Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 8d. 18:50

Paramos koncerte pagerbtas nužudytas Tomas Dobrovolskis, atvyko ir Akvilė Dobrovolskė

„4Fun“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / „4Fun“

Ketvirtadienio vakarą menų fabrike „Loftas“ vyko juodu kaspinu pažymėtas koncertas. Būrys Lietuvos muzikantų susivienijo ir savo muzika bei dainomis pagerbė žiauriai sumuštą ir neišgyvenusį kompozitorių Tomą Dobrovolskį.

 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Tomas Dobrovolskis ketvirtadienį buvo pašarvotas Vilniaus laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“
L.Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Tomas Dobrovolskis pašarvotas Vilniaus laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“

Gruodžio 24-osios naktį Vilniaus senamiestyje, Vingrių gatvėje, šunį vedžiojęs Tomas Dobrovolskis chuliganų buvo žiauriai sumuštas, jį ištiko koma, per dvi savaites muzikas taip ir neatsigavo.

T.Dobrovolskis penktadienį palaidotas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Šeima nusprendė palaikų nekremuoti.

Kraupus įvykis sukrėtė Lietuvos visuomenę. Ketvirtadienį Vilniaus „Lofte“ surengtas koncertas T.Dobrovolskiui atminti ir jo šeimai paremti.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Paramos koncertas Tomui Dobrovolskiui
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./  Aukų dėžutė-būgnas

„Iki paskutinės minutės tikėjome, kad jis pasveiks, todėl rengėme koncertą, skirtą jam palaikyti. Deja, viskas susiklostė kitaip“, – sakė vienas iš koncerto organizatorių Algirdas Barniškis-Blėka.

Koncerte atlikėjai pasirodė be atlygio, o žiūrovai vietoj bilietų laisva valia galėjo aukoti pačių pasirinktą sumą muzikanto šeimai paremti.

Tiek prie įėjimo, tiek salėje buvo galima rasti ne vieną aukų dėžute virtusį būgną. Šis instrumentas pasirinktas ne šiaip sau, būtent juo dažniausiai grodavo šviesaus atminimo perkusinininkas.

Menų fabrikas duris atvėrė nuo 18 val. 30 min. Pradžioje iš lėto rinkęsi žmonės galiausiai užpildė visą menų fabriką – 19 val. prasidėjus koncertui „Loftas“ buvo sausakimšas.

Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti ne tik muzikos pasaulio atstovų: muzikantai, dainininkai, televizijos ir radijo laidų vedėjai, prodiuseriai, aktoriai, įvairių sričių menininkai – vienam vakarui visus juos susivienijo Tomo Dobrovolskio tragedija.

Sveikindamiesi jie spaudė rankas, stipriai apsikabindavo, tačiau žvelgdami vienas kitam į akis sunkiai mezgė kalbą, tarsi ieškodami tinkamų žodžių vidinei emocijai išreikšti.

Koncerto nepraleido ir muziko žmona Akvilė Dobrovolskė. Didžiulio skausmo slegiama ji su šeimos nariais ir artimaisiais muzikantų pasirodymus stebėjo iš balkono.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Akvilė Dobrovolskė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Akvilė Dobrovolskė

Šalia jos sėdėjo ir Tomo sūnus iš pirmos santuokos, 21-erių Viktoras. Jau ilgus metus vaikinas su motina ir kitu jos vyru gyvena Vokietijoje, tačiau su tėčiu visuomet šiltai sutarė, bendravo.

Akvilei tai taip pat buvo ne pirma santuoka, tačiau su pirmu vyru ją taip pat išskyrė tragiška lemtis, jis žuvo autoavarijoje. Tuo metu Akvilė skaičiavo paskutinius nėštumo mėnesius ir laukėsi judviejų sūnaus Jorio, kuriam šiandien jau 14 metų.

Žmonės.lt žiniomis ją su Tomu supažindino pirmojo vyro brolis, vėliau įsižiebė ir šilti jausmai. Būtent Tomas Akvilei padėjo užauginti berniuką, jį laikė lyg savo sūnumi. Dobrovolskiai taip pat susilaukė jų bendro vaiko, prieš devynerius metus jiems gimė dukra Modė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Baras, prie kurio užmuštas Tomas Dobrovolskis, traukia nelaimes, bet tokių Vilniuje – ne vienas

Ketvirtadienio koncerte ne vienas reiškė užuojautą šeimai, braukė ašarą. Jausmus virpino ir muzikantų prisiminimai apie Tomą. Keturias valandas trukusiame koncerte dainavo daugiau nei 20 atlikėjų. 

Jų pasirodymus buvo nuspręsta rengti dvejose scenose: viena jų – mažesnė, jaukesnė, labiau skirta pavieniams atlikėjams, kita, pagrindinė – grupėms. Viso koncerto metu joje metu buvo rodomos T.Dobrovolskio įvairias gyvenimo akimirkas iliustruojančios nuotraukos.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Arkady Gotesmanas, Liudas Mockūnas ir Vytis Nivinskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Arkadijaus Gotesmano, Liudo Mockūno ir Vyčio Nivinsko pasirodymas

Vakarą pradėjo jausmingas Sauliaus Petreikio ir Lietuvoje gyvenančio bei kuriančio belgų gitaristo, kompozitoriaus Chriso Ruebenso dueto pasirodymas. Iškart po to į pagrindinę sceną žengė Andrius Mamontovas. Linkėdamas stiprybės Tomo šeimai jis atliko kelis kūrinius, vėliau jis išsakė mintį apie tai, kad net jei žmonės išeina, muzika – lieka.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Paramos koncertas Tomui Dobrovolskiui
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Paramos koncertas Tomui Dobrovolskiui

Bliuzo ritmais susirinkusiųjų širdis virpino grupė „The Road Band“, abejingų nepaliko ir Arkadijaus Gotesmano, Liudo Mockūno, Vyčio Nivinsko džiazo trijulė. Daug susirinkusiųjų ovacijų sulaukė ir džiazą bei alternatyvią muziką tarpusavyje derinantis Vytautės Pupšytės ir Vyčio Smolsko duetas „Soul Moustache“.

Scenoje taip pat koncertavo iš naujo atgimusi, neseniai naują albumą išleidusi grupė „Biplan“. „Taip norisi pasakyti ką nors gero, bet trūksta žodžių. Būkime širdimi visi su Tomu“, – sakė grupės lyderis Maksas Melmanas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Biplan“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Biplan“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas

Čia susirinkusiems grojo Andrius Kulikauskas ir Justė Kazakevičiūtė, Arina Borunova ir Martynas Kuliavas, taip pat – Vytauto Labučio, Gedimino Laurinavičiaus ir Arūno Šlausto trijulė.

Itin šiltai sutiktas buvo Saulius Auglys, į sceną žengęs drauge su „Vilniaus mušamųjų“ ansambliu. Ritmingas jų numeris kaip reikiant išjudino ir visus susirinkusius, akimirkai net privertė atsiplėšti nuo liūdnų emocijų. „Ir taip visiems aišku, kad nei vienas čia neatėjo pasidžiaugti, bet verkti turbūt irgi nereikia. Veikiausiai to būtų norėjęs ir Tomas“, – svarstė į „Loftą“ atvykusių jaunuolių būrys.

Perkusininkus pakeitė išskirtinio balso savininkas Jeronimas Milius. Drauge su pianistu Feliksu Zakrevskiu atliekamos jausmingos dainos ne vieną sugraudino.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Paramos koncertas Tomui Dobrovolskiui
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jeronimas Milius

Vakaro metu koncertavo ir folkmuzikos kvartetas „Saulės Broliai“, taip pat Julija Ritčik ir grupė „4Fun“, folkroko kolektyvas „Žalvarinis“, grupė „Gin’Gas“.

Paramos koncerte į sceną žengė ir ilgamečiai T.Dobrovolskio scenos kolegos Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis. Drauge su jais Tomas koncertavo ne vienerius metus, kartu dalyvaudavo gastrolėse. Visi jie bendravo ir po darbų, šeimomis, O.Ditkovskis net tapo Dobrovolskių dukros Modės krikštatėviu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Neda ir Olegas Ditkovskis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis

Gedulingą koncertą užbaigė Marko Palubenkos, galiausiai – grupės „Bix“ pasirodymas. „Tomas buvo nuostabaus gėrio žmogus. Jis skruzdėlės negalėtų nuskriausti – jis galėtų jai pagroti“, – yra sakęs grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Bix“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Bix“

Ketvirtadienio vakarą „Lofte“ skambėjo įvairi muzika: rokas, džiazas, bliuzas, eksperimentinės, improvizacinės muzikos garsai. T.Dobrovolskis ir pats mėgo įvairią muziką, buvo multiinstrumentalistas, dalyvaudavo įvairiuose meno projektuose, muzikos festivaliuose. Su įvairiais projektais apkeliavo ne tik Lietuvą, bet ir daugelį užsienio valstybių, buvo dažnas svečias Lenkijoje, Latvijoje, Danijoje, Švedijoje, Anglijoje, Belgijoje, Suomijoje, Islandijoje, Izraelyje.

Po muziko mirties ne vienas jo kolega ir scenos sunkiai rinko žodžius ir tramdė ašaras. Tomą daugelis įvardijo kaip ypač pozityvų, taikų, malonų žmogų, su kuriuo visuomet būdavo lengva rasti bendrą kalbą, kuris visuomet patardavo, užjausdavo, motyvuodavo į gyvenimą žvelgti šviesesnėmis spalvomis.

 
Norintys ir galintys padėti T.Dobrovolskio šeimai, gali pervesti norimą sumą į žmonos Akvilės sąskaitą:

Akvilė Dobrovolskė
SWED bankas
LT107300010119440341
Mokėjimo paskirtis: „Parama T.Dobrovolskio šeimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Aktualu

Britai apie „Brexit“: tai istorinė šalies politikos savižudybė

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: lietuviai veržiasi į priekį, pirmavęs S.Peterhanselis – traukiasi

Tiesiogiai Gazas

9-asis Dakaro etapas motociklų įskaitoje: lyderiai vėl braunasi į priekį

Verslas

Pensijų fondai pernai sudegino 3,9 proc. turto – bet dešimtmetis buvo sėkmingas

Vardai

Žinia Egidijui Dragūnui iš Panevėžio: dėl namo statybų ir griovimo iš naujo teks aiškintis teisme

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Pasaulis kišenėje

Visoje Anglijoje galima rasti tokių šimtamečių betoninių lėkščių – kam jos skirtos?

Aktualu

S.Skvernelis bėdos nemato, kad verslininkai pinigais remia LVŽS artėjančiuose rinkimuose

Aktualu

Vilniuje sugėrovų degančiame name paliktą vyrą ugniagesiai gelbėjo pjaudami grotas

Aktualu

Rinkimus Klaipėdoje uosto vadovas bandys laimėti su uoste dirbančiais verslininkais bei jų pinigais

Mokslas.IT

Kokia turėtų būti ugnimi spjaudančių drakonų fiziologija?

Vardai

Penkios Monikos Linkytės nesėkmės scenoje: „Prisipažįstu – kartą skridau nuo scenos“

Aktualu

Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

Kultūra

Archeologiniai tyrimai Gedimino kalno šlaituose – „darbas ekstremaliomis sąlygomis“

15min iš Gdansko Aktualu

Gedule skęstantis Gdanskas ruošiasi nužudytojo mero laidotuvėms – palaidos bazilikoje

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Vardai

Liepa Norkevičienė vos neliko apgauta: sukūrusi filmo vertą istoriją aferistė prašė pagalbos vaikams

Pasaulis kišenėje

Neįprastas reiškinys – upėje susiformavo didelis besisukantis ledo diskas

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Aktualu

JT: Kongo DR vakaruose per gruodžio susirėmimus žuvo beveik 900 žmonių

Gazas

Kelininkai: eismo sąlygas naktį sunkins plikledis ir lijundra

Verslas

„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Naujienos

15min tema Aktualu

Britai apie „Brexit“: tai istorinė šalies politikos savižudybė

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: B.Vanagas veržiasi į priekį – važiuoja dešimtuke

Tiesiogiai Gazas

9-asis Dakaro etapas motociklų įskaitoje: lyderiai vėl braunasi į priekį

Verslas

Pensijų fondai pernai sudegino 3,9 proc. turto – bet dešimtmetis buvo sėkmingas

Vardai

Žinia Egidijui Dragūnui iš Panevėžio: dėl namo statybų ir griovimo iš naujo teks aiškintis teisme

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Pasaulis kišenėje

Visoje Anglijoje galima rasti tokių šimtamečių betoninių lėkščių – kam jos skirtos?

Aktualu

S.Skvernelis bėdos nemato, kad verslininkai pinigais remia LVŽS artėjančiuose rinkimuose

Aktualu

Vilniuje sugėrovų degančiame name paliktą vyrą ugniagesiai gelbėjo pjaudami grotas

Aktualu

Rinkimus Klaipėdoje uosto vadovas bandys laimėti su uoste dirbančiais verslininkais bei jų pinigais

Mokslas.IT

Kokia turėtų būti ugnimi spjaudančių drakonų fiziologija?

Vardai

Penkios Monikos Linkytės nesėkmės scenoje: „Prisipažįstu – kartą skridau nuo scenos“

Aktualu

Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

Kultūra

Archeologiniai tyrimai Gedimino kalno šlaituose – „darbas ekstremaliomis sąlygomis“

15min iš Gdansko Aktualu

Gedule skęstantis Gdanskas ruošiasi nužudytojo mero laidotuvėms – palaidos bazilikoje

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Vardai

Liepa Norkevičienė vos neliko apgauta: sukūrusi filmo vertą istoriją aferistė prašė pagalbos vaikams

Pasaulis kišenėje

Neįprastas reiškinys – upėje susiformavo didelis besisukantis ledo diskas

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Aktualu

JT: Kongo DR vakaruose per gruodžio susirėmimus žuvo beveik 900 žmonių

Gazas

Kelininkai: eismo sąlygas naktį sunkins plikledis ir lijundra

Verslas

„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką