Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 3d. 20:00

„OneRepublic“ lyderį Ryaną Tedderį pakerėjo Lietuvos publika: „Jūs geriausi pasaulyje!“

„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / „OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Pirmadienio vakarą Vilniuje išsipildė amerikietiškoji melomanų svajonė: „Siemens“ arenoje koncertavo poproko ir alternatyvaus roko grupė iš JAV „OneRepublic“. Pirmąkart Lietuvoje viešėję muzikantai pristatė koncertinio turo „The Native Tour“ programą, kurios sostinėje klausėsi daugiau nei 10 tūkstančių grupės gerbėjų – į koncertą buvo išpirkti beveik visi bilietai.

Beveik 200 koncertų skirtinguose pasaulio miestuose – tokio neįtikėtino masto šis „OneRepublic“ turas, kurio programa pirmadienį skambėjo ir Vilniuje. Tūkstančiai grupės gerbėjų muzikantų pasirodymo scenoje laukė itin nekantriai, pasaulinio lygio žvaigždes „apšildė“ lietuvių duetas „Electronic I“. 

Patys „OneRepublic“ muzikantai scenoje pasirodė kelios minutės po 21 valandos, juos 10 tūkst. gerbėjų minia sutiko audringais klyksmais ir ovacijomis. Grupė visų pirma slėpėsi po balta visą sceną uždengusia širma, matyti buvo tik jų šešėliai. Šiai nukritus ir muzikantams pažvelgus į publiką arenoje pasigirdo kurtinantis triukšmas.

VIDEO: „OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Tiesa, uždangos kritimos žemėn buvo repetuotas dar prieš pat „OneRepublic“ pasirodymą scenoje, kai publikai padainavo „Electronic I“. Taigi specialųjį efektą akylesni jau buvo matę iš anksto.

Jau pačioje koncerto pradžioje „OneRepublic“ nusprendė mesti stiprius kozirius: kone iškart ėmė dainuoti juos išgarsinusius hitus, pavyzdžiui, radijo stotis prieš kelerius metus užkariavusią dainą „Secrets“ ar „All the right moves“. Tai, panašu, pasiteisino: mėgstamas dainas gerbėjai nuo pirmų natų traukė pilnais balsais, viršun pakilusios rankos taip ir nenusileido iki pat koncerto galo.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Stebinanti pasirodė ir grupės lyderio Ryano ekspresija: dainuodamas publikai puikiai žinomus, o ir naujesnius, dar nevisų įsidėmėtus kūrinius, jis nepaliaudamas šokinėjo scenoje, joje sukiojosi ir bėgiojo pirmyn atgal, tačiau aukščiausias natas vis tiek pasiekė nė kiek nepadusęs.

„Tai pirmas kartas, kai grojame Lietuvoje. Dieną vaikščiojome Vilniaus gatvėmis ir, turiu pasakyti, tai nepaprastai nepaprastai gražus miestas“, – komplimentus miestui žėrė vokalistas reikšdamas viltis, kad artimiausios pusantros valandos, kuomet miestiečius linksmins „OneRepublic“, neprailgs niekam ir taip pat įsimins ilgam.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Vargu, ar prailgo, nes nustebinti gerbėjus R.Tedderis stengėsi išsijuosęs. Stebino ne tik savo šokiais ir pavienėmis istorijomis, kaip gimė viena ar kita daina, bet ir specialiaisiais efektais – įspūdingos šviesos arenoje kūrė išskirtinę atmosferą, o vizualizacijos dar labiau pagyvino jau ir taip kruopščiai sukurtą scenografiją – taip pat originaliais akibrokštais. Pavyzdžiui, pačiupęs iš grupę filmavusio operatoriaus vaizdo kamerą atsuko ją į publiką ir ištisą kūrinį per didžiuosius scenos šonuose pakabintus ekranus rodė savo gerbėjų veidus.

Idant pailsėtų ir patys, ir gerbėjai, energingus kūrinius „OneRepublic“ keitė lyriškais, kuomet prie pianino klaviatūros sėsdavo pats R.Tedderis ir, sau akomponuodamas, pakviesdavo ramiai palinguoti į taktą. O tada – ir vėl energingiau: bėgte nuo pianino, trankus ritmas, improvizuoti šokiai ir pasauliniai hitai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

Neįtikėtina būtų, jei nuo scenos nulipę muzikantai nebūtų patenkinti savimi: lietuvių publika parodė, kad moka kiekvieną „OneRepublic“ dainos žodį, R.Tedderiui pakakdavo vos žvilgtelti į minią tam, kad ši pradėtų klykti, o ką jau kalbėti apie tai, kaip smarkiai gerbėjai rėkė iš R.Tedderio lūpų kelissyk išgirdę kuklų lietuvišką „ačiū“.

Ir jei dar buvo tokių, kurie „OneRepublic“ pasišventimu publikai šiek tiek abejojo, galutinai juos įtikino kiti netikėti ir, panašu, nuoširdūs muzikantų triukai: ekrane pasirodę Vilniaus vaizdai ir ryškiai sužibusi trispalvė.

Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje
Žmonės.lt nuotr./„OneRepublic“ koncertas Vilniuje

O vieni paskutinių R.Tedderio žodžių gerbėjus nuginklavo visai: muzikantas pareiškė, kad lietuviai – pati geriausia publika pasaulyje. Dainininkas tikino iki šiol visuose interviu taip gyręs tik škotus, o juk „OneRepublic“ jau koncertavo daugiau nei pusšimtyje šalių.

„Žinau, kad čia esantys keli škotai turbūt dabar išeina lauk, bet jūs tikrai tikrai išspardėte jiems užpakalius. Pati geriausia publika yra Lietuvoje! Jūs net neįsivaizduojate, kokie esate šaunūs“, – pakylėtas prieš paskutinę dainą sakė R.Tedderis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Aišku, po to „OneRepublic“ lengvai niekas ir nepaleido – muzikantai buvo priversti grįžti į sceną bisui, nes ta geriausia publika pasaulyje pasiekė savo. Ir sugrįžę atsisveikinti nenorėjo: širdingai dėkojo už tokį palaikymą, gyrė lietuvius „Electronic I“ ir pažadėjo į Vilnių grįžti su naujomis dainomis ir nauju albumu.

Naktį leido Vilniuje

Į Vilnių iš Varšuvos „One Republic“ atvyko pirmadienio rytą, visą dieną leido besiruošdami vakaro koncertui. Po savo pasirodymo jie liko nakvoti Vilniuje: vienai nakčiai užsisakė prabangaus viešbučio miesto centre apartamentus. 

Jau antradienį amerikiečiai skrenda į Minską, kur toliau tęs pasaulines gastroles. Vėliau „OneRepublic“ keliaus į Rusiją, kur koncertuos Maskvos ir Sankt Peterburgo publikai.

Beveik 200 koncertų

Grupės koncertinis turas yra skirtas pristatyti 2013 metų kovą pasirodžiusiam trečiajam ir kol kas geriausiai vertinamam „OneRepublic“ albumui „Native“. Pirmasis šio albumo singlas „If I Lose Myself“ ne vienos šalies tope atsidūrė tarp dešimties geriausių, o trečiasis singlas „Counting Stars“ tapo pačiu sėkmingiausiu grupės pastaraisiais metais pasauliui pristatytu singlu.

VIDEO: Timbaland - Apologize ft. OneRepublics

„The Native Tour“ gastroles grupė pradėjo praeitų metų balandį koncertais Europoje. Naujausią koncertinę programą grupė jau taip pat pristatė gerbėjams Šiaurės Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Iš pradžių grupė per nepilnus dvejus gastrolių metus planavo surengti 169 koncertus, tačiau vien per pirmus dešimt mėnesių grupė koncertavo daugiau kaip 130 kartų, o 2014-ųjų etape taip pat jau paskelbta beveik 60 „OneRepublic“ koncertų ir tvarkaraštis nuolat pildomas.

VIDEO: OneRepublic - Love Runs Out

Žinia, kad „OneRepublic“ surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse ir koncertuos Vilniuje, pasklido šių metų pavasarį.

„OneRepublic“ į Lietuvą atvyko su daugiau nei 11 sunkiojo transporto mašinų – 6 vilkikais ir 5 autobusais. Didžiąją dalį juose užima garso, vaizdo ir šviesų įranga, kurią roko žvaigždės atsivežė su savimi.

Buvo surasti internete

„OneRepublic“ susibūrė 2003 metais. Įdomu tai, kad „OneRepublic“ buvo prodiuserių pastebėti socialiniame tinkle „MySpace“. Visgi, didelės sėkmės grupė sulaukė ir pasaulinį pripažinimą pelnė 2007 m., kai dienos šviesą išvydo jų debiutinis albumas „Dreaming Out Loud“ ir singlas „Apologize“. Pastarasis pakilo į pirmą topų vietą net 16-oje valstybių ir pelnė „OneRepublic“ „Grammy“ nominaciją. 

VIDEO: „OneRepublic“ klipas apie „The Native Tour“ koncertų užkulisius

Ne mažiau sėkmingas buvo ir antrasis albumo singlas „Stop and Stare“. Antrasis grupės albumas „Waking Up“ grupės diskografiją papildė dar keletu sėkmingų kūrinių: „All the Right Moves“, „Secrets“, „Marchin On“ ir „Good Life“.

VIDEO: OneRepublic - I Lived
Temos: 2 Muzika OneRepublic

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Policijos fokusas: kaip alaus butelio vagį paversti visoje Lietuvoje ieškomu nusikaltėliu

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Jono Valančiūno pergalės skonį apkartino ilgas laikas ant atsarginių suolo

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

24sek

Pralaimėjimo fone – Domanto Sabonio dublis ir sutraiškytas varžovas

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Naujienos

Aktualu

Policijos fokusas: kaip alaus butelio vagį paversti visoje Lietuvoje ieškomu nusikaltėliu

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Jono Valančiūno pergalės skonį apkartino ilgas laikas ant atsarginių suolo

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

24sek

Pralaimėjimo fone – Domanto Sabonio dublis ir sutraiškytas varžovas

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką