Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 18d. 10:40

Paskelbti į Vilnių atvyksiančio Rufuso Wainwrighto reikalavimai ir norai

Rufusas Wainwrightas
Asmeninio albumo nuotr. / Rufusas Wainwrightas

Jau šį ketvirtadienį, kovo 20-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose koncertą surengs žymus amerikiečių menininkas Rufusas Wainwrightas. Artėjant viešnagei, paaiškėjo bohemiškojo atlikėjo ir kompozitoriaus planai – Vilniuje dvi paras praleisiantis atlikėjas nori kuo nuodugniau ištyrinėti šį miestą.

Hitų „The One You Love“, „Cigarettes And Chocolate Milk“, „Going To A Town“, filme „Šrekas“ skambėjusios kūrinio „Hallelujah“ versijos ir daugelio kitų gerai žinomų dainų atlikėjas į Vilnių iš Rygos atvyks koncerto dieną – kovo 20-ąją.

Skirtingai nei jo palyda, dainininkas Vilniuje praleis dvi dienas – pageidauja pasižvalgyti po miestą, o penktadienio vakarą galbūt apsilankys teatro spektaklyje.

Žingeidus atlikėjas pageidavo gauti kuo daugiau informacijos apie miesto muziejus, Vilniuje rengiamas ekskursijas ir įdomius kultūros objektus. „Kiekviename aplankytame mieste stengiuosi pasisemti įkvėpimo“, – yra sakęs dainininkas.

Asmeninio albumo nuotr./Rufusas Wainwrightas
Asmeninio albumo nuotr./Rufusas Wainwrightas

Prestižinėse pasaulio salėse grojantis artistas, sprendžiant iš jo pageidavimų sąrašo, yra visiškai neįnoringas. Nėra pateikta jokių ypatingų reikalavimų transportui, kuriuo po sostinę bus vežiojamas dainininkas, apsaugai, nėra ir neįprastų prašymų dėl maitinimo.

Koncerto rengėjų prašoma parūpinti vaisių ir daržovių, mėsos ir vegetariškų patieklų, arbatos, gaiviųjų gėrimų, įvairių užkandžių, šokolado, taip pat – alaus ir baltojo bei raudonojo vyno.

Tiesa, pabrėžiama, kad mėsos patiekalai turi būti kepti ant grotelių, patiekalų sudėtyje jokiu būdu negali būti burokų, sojų varškės ar baklažanų, maistui gali būti auginama tik pagal nurodytus standartus užaugintų galvijų ir paukščių mėsa, vaisiai ir daržovės turi būti užauginti šalyje, kurioje atlikėjas lankosi.

Tarp įdomesnių pageidavimų – dainininko persirengimo kambaryje taip pat turi būti pakelis cigarečių ir vaza gėlių, pageidautina – lelijų.

Jam taip pat prašoma parūpinti nedidelį elektroninį klavišinį instrumentą, kuriuo atlikėjas persirengimo kambaryje galės repetuoti iki pat koncerto.

Pasirengimui skiriama itin daug dėmesio – dvi valandas iki pasirodymo užkulisiuose neturi būti nė vieno pašalinio žmogaus. Fortepijonas, kuriuo koncerto metu gros Rufusas, koncerto dieną bus derinamas net du kartus – prieš ir po dainininko repeticijos.

Prieš Rufuso Wainwrighto pasirodymą į sceną žengs jo sesuo – savo programą atliks dainininkė Lucy Wainwright Roche, pernai išleidusi antrąjį albumą „There's A Last Time For Everything“.

Tada Lietuvos publika pamatys Rufuso Wainwrighto pasirodymą – kaip rodo jau įvykę šių rinktinio albumo „Vibrate“ pristatymo gastrolių koncertai, galima tikėtis išgirsti per 20 populiariausių kūrinių, aprėpiančių visą keliolika metų trunkančią dainininko karjerą.

„Ateikite gerai nusiteikę, pasipuošę ir pasiruošę mėgautis – tai bus tikra šventė“, – žinią prieš pirmąjį savo koncertą Lietuvoje gerbėjams siunčia išskirtinio balso ir gabumų kūrėjas.

Vienas kūrinys, būtinai skambėsiantis ir koncerte Vilniuje, yra ypatingai svarbus šiam muzikantui.

„Koncertuose dainuoju „Feux d’Artifices” – tai finalinė mano sukurtos operos „Prima Donna“ arija.  Noriu apie šį kūrinį paskleisti žinią visame pasaulyje – ar bent jau visur, kur man tenka laimė apsilankyti. 

Ši daina yra apie tai, kai suvoki, kad kažkas baigėsi, o tai labai sunkus sprendimas artistui. Operos pagrindinė veikėja Regina suvokia, kad nebegalės sugrįžti į sceną – o taip pat tai, kad jos meilės nuotykis su daug jaunesniu žurnalistu tebuvo iliuzija.

Ji sako „sudie“ savo ankstesniam gyvenimui, bet ir atveria duris naujam etapui. Manau, visi esame patekę į tokią situaciją, kai laikomės įsikibę seno, bet suprantame, kad reikia viską paleisti, nes sulauksime naujų galimybių“, – poetiškai kūrinį pristato Rufusas Wainwrightas.

Noras su BBC orkestru profesionaliai įrašyti prieš keletą metų sukurtą, Mančesteryje, Londone, Niujorke ir Toronte pristatytą operą – tikslas, kurio Rufusas Wainwrightas šio koncertų turo metu siekia originaliu būdu.

Interneto svetainėje www.pledgemusic.com jis paskelbė gerbėjams pasiūlymą prisidėti prie šio itin brangaus projekto. Paaukoję nustatyto skirtingo siūlomo dydžio sumas, klausytojai gaus išskirtinių dovanų.

Nuo pasirašytų kompaktinių ir vinilo plokštelių iki natų su autografais ir kvietimų į operos pristatymo vakarėlį – visa tai galima gauti, paaukojus nuo keliasdešimties iki kelių tūkstančių litų.

Tačiau yra ir dar įdomesnių pasiūlymų. Pavyzdžiui, už maždaug 18,6 tūkstančio litų Rufusas pakvies jus į bet kurią jūsų pasirinktą operą Londone, o už 124 tūkstančius litų – surengs 70 minučių privatų koncertą bet kurioje jūsų pasirinktoje vietoje.

Pati brangiausia galimybė – beveik 149 tūkstančius litų kainuojanti galimybė pavakarieniauti su šiuo kūrėju. Vakarienės metu Rufusas stengsis surinkti kuo daugiau įspūdžių ir informacijos apie taip dosniai jo operos įrašą parėmusį gerbėją. Tada sukurs apie jį dainą ir ją įrašys – apie tokią  progą įsiamžinti tikrai svajoja ne vienas Rufuso Wainwrighto gerbėjas.

Ši lėšų rinkimo kampanija paskelbta prieš savaitę. Kai kurios dovanos, pavyzdžiui, DVD apie operos kūrimą ar per 2 tūkstančius kainavę operos libretai su autografu, jau yra išparduotos. Kampanija dar truks 82 dienas – o 28 procentai reikalingų pinigų jau surinkti.

Ar Rufusas vieną dieną dainuos apie gerbėją iš Lietuvos? Sunku spėlioti, tačiau už kur kas mažesnę sumą šį ketvirtadienį jo koncertą galima išgirsti Kongresų rūmuose.

Paskutiniai likę bilietai į atlikėjo koncertą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt

 

 

Temos: 1 Muzika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką