Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patriotiškieji Linas Adomaitis, Vaidas Baumila ir Tomas Krivickas-Psichas apdainavo Michailo Golovatovo „operaciją“ Alpėse

N-18
Linas Adomaitis
Asmeninio archyvo nuotr. / Linas Adomaitis
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

Laukdami Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimo švenčių, dainininkas ir muzikos prodiuseris Linas Adomaitis drauge su savo kolegomis Vaidu Baumila ir Tomu Krivicku-Psichu įrašė dainą, kurioje kritikuojamas Austrijos atsisakymas išduoti grupės „Alfa“ vadovą, įtariamąjį Sausio 13-osios byloje Michailą Golovatovą Lietuvai. Nors dainoje „Alfa. Alpės. Alegorija.“ neminimos pavardės, tačiau kūrinio kontekstas aiškiai piešia konkretaus motyvo paveikslą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Neslėpsime, sukurti šią dainą paskatino tikri įvykiai. Negalėjome patikėti, kad šalis užauginusi W.A.Mozartą, J.Straussą ir daugybę kitų iškiliausių asmenybių, gali būti tokia buka ir beširdė“, – pranešime rašo dainos kūrėjai.

Adamo Hillso nuotr./Vaidas Baumila
Vaidas Baumila

„Žinoma, jų gatvėmis seniai važiavo rusiški tankai, seniai į mamas ir seseris šaudė gerai treniruoti kareiviai. Jie tai užmiršo. Jie užmiršo, ką reiškia gatvėse stovinčios barikados. Laužai per naktį. Dabar jiems svarbiau pigios dujos. Visada smagiau būti turtingo ir galingo draugu“, – aštrių pastabų negailėjo V.Baumila.

Šiuo metu Olandijoje gyvenantis Tomas Krivickas-Psichas juokavo, kad jo vokalas dainoje skamba tarsi „Amerikos balsas“ sovietmečiu, tik sklinda jis ne iš už Atlanto, o iš tariamai laisvos Europos. Dar pernai vasarą į pradėtus dainos įrašo darbus Tomas pažiūrėjo patriotiškai.

Liutauro Domeikos nuotr./Tomas Krivickas-Psichas
Tomas Krivickas-Psichas

„Svarbiausia neužmirškime, kas mes, juolab kad mūsų broliai ir tėvai stovėjo Baltijos kelyje, budėjo Sitkūnuose ir Juragiuose, grūdosi mažam Kauno televizijos kiemelyje ir nedejavo sausakimšuose troleibusuose, kai degalinėse nebuvo benzino“, – kalbėjo „Requiem“ lyderis.

Lietuva – tai jos žmonės

Netrukus savo solinį albumą išleisiantis Linas Adomaitis prisipažįsta, kad tai ne vienintelė, socialinį atspalvį turinti jo nauja daina, pateksianti į albumą. „Su daina „Alfa. Alpės. Alegorija.“ norime pagerbti žuvusius už mus, prisiminti, kad visuomet reikia kovoti už savus ir už ateitį, kurioje gyvens mūsų vaikai. Lietuva – tai ne buto šildymo kainos, ne mokesčiais smaugianti vyriausybė, ne atlyginimas vokelyje ar visiems įkyrėję valdininkai. Lietuva – tai mes. Tu ir aš. Ir net jeigu Europai mes esame nereikalingas pakraštys, ir net jei Europai smagiau jų kurortuose pinigus leidžiantys ieškomi nusikaltėliai, o ne teisybė – mes būsime bebaimiai“, – kalbėjo dainos prodiuseris L.Adomaitis.

VIDEO: L. Adomaitis V. Baumila T. Krivickas (Psichas) - Alfa. Alpės. Alegorija.

 

Dėl aštraus dainos „Alfa. Alpės. Alegirija.“ turinio, muzikantai nusprendė ją pristatyti tik internetinėje erdvėje. Dainos taip pat galite paklausyti paspaudę čia.

„Žmonės“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką