Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo šiol žinosime, ar kavinėje muzika skamba legaliai

Lipdukas
AGATA nuotr. / Lipdukas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Čia muzika skamba legaliai!“ – tokiu šūkiu nuo šiol klientus ir lankytojus galės pasitikti kavinės, restoranai, barai ir kitos vietos, kuriose esame įpratę girdėti skambančią muziką.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, viešose vietose muzikos įrašus naudojantys asmenys privalo gauti licenciją ir mokėti atlyginimą atlikėjams bei fonogramų gamintojams, rašoma išplatintame pranešime. Artimiausiomis dienomis kavinėms, turinčioms reikiamą licenciją ir naudojančioms muzikos įrašus viešose vietose, bus išdalyti pirmieji 500 lipdukų su užrašu „Čia muzika skamba legaliai!“ Sukurti šią lipdukų sistemą nusprendė atlikėjams bei fonogramų gamintojams atstovaujanti Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA).

„Lipduką ant savo durų ar lango turinčios kavinės galės informuoti klientus, jog jiei pasirinko vietą, kurioje nėra pažeidžiamos atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisės. Be to, lipduką turinčią kavinę atlikėjų teisių gynėjams bus lengviau atskirti nuo vietų, kuriose muzika skamba nelegaliai. Tikėtina, kad šis skiriamasis ženklas turės ir prevencinį poveikį. Esami pažeidėjai gali suskubti pasirūpinti reikiama licencija, kai pamatys, jog tampa lengvai atskiriami nuo konkurentų, gerbiančių intelektinę nuosavybę“, – teigia praeitą savaitę veiklos dešimtmetį paminėjusios asociacijos AGATA direktorė dr. Liudmila Balcevič.

Panašios lipdukų sistemos egzistuoja ir kai kuriose užsienio valstybėse, pavyzdžiui, Olandijoje ar Latvijoje, Lenkijoje. Anot garsaus aktoriaus ir AGATA Tarybos pirmininko Rimanto Bagdzevičiaus, „šie lipdukai taip pat skatins supratimą, jog teisėtas muzikos naudojimas yra ne tik įstatymo laikymosi, bet ir garbės bei sąžiningumo klausimas. Žmonės pradeda suprasti, jog atlikti ir įrašyti muzikos kūrinį nėra taip paprasta, todėl su atlikėju ir fonogramų gamintoju reikia atsiskaityti. Kol kas negaliu sakyti, kad visiems žmonėms svarbu žinoti, ar jie pietauja kavinėje, kurioje skaitomasi su atlikėjais. Vis dėlto toks laikas ateis, todėl muziką teisėtai naudojantys asmenys turėtų susidomėti šiuo lipduku. Kodėl gi neparodžius visuomenei, kad atsižvelgi į atlikėjų teises? Juk bent sąmoningosios visuomenės akyse tampi pranašesnis už savo konkurentus.“

Lipdukai per kelis mėnesius turėtų būti išdalyti visiems teisėtai muziką naudojantiems asmenims, tačiau licencijas turintys asmenys raginami ir patys kreiptis dėl šių lipdukų. Paskambinus telefonu 8-5 260 84 13 ar parašius el. paštu agata@agata.lt, lipdukus galima gauti per keletą dienų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 AGATA
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką