Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 12d. 07:01

Naują albumą pristatantys „Freaks on Floor“: brandesni tampame ir mes, ir mūsų muzika

Grupė „Freaks On Floor“
„Freaks On Floor“ archyvo nuotr. / Grupė „Freaks On Floor“

Grupė „Freaks on Floor“ jau džiaugiasi nauju kūrybos vaisiumi – netrukus pasirodys antrasis rokerių albumas „Hello Girls!“. Muzikantų teigimu, šis – daug brandesnis už pirmąjį, redaguotas vieno garsiausių garso inžinierių pasaulyje ir įrašytas itin sakralioje vietoje – Anykščių koplyčioje.

Niekur iki šiol viešai neskambėjusios albumo dainos netrukus bus pateiktos grupės gerbėjų teismui. Šį antradienį 17 val. radijo stoties „Opus 3“ eteryje – antrojo roko grupės „Freaks on Floor“ albumo perklausa. Išvysti grupę gyvai ir išgirsti antrojo albumo kūrinius „Freaks on Floor“ vaikinai kviečia gruodžio 17 d. menų fabrike „Loftas“. 

Į interviu klausimus apie naująjį albumą, artėjantį koncertą ir kitus dalykus atsako grupės vokalistas Justinas Jarutis, bosistas Aurelijus Morlencas ir „Freaks On Floor“ garso režisierius Julius Aglinskas.

Ko jūsų gerbėjams tikėtis iš antrojo albumo „Hello Girls!“, koks jis bus?

Justinas: Bent jau man pačiam „Hello Girls“ albumo dainos yra žymiai brandesnės ir daug   prasmingesnės, nei pirmojo albumo ir aš dėl to labai džiaugiuosi. . Brandesnė tampa tiek mūsų muzika, tiek mes patys. Mes brandesni tampame šiek tiek lėčiau – manau, kad mes visi trys tam tikrose srityse turime trylikamečio bruožų ir jie niekada neišnyks.

Aurelijus: Už pirmąjį šis pažangesnis visomis prasmėmis: ir garso skambesiu, ir kūryba, ir harmonija. Po praėjusio albumo pasirodymo chebra ne sėdėjo ir rūkė, o padarė pažangą. Šiame albume viskas yra tikra – niekas neiššvarinta, neišvalyta, nepergrota.

Justinas yra teigęs, kad „šis albumas pakeis mano ir mūsų visų gyvenimus“. Kaip ir kodėl tai turėtų atsitikti?

Justinas: Jis gali gyvenimus pakeisti visaip – po pristatymo galime ir įlįsti į skolas, jei albumas niekam nepatiks. Tačiau aš tikiuosi, kad iš klausytojų sulauksime dėmesio, reakcijos ir tikiuosi, kad ji bus teigiama.

Aurelijus: Aš manau, kad kiekvienas albumas kažkiek keičia muzikanto gyvenimą, nes albumas visada yra kaip darbo galutinis taškas. Padedame tašką ir einame toliau.

 

Aš pats galvoju „nutekinti“ savo albumą į internetą.

 

 

Kodėl skelbėte albumo viršelio konkursą? Nejaugi patys pristigote idėjų?

Justinas: Idėjų nepristigome, tiesiog kompanija „Redbull“, su kuria nuo praėjusios vasaros palaikome glaudžius ryšius, pasiūlė mums surengti „Doodle Art“ konkursą (konkursas, kuriame  paprasti studentų darbai, piešiami ant sąsiuvinių kampučių, tampa menu – red.past.). Dvi merginos mums nupiešė albumo viršelį. Trečią piešinį, kuris buvo labai juokingas ir mums patiko, taip pat bus galima rasti albume. Sulaukėme dvejopų komentarų – vieniems viršelis yra fainas, o kiti sako, kad jis skirtas mokyklinio amžiaus jaunimui. Visi komentarai yra geri.

Jūsų albumo įrašai vyko Anykščių koplyčioje. Kodėl buvo pasirinkta būtent ši vieta?

Julius: Ši vieta buvo pasirinkta dėl unikalaus skambesio ir akustikos. Suradome kompromisą grupės idėjai – būgnininkas norėjo baisiai didelio garso (juokiasi). Kartą vienas vietinis žmogus skundėsi dėl per didelio garso, bet susitarėme su juo.

Teigiama, jog albumo „Hello Girls!“ audio redagavimą grupė patikėjo vienam geriausių pasaulyje garso inžinierių Howie Weinbergui. Kaip tai įvyko?

Justinas: Esame labai dėkingi UAB „Expertus Vilnensis“ ir jos vadovui Arvidui Neniškiui, kurio dėka šį albumą buvo patikėta redaguoti H.Weinbergui.

Julius: Jis yra vienas garsiausių garso inžinierių visame pasaulyje, dirbęs su U2, „Red Hot Chili Peppers“, „Duft Punk“, „The Killers“, „Nirvana“ ir k.t.  Iš jo studijos, kuri yra Los Andžele, neseniai sulaukėme gerų žinių, kad albumo redagavimas jau yra baigtas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Ia kairės: garso režisierius Julius Aglinskas, grupės Freaks on Floor nariai Justinas Jarutis, Rokas Beliukevičius, Aurelijus Morlencas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Iš kairės: garso režisierius Julius Aglinskas, grupės „Freaks on Floor“ nariai Justinas Jarutis, Rokas Beliukevičius, Aurelijus Morlencas

Pasidavėte vis labiau įsigalinčiai madai kokiu nors būdu savo albumą nemokamai atiduoti klausytojui – jį keičiate į bilietą į jūsų koncertą. Galbūt taip kovojate su nelegaliu muzikos siuntimusi internete?

Justinas: Neturime tikslo kovoti su piratine muzika, nes tai nėra įmanoma. Lietuva yra viena iš trijų ar keturių šalių pagal didžiausią internetinį piratizmą. Aš pats galvoju „nutekinti“ savo albumą į internetą (juokiasi).

Grupės vadybininkas Martynas Butkevičius: Albumų, kuriuos iškeisime į bilietus, skaičius bus ribotas. Mes dar sprendžiame, kiek albumų padovanoti. Noriu priminti, kad pirmojo albumo oficialų torrentą mes patys grupės vardu įdėjome į „Linkomaniją“. Galbūt tą patį padarysime ir dabar.

Aurelijus: Kadangi mūsų klausytojų auditorija moka naudotis internetu, tai būtų naivu tikėtis, kad niekas albumo nesisiųs. Tikrai siųsi. Jei pats negročiau grupėje, gal ir aš siųsčiausi (juokiasi). Reikia pasirinkti, kas mums svarbu – ar kad kuo daugiau žmonių mus išgirstų, ar kad mažiau išgirstų, bet daugiau nupirktų. Geriau, kad daugiau išgirstų. Gerbiame savo klausytoją ir jį norime pamaloninti ne tik koncertu.

Ar muzika Lietuvoje yra pelningas verslas? Ar dirbate labiau iš idėjos, ar muziką vadinate pagrindiniu pajamų šaltiniu?

Aurelijus: muzikantams muzika nėra verslas.

Justinas: Kodėl mes tai darome? Nes tai visų pirma yra labai smagu. Antra – nes tai yra mūsų darbas. Mes neturime kitų didelių įsipareigojimų, nes realiai visi iš grupės veiklos ir valgome duoną. Tai mums ir darbas, ir hobis.

Kas jums padeda nenukrypti į komerciją, likti ištikimiems sau ir klausytojams?

Justinas: Mes nesijaudinam galvodami, kas yra komercija ir kas ne. Mes darome ir kuriame tai, ką norime ir pateikiame taip, kaip norime. Jei komercija reiškia tai, kad mes iš to galime uždirbti dar daugiau pinigų, tai nėra nieko blogo. Mes neturime daryti kažką kvailo, kad uždirbtume daugiau pinigų,o jei darysime, tai, ką ir darėme iki šiol – nieko bloga nebus. Aš pats anksčiau galvodavau, kad pop tai „Mango“, „Pikaso“, tačiau vėliau suvokiau, kad pop yra visa populiarioji muzika.

Aurelijus: Latvijoje pelningiausia, daugiausiai uždirbanti grupė yra „Brainstorm“. Ką mes vadiname pop? Gal ir ši grupė kažkiek yra tokia. Lenkijoje pati garsiausia ir daugiausiai uždirbanti grupė groja sunkųjį metalą. Komerciškai pelningas projektas gali būti nuo hiphopo iki sunkaus metalo.

Kokie yra muzikos hito, pagal „Freaks on Floor“, būtini komponentai?

Justinas: Mes hitų nekuriame. Populiarioje dainoje turi būti gera, „pagaunanti“ melodija, muzika turi būti labai energinga.

Aurelijus: Tokio modelio kurdami dainas neturime, tokio ir negali būti. Gera daina yra labai reliatyvus, subjektyvus dalykas. Jei visi susėstume prie albumo, tai išsirinktume skirtingas mėgstamiausias dainas.

Organizatorių nuotr./Freaks On Floor
Organizatorių nuotr./Freaks On Floor

Netrukus surengsite „Hello Girls!“ albumo pristatymo koncertą. Kokio koncerto reikia tikėtis klausytojams? Kuo nustebinsite?

Aurelijus: Linkime paprasčiausiai ateiti į koncertą neturint didelių išankstinių nusistatymų. Per daug nesitikint bus geresnis įspūdis. „Lofte“ viskas bus suderinta iki mažiausių smulkmenų – to iki šiol dar nebuvo jokiame mūsų koncerte.

Justinas: Koncertas turėtų būti energingas; pateiksime staigmenų – ne tik muzikinių. Koncerte bus kokybiškas garsas, šviesos. Viskas bus paprasta, bet kitaip, nei iki šiol.

Esate vilniečių grupė, sostinėje esate mylimi. O ar esate mylimi ir kituose miestuose?

Justinas: Kaunas mus labai palaiko.

Aurelijus: Miestų auditorijos labai skiriasi. Aš asmeniškai išskirčiau Vilnių ir Lietuvą. Ne Vilniuje žmonės yra išsiilgę muzikos, geros, gyvos muzikos ir truputį kitaip į ją reaguoja. Jiems jos labiau reikia, o Vilniaus publiką nustebinti yra labai sunku ir kartais nėra prasmės to daryti.

Esate laimėję „Eurorock 2008“ konkursą, išrinkti 2009 „Pravda“ metų naujokais, geriausia „Opus 3“ grupe, laimėjote festivalio „Seven Festival“ „Grand Prix“. Neseniai paskelbta, kad patekote ir į M.A.M.A. nominantų šešetuką kaip Metų roko grupė/atlikėjas/atlikėja ir esate minimi su tokiomis grupėmis kaip „Antis“, „Siela“, IR, „Biplan“, „My Favourite Gun“. Kaip reagavote į šią žinią?

Aurelijus: Kol kas esame tik nominuoti, todėl reaguosime tada, jei ką nors laimėsime.

Justinas: Vasarą taip pat netikėtai atradau, kad puslapyje sharkeen.lt esame įvardyti kaip geriausi šių metų Lietuvos roko grupės konkurso laimėtojai. Aš nieko apie tai nežinojau. Manau, kad ir M.A.M.A. apdovanojimuose mes taip pat turėtume laimėti.

Kokia, jūsų akimis, yra alternatyvios muzikos situacija Lietuvos muzikos rinkoje?

Aurelijus: Aš manau, kad labai didelė, nes lyginant su aplinkinėmis šalimis Lietuvoje situacija yra gera ne tik dėl to, kad čia atskiri muzikantai bando kurti kažkaip kitaip. Lietuvoje yra pakankamas klausytojų ratas, kurie tokią muziką mėgsta, ją palaiko, ja domisi ir taip duoda parako grupėms neuždusti. Lietuvoje elektronikos scena yra stipresnė, nei, pavyzdžiui, Estijoje.

„Freaks On Floor“ savo muziką apibūdina kaip „alternative party always“ („visada alternatyvus vakarėlis“ – liet.). Gal galite pasiūlyti 15min.lt skaitytojams alternatyvaus Naujųjų metų vakarėlio idėją?

Justinas: Renkite vakarėlį savo namuose ir įsileiskite visus, kurie nori pas jus užeiti. Tuomet bus labai linksma. Per Naujuosius metus galima važinėtis dviračiu. Senus metus reikia išlydėti linksmai, o naujus metus sutikti pagiriotai.

Aurelijus: Po pasivažinėjimo dviračiu reikia atsigulti į lovą su bačka alaus (juokiasi).

Savo gerbėjams artėjančių žiemos švenčių proga dovanojate koncertą ir naują albumą. O kokios dovanos patys norėtumėte artėjančių Kalėdų proga?

Aurelijus: Man uošvienė parašė palinkėjimą gimtadienio proga: daug pinigų ir vaikų (juokiasi).

Justinas: Aš tiesiog noriu, kad žmonės klausytų mūsų albumą. Dar noriu sveikatos. Ir darnos.

Daina iš naujojo „Freaks on Floor“ albumo „Hello Girls!“ „Realize Things“:

VIDEO: Vilnius Temperature (+5 °C) | Freaks On Floor - Realize Things

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

D.Kepenio sveikatos gairės Lietuvai: įteisinta alternatyvi medicina, uždrausti transriebalai

Pasaulis kišenėje

Vienintelė diena metuose: kviečia įkopti į Klaipėdos švyturį

Aktualu

Tomas Viluckas: Ar įmanoma pasmerkti komunizmą?

Kultūra

Siūloma pratęsti ir didinti pelno mokesčio lengvatą kiną remiančiam verslui

Aktualu

Orai.lt: vasariška šiluma džiugins ir artimiausiomis dienomis

Vardai

Skaiva stebisi nepakantumu augintiniams pliaže: „Kai kurie žmonės purvinesni už šunis“

24sek

Juanui Carlosui Navarro – šmaikštus Kauno „Žalgirio“ atsisveikinimas

Aktualu

Kaip paauglių mergaičių susirašinėjimo grupė Rusijoje tapo FST taikiniu?

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvės Irenos kiemas – atgaiva ir mielas vaizdas akims

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Vardai

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Gyvenimas

Mokytojos lenktynės su liga: sukaupiau paskutines jėgas ir nušliaužiau iki automobilio

Vardai

Sauliaus Prūsaičio koncertą Karklėje vainikavo masinės maudynės: į jūrą atlikėjas nėrė su kostiumu

Vardai

Šokėja Eglė Straleckaitė-Daugėlė su vyru išgyvena santuokos krizę

24sek

Brolių Lavrinovičių komandos paieškų istorijoje – svarbus posūkis

Deuce

Šveicarų akistatoje Rogeris Federeris nukovė Staną Wawrinką

Kultūra

Naujoje A.Anušausko knygoje – neskelbti faktai apie A.Ramanauską-Vanagą

Kultūra

E.Vėlyvis apie šou bažnyčioje: jei ne šis performansas, vargu ar viešumoje būtume pamatę tiek trydos

Naujienos

Aktualu

D.Kepenio sveikatos gairės Lietuvai: įteisinta alternatyvi medicina, uždrausti transriebalai

Pasaulis kišenėje

Vienintelė diena metuose: kviečia įkopti į Klaipėdos švyturį

Aktualu

Tomas Viluckas: Ar įmanoma pasmerkti komunizmą?

Kultūra

Siūloma pratęsti ir didinti pelno mokesčio lengvatą kiną remiančiam verslui

Aktualu

Orai.lt: vasariška šiluma džiugins ir artimiausiomis dienomis

Vardai

Skaiva stebisi nepakantumu augintiniams pliaže: „Kai kurie žmonės purvinesni už šunis“

24sek

Juanui Carlosui Navarro – šmaikštus Kauno „Žalgirio“ atsisveikinimas

Aktualu

Kaip paauglių mergaičių susirašinėjimo grupė Rusijoje tapo FST taikiniu?

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvės Irenos kiemas – atgaiva ir mielas vaizdas akims

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Vardai

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Gyvenimas

Mokytojos lenktynės su liga: sukaupiau paskutines jėgas ir nušliaužiau iki automobilio

Vardai

Sauliaus Prūsaičio koncertą Karklėje vainikavo masinės maudynės: į jūrą atlikėjas nėrė su kostiumu

Vardai

Šokėja Eglė Straleckaitė-Daugėlė su vyru išgyvena santuokos krizę

24sek

Brolių Lavrinovičių komandos paieškų istorijoje – svarbus posūkis

Aktualu

Jeruzalėje policija pašovė peiliu ginkluotą arabą

Vardai

Soul muzikos žvaigždė Aretha Franklin bus palaidota Detroite

Aktualu

Pakruojo rajone išgertuvės baigėsi peilio dūriais

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką