Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 lapkričio 25d. 20:02

Per „Roxette“ koncertą Kaune vokalistė Marie Fredriksson nugriuvo scenoje

„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / „Roxette“ koncertas Kaune
Pusantros valandos trukusi hitų pynė, apsikabinusios ir besibučiuojančios porelės, „It must have been love“ dainą vietoje atlikėjų sudainavusi publika ir šokiai be sustojimo – toks buvo grupės „Roxette“ koncertas Kaune. Tiesa, jį gerokai sutrikdė grupės vokalistės Marie Fredriksson (56) keistas elgesys, sukėlęs publikai įvairių klausimų.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune

Pradėję koncertą „Roxette“ lyderiai tol, kol nesudainavo trijų dainų, neskubėjo pasisveikinti su atėjusiais jų pasiklausyti. Pirmasis anglų kalba prabilo Peras. Jis padėkojo už tai, kad „Žalgirio“ arenoje gausu gerbėjų ir pažadėjo ypatingą vakarą.

Netikėtai krito scenoje

Koncertą Kaune garsusis švedų duetas pradėjo savo hitu „Sleeping In My Car“. Po jo pasigirdo kitos dainos – „Big Love“ – garsai.

Staiga nei iš šio, nei iš to Marie nukrito scenoje. Aukštakulniai čia niekuo dėti, nes atlikėja scenoje koncertavo basa. Nukritus kolegei, Peras nenutraukė dainos ir tęsė ją vienas. Keli grupės muzikantai suskubo prie Marie ir padėjo jai atsistoti. Žiūrovai šią sceną stebėjo sulaikę kvapą.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune

Atsistojusi atlikėja šyptelėjo, prisijungė prie Pero ir toliau dainavo „Big Love“. Panašu, kad Marie krisdama nenukentėjo ar bent jau to neparodė gerbėjams.

Tačiau dar po kelių dainų grupės kolegos pasodino Marie ant aukštos kėdės. Žiūrovai stebėdamiesi ėmė šnabždėtis tarpusavyje: gal atlikėja į Kauno sceną lipo „kažko pavartojusi“?

Kovojo su vėžiu

Tik nereiktų pamiršti fakto, kad Marie Fredriksson 2002 metais buvo diagnozuotas smegenų auglys. Atlikėjai teko ištverti sunkų vėžio gydymą, ji buvo sustabdžiusi koncertinę veiklą ir į sceną grįžo tik po kelerių metų. Dar vienas skaudus vėžio padarinys – Marie nemato dešine akimi.

Kaip po koncerto portalui Žmonės.lt tvirtino „Roxette“ pasirodymą surengusios bendrovės „Live Nation Lietuva“ vadovas Aleksandras Karablikovas, Marie Fredriksson griuvo scenoje, nes atlikėjai pasidarė silpna, ji prarado koordinaciją.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune

Net ir tokiu atveju, net ir atlaidžiausi gerbėjai tarpusavyje stebėjosi, kad M.Fredriksson „nepataiko į natą“. Neaišku, ar dėl to, ar dėl nenoro ilgokai stovėti laukiant palto prie drabužinės, Kauno areną anksčiau paliko būrys gerbėjų.

Tai, kad kritimas ant scenos galėjo būti skaudus, M.Fredriksson „paliudijo“ silpnesniu balsu ir tuo, kad vis rėmėsi į mikrofoną. Dainininkė į gerbėjus prabilo tik po to, kai kolegos jai scenoje „įtaisė“ kėdę. Lyg tvirčiau pasijutusi, ant jos atsisėdusi M.Fredriksson pareiškė gerbėjams juos labai mylinti. Vėliau ji dar kelis kartus kreipėsi į gerbėjus jiems padėkodama už aplodismentus.

VIDEO: „Roxette“ koncertas Kaune

Besibaigiant koncertui „Roxette“ gitaristai surengė staigmeną Lietuvos publikai – sugrojo liaudies dainos „Ant kalno mūrai“ priedainį.

Iš viso scenoje, kartu su garsiuoju duetu, koncertavo aštuoni atlikėjai. Visi, išskyrus M.Fredriksson, tryško energija – pritarianti vokalistė ne tik dainavo, bet ir šoko, o gitaristai vis keitė gitaras.

Publika aplodismentais pasitiko „Listen to your heart“, „She got the look“ ir kitus kūrinius.

Nepaisant nesklandumų, „Roxette“ atliko visas žinomiausias savo dainas – „Joyride“, „Spending My Time“, „Fading Like A Flower“, „How Do You Do“, „Queen Of Rain“, „Almost Unreal“, „Sleeping In My Car“, „Run To You“, „You Don't Understand Me“, „Real Sugar“, „Milk And Toast And Honey“.

Jei buvote „Roxette“ koncerte Kaune, laukiame jūsų įspūdžių.
Rašykite komentaruose!

Jei kas paprašytų išvardinti kelias garsiausias švedų muzikos grupes, viena pirmųjų sąraše neabejotinai būtų „Roxette“. Trisdešimt metų koncertuojantis Pero Gessle (55) ir Marie Fredriksson (56) duetas savo populiarumu gali nusileisti nebent legendinei ABBAI.

Tiesa, abi grupės šiandien savo šlovės apogėjų veikiausiai jau peržengė, tačiau sulaukti bent vienos jų koncerto Lietuvoje – didžiulė šventė sentimentaliems melomanams.

Mokyklos žiburėlių ir studentiškos romantikos muzika. Taip šiandien su šypsena veide „Roxette“ kūrybą apibūdina į koncertą susirinkę 40–50-mečiai. Ir nors grupė per pastarąjį dešimtmetį spėjo išleisti ne vieną naują albumą, daugeliui jos gerbėjų širdyse „Roxette“ asocijuojasi su 9-ojo ir vėlesnio dešimtmečių muzika bei senaisiais grupės albumais: 1991-aisiais pasirodžiusio „Joyride“, po metų išleisto „Tourism“ bei šiek tiek stilių pakeitusiu „Crash! Boom! Bang!“ (1994).

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune

Vėliau popmuzikos kolektyvas buvo padaręs penkerių metų pertrauką, tačiau į sceną grįžo su trenksmu. Jų albumas „Have A Nice Day“ tapo perkamiausiu visoje Švedijoje, taip pat – antru pagal populiarumą Vokietijoje.

„Roxette“ atgimimą lėmė vėžį įveikusios Marie Fredriksson noras. 2002-aisiais dainininkė apalpo, krito vonioje ir susitrenkė galvą. Per tyrimus buvo diagnozuotas piktybinis smegenų auglys. Po operacijos ir gydymo atlikėja keletą metų praleido namuose. 2005 metais ji pranešė, kad visiškai išgijo. Tą laikotarpį kitais muzikiniais projektais užsiėmęs Peras Gessle sakė, kad „Roxette“ atsikūrimo galimybė visiškai priklauso nuo Marie. Pirmasis atsikūrusio dueto koncertas 2009-aisiais įvyko Amsterdame.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Roxette“ koncertas Kaune

Šiandien Marie – 56-eri, tačiau žiūrint į jaunatviškai atrodančią atlikėja belieka pripažinti, kad amžius jai nepavaldus. Nepriekaištinga figūra, trumpų plaukų šukuosena, juodi odiniai drabužiai – rodos, per tuos kelis dešimtmečius ji nė kiek nepasikeitė.

Grupės koncertas Kaune – vienas iš pasaulinių gastrolių „XXX – The 30th Anniversary Tour“ dalis.

Privačiu lėktuvu iš Estijos atskridusį duetą į Lietuvą atlydėjo 25 žmonių komanda: muzikantų grupė, įgarsinimo ir apšvietimo technikos specialistai, stilistai, vadybininkai ir padėjėjai.

„Roxette“ prašymas koncerto organizatoriams – įrengti keturis erdvius persirengimo kambarius su patogiais baldais, veidrodžiais, greitu internetu, kilimais ir gėlėmis. Maistą muzikantams ruoš lietuvių virėjai – pagal iš anksto suderintą valgiaraštį, kuriame, pabrėžiama, turi būti kuo sveikesni patiekalai, daug vegetariško maisto.

Po koncerto grupė Kaune neužsibus. Tuo pačiu privačiu lėktuvu, kurį muzikantai patys juokais vadina „RoxAir“ arba „RoxJet“, grupė iškart po pasirodymo Lietuvoje išvyks į Suomiją. Ten jų laukia paskutiniai gastrolių pasirodymai šiais metais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką