Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 13:03

Naujame Girmantės ir A.Polevikovo albume „Upės“ – džiazo ir liaudies muzikos sintezė

Andrejus Polevikovas, Denisas Murašovas, Girmantė, Andrius Kairys
Giedrės Tiškevičiūtės nuotr. / Andrejus Polevikovas, Denisas Murašovas, Girmantė, Andrius Kairys

Dainininkė Girmantė Vaitkutė, drauge su džiazo trio – Andrejumi Polevikovu, Denisu Murašovu bei Andriumi Kairiu pristato naują albumą „Upės“, kuriame tarsi dvi tėkmės susilieja džiazo bei liaudies muzikos stiliai.

„Pagrindinė albumo idėja – lietuvių liaudies ir džiazo muzikos sąlyčio paieška. Upė – mistinis ir ypatingas objektas įvairių tautų kultūroje ir mitologijoje. Ji – ir kelias, ir gyvybė, ir gydymas, švara, netgi magija. Iš čia ir kilo įkvėpimas pavadinimui“, – sako dainininkė Girmantė

Ilgus metus brandintas albumas apjungia du, iš pirmo žvilgsnio, skirtingus muzikos žanrus – džiazą bei liaudies muziką. Pasak pačių kūrėjų, albumo tikslas – atskleisti lietuvių liaudies muzikos grožį, pateikti klausytojui dar vieną kryptį, kaip galima išgirsti artimas, gerai žinomas dainas.

„Manome, kad liaudies muzika ir džiazas siejasi improvizacijomis – juk kai kurios liaudies dainos nėra užrašytos, o sklinda iš lūpų į lūpas ir turi ne vieną egzistuojančią variaciją“, – sako albumo autoriai.

Albumo „Upės“ kūrinys „Jau aušt aušružė”:

VIDEO: Jau Aušt Aušružė - UPĖS

Atlikėja Girmantė atskleidė, jog dauguma šio albumo kūrinių gimė taip pat improvizacijos būdu: „Dažniausiai mūsų kolektyvo liaudies dainų aranžuotės atsiranda panašiai: arba sėdame mudu su Andrejumi ir niūniuojame, grojame, ieškome kitokios formos liaudies dainai, arba aš atsinešu kelis akordus, kurie skamba mano galvoje. Tada viską jungiame su visu trio repeticijose. Taip kūriniai keičiasi, auga ir įgauna savo formą.“

Prie albumo gimimo prisidėjo ir daugiau Lietuvoje žinomų muzikantų – iš Belgijos atvykęs ir jau dešimtį metų Lietuvoje gyvenantis gitaristas Chrisas Ruebensas, saksofonininkas Nojus Jurkus, iš Jungtinės karalystės į Lietuvą pasisvečiuoti vis sugrįžtantis gitaristas Eduardas Armonas bei visiems puikiai žinomas Lietuvos prodiuseris ir atlikėjas Gytis Valickas – „Echoes“.

Kipro Kublicko nuotr./Girmantė Vaitkutė
Kipro Kublicko nuotr./Girmantė Vaitkutė

„Albumo įrašai nebūtų įvykę be palaikančių organizacijų paramos – laimėjome dalinį rėmimą leidybai Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA organizuotame konkurse, taip pat gavome paramą iš Vilniaus Kolegijos, už ką esame be galo dėkingi“, – dalinasi atlikėjai.

Albumo kūrėjai kviečia į pristatymo koncertą sausio 31 dieną, 21 val. klube „Tamsta“. „Manau, tai bus labai šiltas ir atviras vakaras, kurio metu kviesime dainuoti kartu ir prisiminti, kas yra liaudies muzika ir iš kur ji kilusi. Tikiu, kad kiekvienas atrasime ir prisiminsime savas melodijas širdyse“, – sako Girmantė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką