Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 3d. 20:00

„OneRepublic“ lyderį Ryaną Tedderį pakerėjo Lietuvos publika: „Jūs geriausi pasaulyje!“

„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / „OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Pirmadienio vakarą Vilniuje išsipildė amerikietiškoji melomanų svajonė: „Siemens“ arenoje koncertavo poproko ir alternatyvaus roko grupė iš JAV „OneRepublic“. Pirmąkart Lietuvoje viešėję muzikantai pristatė koncertinio turo „The Native Tour“ programą, kurios sostinėje klausėsi daugiau nei 10 tūkstančių grupės gerbėjų – į koncertą buvo išpirkti beveik visi bilietai.

Beveik 200 koncertų skirtinguose pasaulio miestuose – tokio neįtikėtino masto šis „OneRepublic“ turas, kurio programa pirmadienį skambėjo ir Vilniuje. Tūkstančiai grupės gerbėjų muzikantų pasirodymo scenoje laukė itin nekantriai, pasaulinio lygio žvaigždes „apšildė“ lietuvių duetas „Electronic I“. 

Patys „OneRepublic“ muzikantai scenoje pasirodė kelios minutės po 21 valandos, juos 10 tūkst. gerbėjų minia sutiko audringais klyksmais ir ovacijomis. Grupė visų pirma slėpėsi po balta visą sceną uždengusia širma, matyti buvo tik jų šešėliai. Šiai nukritus ir muzikantams pažvelgus į publiką arenoje pasigirdo kurtinantis triukšmas.

VIDEO: „OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Tiesa, uždangos kritimos žemėn buvo repetuotas dar prieš pat „OneRepublic“ pasirodymą scenoje, kai publikai padainavo „Electronic I“. Taigi specialųjį efektą akylesni jau buvo matę iš anksto.

Jau pačioje koncerto pradžioje „OneRepublic“ nusprendė mesti stiprius kozirius: kone iškart ėmė dainuoti juos išgarsinusius hitus, pavyzdžiui, radijo stotis prieš kelerius metus užkariavusią dainą „Secrets“ ar „All the right moves“. Tai, panašu, pasiteisino: mėgstamas dainas gerbėjai nuo pirmų natų traukė pilnais balsais, viršun pakilusios rankos taip ir nenusileido iki pat koncerto galo.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Stebinanti pasirodė ir grupės lyderio Ryano ekspresija: dainuodamas publikai puikiai žinomus, o ir naujesnius, dar nevisų įsidėmėtus kūrinius, jis nepaliaudamas šokinėjo scenoje, joje sukiojosi ir bėgiojo pirmyn atgal, tačiau aukščiausias natas vis tiek pasiekė nė kiek nepadusęs.

„Tai pirmas kartas, kai grojame Lietuvoje. Dieną vaikščiojome Vilniaus gatvėmis ir, turiu pasakyti, tai nepaprastai nepaprastai gražus miestas“, – komplimentus miestui žėrė vokalistas reikšdamas viltis, kad artimiausios pusantros valandos, kuomet miestiečius linksmins „OneRepublic“, neprailgs niekam ir taip pat įsimins ilgam.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Vargu, ar prailgo, nes nustebinti gerbėjus R.Tedderis stengėsi išsijuosęs. Stebino ne tik savo šokiais ir pavienėmis istorijomis, kaip gimė viena ar kita daina, bet ir specialiaisiais efektais – įspūdingos šviesos arenoje kūrė išskirtinę atmosferą, o vizualizacijos dar labiau pagyvino jau ir taip kruopščiai sukurtą scenografiją – taip pat originaliais akibrokštais. Pavyzdžiui, pačiupęs iš grupę filmavusio operatoriaus vaizdo kamerą atsuko ją į publiką ir ištisą kūrinį per didžiuosius scenos šonuose pakabintus ekranus rodė savo gerbėjų veidus.

Idant pailsėtų ir patys, ir gerbėjai, energingus kūrinius „OneRepublic“ keitė lyriškais, kuomet prie pianino klaviatūros sėsdavo pats R.Tedderis ir, sau akomponuodamas, pakviesdavo ramiai palinguoti į taktą. O tada – ir vėl energingiau: bėgte nuo pianino, trankus ritmas, improvizuoti šokiai ir pasauliniai hitai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Neįtikėtina būtų, jei nuo scenos nulipę muzikantai nebūtų patenkinti savimi: lietuvių publika parodė, kad moka kiekvieną „OneRepublic“ dainos žodį, R.Tedderiui pakakdavo vos žvilgtelti į minią tam, kad ši pradėtų klykti, o ką jau kalbėti apie tai, kaip smarkiai gerbėjai rėkė iš R.Tedderio lūpų kelissyk išgirdę kuklų lietuvišką „ačiū“.

Ir jei dar buvo tokių, kurie „OneRepublic“ pasišventimu publikai šiek tiek abejojo, galutinai juos įtikino kiti netikėti ir, panašu, nuoširdūs muzikantų triukai: ekrane pasirodę Vilniaus vaizdai ir ryškiai sužibusi trispalvė.

Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

O vieni paskutinių R.Tedderio žodžių gerbėjus nuginklavo visai: muzikantas pareiškė, kad lietuviai – pati geriausia publika pasaulyje. Dainininkas tikino iki šiol visuose interviu taip gyręs tik škotus, o juk „OneRepublic“ jau koncertavo daugiau nei pusšimtyje šalių.

„Žinau, kad čia esantys keli škotai turbūt dabar išeina lauk, bet jūs tikrai tikrai išspardėte jiems užpakalius. Pati geriausia publika yra Lietuvoje! Jūs net neįsivaizduojate, kokie esate šaunūs“, – pakylėtas prieš paskutinę dainą sakė R.Tedderis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Aišku, po to „OneRepublic“ lengvai niekas ir nepaleido – muzikantai buvo priversti grįžti į sceną bisui, nes ta geriausia publika pasaulyje pasiekė savo. Ir sugrįžę atsisveikinti nenorėjo: širdingai dėkojo už tokį palaikymą, gyrė lietuvius „Electronic I“ ir pažadėjo į Vilnių grįžti su naujomis dainomis ir nauju albumu.

Naktį leido Vilniuje

Į Vilnių iš Varšuvos „One Republic“ atvyko pirmadienio rytą, visą dieną leido besiruošdami vakaro koncertui. Po savo pasirodymo jie liko nakvoti Vilniuje: vienai nakčiai užsisakė prabangaus viešbučio miesto centre apartamentus. 

Jau antradienį amerikiečiai skrenda į Minską, kur toliau tęs pasaulines gastroles. Vėliau „OneRepublic“ keliaus į Rusiją, kur koncertuos Maskvos ir Sankt Peterburgo publikai.

Beveik 200 koncertų

Grupės koncertinis turas yra skirtas pristatyti 2013 metų kovą pasirodžiusiam trečiajam ir kol kas geriausiai vertinamam „OneRepublic“ albumui „Native“. Pirmasis šio albumo singlas „If I Lose Myself“ ne vienos šalies tope atsidūrė tarp dešimties geriausių, o trečiasis singlas „Counting Stars“ tapo pačiu sėkmingiausiu grupės pastaraisiais metais pasauliui pristatytu singlu.

VIDEO: Timbaland - Apologize ft. OneRepublics

„The Native Tour“ gastroles grupė pradėjo praeitų metų balandį koncertais Europoje. Naujausią koncertinę programą grupė jau taip pat pristatė gerbėjams Šiaurės Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Iš pradžių grupė per nepilnus dvejus gastrolių metus planavo surengti 169 koncertus, tačiau vien per pirmus dešimt mėnesių grupė koncertavo daugiau kaip 130 kartų, o 2014-ųjų etape taip pat jau paskelbta beveik 60 „OneRepublic“ koncertų ir tvarkaraštis nuolat pildomas.

VIDEO: OneRepublic - Love Runs Out

Žinia, kad „OneRepublic“ surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse ir koncertuos Vilniuje, pasklido šių metų pavasarį.

„OneRepublic“ į Lietuvą atvyko su daugiau nei 11 sunkiojo transporto mašinų – 6 vilkikais ir 5 autobusais. Didžiąją dalį juose užima garso, vaizdo ir šviesų įranga, kurią roko žvaigždės atsivežė su savimi.

Buvo surasti internete

„OneRepublic“ susibūrė 2003 metais. Įdomu tai, kad „OneRepublic“ buvo prodiuserių pastebėti socialiniame tinkle „MySpace“. Visgi, didelės sėkmės grupė sulaukė ir pasaulinį pripažinimą pelnė 2007 m., kai dienos šviesą išvydo jų debiutinis albumas „Dreaming Out Loud“ ir singlas „Apologize“. Pastarasis pakilo į pirmą topų vietą net 16-oje valstybių ir pelnė „OneRepublic“ „Grammy“ nominaciją. 

VIDEO: „OneRepublic“ klipas apie „The Native Tour“ koncertų užkulisius

Ne mažiau sėkmingas buvo ir antrasis albumo singlas „Stop and Stare“. Antrasis grupės albumas „Waking Up“ grupės diskografiją papildė dar keletu sėkmingų kūrinių: „All the Right Moves“, „Secrets“, „Marchin On“ ir „Good Life“.

VIDEO: OneRepublic - I Lived
Temos: 2 Muzika OneRepublic

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Gazas

Sekmadienį eismo sąlygas sunkins plikledis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

Gyvenimas

10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

24sek

J.Hardeno vedama „Rockets“ laimėjo panaikinusi 21 taško deficitą 

Sportas

Po pralaimėto derbio „Chelsea“ saugas sulaukė negailestingos kritikos

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Vardai

Su liga kovojęs Andrius Kulikauskas džiaugiasi ataugusiomis garbanomis: „Kitaip ir negalėjo būti“

„Atsarginiai“: nesuvokiamas J.Hardeno rezultatyvumas, L.Dončičiaus semestras ir žvaigždės NBA2k turnyre

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Sportas

Europos Tailando bokso čempionė G.Morkūnaitė: „Sportas negali būti skirstomas į vyrišką ar moterišką“

Maistas

Sotūs spagečių patiekalai: priedai – vištiena, žuvis ar kukuliukai

Aktualu

Keliu Anykščiai-Panevėžys lėkęs BMW rėžėsi į medį, 19-metis keleivis reanimacijoje

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Pasaulis kišenėje

Besikeičianti Grenlandijos gyventojų kasdienybė – fotografo akimis

Gyvenimas

Ženklai, kurie išduoda partnerio neištikimybę

Verslas

Per tris aukštus išsidėstęs butas – praktiškas ir natūralus: įvertinkite

Gazas

Sekmadienį eismo sąlygas sunkins plikledis

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Gyvenimas

10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Pokeris

Šįvakar „Betsafe“ finaluose – net 15 „Žvejo Iššūkio“ bilietų

Vardai

Pirmam soliniui turui besiruošianti Jazzu: „Aš pasiruošusi užkariauti pasaulį“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką