dėl per didelio garso, bet susitarėme su juo.

Teigiama, jog albumo „Hello Girls!“ audio redagavimą grupė patikėjo vienam geriausių pasaulyje garso inžinierių Howie Weinbergui. Kaip tai įvyko?

Justinas: Esame labai dėkingi UAB „Expertus Vilnensis“ ir jos vadovui Arvidui Neniškiui, kurio dėka šį albumą buvo patikėta redaguoti H.Weinbergui.

Julius: Jis yra vienas garsiausių garso inžinierių visame pasaulyje, dirbęs su U2, „Red Hot Chili Peppers“, „Duft Punk“, „The Killers“, „Nirvana“ ir k.t.  Iš jo studijos, kuri yra Los Andžele, neseniai sulaukėme gerų žinių, kad albumo redagavimas jau yra baigtas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Ia kairės: garso režisierius Julius Aglinskas, grupės Freaks on Floor nariai Justinas Jarutis, Rokas Beliukevičius, Aurelijus Morlencas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Iš kairės: garso režisierius Julius Aglinskas, grupės „Freaks on Floor“ nariai Justinas Jarutis, Rokas Beliukevičius, Aurelijus Morlencas

Pasidavėte vis labiau įsigalinčiai madai kokiu nors būdu savo albumą nemokamai atiduoti klausytojui – jį keičiate į bilietą į jūsų koncertą. Galbūt taip kovojate su nelegaliu muzikos siuntimusi internete?

Justinas: Neturime tikslo kovoti su piratine muzika, nes tai nėra įmanoma. Lietuva yra viena iš trijų ar keturių šalių pagal didžiausią internetinį piratizmą. Aš pats galvoju „nutekinti“ savo albumą į internetą (juokiasi).

Grupės vadybininkas Martynas Butkevičius: Albumų, kuriuos iškeisime į bilietus, skaičius bus ribotas. Mes dar sprendžiame, kiek albumų padovanoti. Noriu priminti, kad pirmojo albumo oficialų torrentą mes patys grupės vardu įdėjome į „Linkomaniją“. Galbūt tą patį padarysime ir dabar.

Aurelijus: Kadangi mūsų klausytojų auditorija moka naudotis internetu, tai būtų naivu tikėtis, kad niekas albumo nesisiųs. Tikrai siųsi. Jei pats negročiau grupėje, gal ir aš siųsčiausi (juokiasi). Reikia pasirinkti, kas mums svarbu – ar kad kuo daugiau žmonių mus išgirstų, ar kad mažiau išgirstų, bet daugiau nupirktų. Geriau, kad daugiau išgirstų. Gerbiame savo klausytoją ir jį norime pamaloninti ne tik koncertu.

Ar muzika Lietuvoje yra pelningas verslas? Ar dirbate labiau iš idėjos, ar muziką vadinate pagrindiniu pajamų šaltiniu?

Aurelijus: muzikantams muzika nėra verslas.

Justinas: Kodėl mes tai darome? Nes tai visų pirma yra labai smagu. Antra – nes tai yra mūsų darbas. Mes neturime kitų didelių įsipareigojimų, nes realiai visi iš grupės veiklos ir valgome duoną. Tai mums ir darbas, ir hobis.

Kas jums padeda nenukrypti į komerciją, likti ištikimiems sau ir klausytojams?

Justinas: Mes nesijaudinam galvodami, kas yra komercija ir kas ne. Mes darome ir kuriame tai, ką norime ir pateikiame taip, kaip norime. Jei komercija reiškia tai, kad mes iš to galime uždirbti dar daugiau pinigų, tai nėra nieko blogo. Mes neturime daryti kažką kvailo, kad uždirbtume daugiau pinigų,o jei darysime, tai, ką ir darėme iki šiol – nieko bloga nebus. Aš pats anksčiau galvodavau, kad pop tai „Mango“, „Pikaso“, tačiau vėliau suvokiau, kad pop yra visa populiarioji muzika.

Aurelijus: Latvijoje pelningiausia, daugiausiai uždirbanti grupė yra „Brainstorm“. Ką mes vadiname pop? Gal ir ši grupė kažkiek yra tokia. Lenkijoje pati garsiausia ir daugiausiai uždirbanti grupė groja sunkųjį metalą. Komerciškai pelningas projektas gali būti nuo hiphopo iki sunkaus metalo.

Kokie yra muzikos hito, pagal „Freaks on Floor“, būtini komponentai?

Justinas: Mes hitų nekuriame. Populiarioje dainoje turi būti gera, „pagaunanti“ melodija, muzika turi būti labai energinga.

Aurelijus: Tokio modelio kurdami dainas neturime, tokio ir negali būti. Gera daina yra labai reliatyvus, subjektyvus dalykas. Jei visi susėstume prie albumo, tai išsirinktume skirtingas mėgstamiausias dainas.

Organizatorių nuotr./Freaks On Floor
Organizatorių nuotr./Freaks On Floor

Netrukus surengsite „Hello Girls!“ albumo pristatymo koncertą. Kokio koncerto reikia tikėtis klausytojams? Kuo nustebinsite?

Aurelijus: Linkime paprasčiausiai ateiti į koncertą neturint didelių išankstinių nusistatymų. Per daug nesitikint bus geresnis įspūdis. „Lofte“ viskas bus suderinta iki mažiausių smulkmenų – to iki šiol dar nebuvo jokiame mūsų koncerte.

Justinas: Koncertas turėtų būti energingas; pateiksime staigmenų – ne tik muzikinių. Koncerte bus kokybiškas garsas, šviesos. Viskas bus paprasta, bet kitaip, nei iki šiol.

Esate vilniečių grupė, sostinėje esate mylimi. O ar esate mylimi ir kituose miestuose?

Justinas: Kaunas mus labai palaiko.

Aurelijus: Miestų auditorijos labai skiriasi. Aš asmeniškai išskirčiau Vilnių ir Lietuvą. Ne Vilniuje žmonės yra išsiilgę muzikos, geros, gyvos muzikos ir truputį kitaip į ją reaguoja. Jiems jos labiau reikia, o Vilniaus publiką nustebinti yra labai sunku ir kartais nėra prasmės to daryti.

Esate laimėję „Eurorock 2008“ konkursą, išrinkti 2009 „Pravda“ metų naujokais, geriausia „Opus 3“ grupe, laimėjote festivalio „Seven Festival“ „Grand Prix“. Neseniai paskelbta, kad patekote ir į M.A.M.A. nominantų šešetuką kaip Metų roko grupė/atlikėjas/atlikėja ir esate minimi su tokiomis grupėmis kaip „Antis“, „Siela“, IR, „Biplan“, „My Favourite Gun“. Kaip reagavote į šią žinią?

Aurelijus: Kol kas esame tik nominuoti, todėl reaguosime tada, jei ką nors laimėsime.

Justinas: Vasarą taip pat netikėtai atradau, kad puslapyje sharkeen.lt esame įvardyti kaip geriausi šių metų Lietuvos roko grupės konkurso laimėtojai. Aš nieko apie tai nežinojau. Manau, kad ir M.A.M.A. apdovanojimuose mes taip pat turėtume laimėti.

Kokia, jūsų akimis, yra alternatyvios muzikos situacija Lietuvos muzikos rinkoje?

Aurelijus: Aš manau, kad labai didelė, nes lyginant su aplinkinėmis šalimis Lietuvoje situacija yra gera ne tik dėl to, kad čia atskiri muzikantai bando kurti kažkaip kitaip. Lietuvoje yra pakankamas klausytojų ratas, kurie tokią muziką mėgsta, ją palaiko, ja domisi ir taip duoda parako grupėms neuždusti. Lietuvoje elektronikos scena yra stipresnė, nei, pavyzdžiui, Estijoje.

„Freaks On Floor“ savo muziką apibūdina kaip „alternative party always“ („visada alternatyvus vakarėlis“ – liet.). Gal galite pasiūlyti 15min.lt skaitytojams alternatyvaus Naujųjų metų vakarėlio idėją?

Justinas: Renkite vakarėlį savo namuose ir įsileiskite visus, kurie nori pas jus užeiti. Tuomet bus labai linksma. Per Naujuosius metus galima važinėtis dviračiu. Senus metus reikia išlydėti linksmai, o naujus metus sutikti pagiriotai.

Aurelijus: Po pasivažinėjimo dviračiu reikia atsigulti į lovą su bačka alaus (juokiasi).

Savo gerbėjams artėjančių žiemos švenčių proga dovanojate koncertą ir naują albumą. O kokios dovanos patys norėtumėte artėjančių Kalėdų proga?

Aurelijus: Man uošvienė parašė palinkėjimą gimtadienio proga: daug pinigų ir vaikų (juokiasi).

Justinas: Aš tiesiog noriu, kad žmonės klausytų mūsų albumą. Dar noriu sveikatos. Ir darnos.

Daina iš naujojo „Freaks on Floor“ albumo „Hello Girls!“ „Realize Things“:

VIDEO: Vilnius Temperature (+5 °C) | Freaks On Floor - Realize Things

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vilniaus valdžia parduoda apleistus rūmus, kuriuose kadaise veikė Akių ligoninė

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Naujienos

Verslas

Vilniaus valdžia parduoda apleistus rūmus, kuriuose kadaise veikė Akių ligoninė

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

Sportas

Čempionų lyga: „Juventus“ pergalė ir C.Ronaldo gestas išsišokusiam sirgaliui

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

Gyvenimas

Traukinio mašinisto kasdienybė – nuo traukinį sustabdančių išmaniųjų apyrankių iki „pokštų“ ant bėgių

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką