Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 05, 11:50

Pirmasis „X faktoriaus“ finalas – jau sekmadienį: ko dar nežinote apie dalyvius?

Sekmadienio vakarą geros muzikos gerbėjų dėmesiui – pirmasis tiesioginis, ilgai lauktas „X faktoriaus“ finalas. Jo metu prieš televizijos žiūrovų teismą stos 12 stipriausių projekto dalyvių. Pagrindinis šou prizas – 15 tūkstančių eurų, tačiau visi dalyviai svajoja ne apie tai. Didžiausias jų troškimas – galimybė pasirodyti didžiojoje scenoje bei užsitarnauti amžiną žiūrovų bei projekto teisėjų meilę.
Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai
Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai / TV3 nuotr.

Tačiau ne visi įveikę „Kėdžių iššūkį“ po pirmojo finalo savo kovą tęs toliau... Jau šį sekmadienį paaiškės, kas „X faktorių“ paliks pirmasis.

Mažiausiai žiūrovų balsų surinkę stos prieš teisėjus. Muzikos profesionalais nuspręs, kas yra vertas likti, o kam kova baigta. Tad nors ir neslėpdami jaudulio, iki pirmojo tiesioginio finalo liekant vis mažiau laiko, dalyviai dalijasi mintimis apie projektą ir savo mokytojus. Sekmadienį į didžiąją „X faktoriaus“ sceną lipsiantis 12-tukas – išties labai stiprus...

Sauliaus Prūsaičio komandoje – grupės

Teisėjo bei žinomo šalies atlikėjo S.Prūsaičio komandoje – muzikos grupės, pasiruošusios užkariauti šou sceną. Grupę „Mando“ sudaro lietuvis, profesionalus pianistas Mindaugas Pundzius ir prancūzas Antoine'as Wend. Šis tarptautinis duetas gimė įdomiomis aplinkybėmis, pačiame pandemijos įkarštyje.

Antoine'as gyvena Paryžiuje, tačiau dėl projekto kuriam laikui persikėlė į Vilnių. Dalyvauti „X faktoriuje“ prancūzas nė neplanavo, tačiau dabar šį sprendimą vadina laimingu atsitiktinumu. Antoine'as – diplomuotas architektas, save atradęs muzikoje ir šiuo metu labiausiai susitelkęs į muzikinius projektus.

„Aquarium de Clara“ – grupė, kuri gimė „X faktoriuje“. Ją sudaro prancūzė Clara Giambino ir jos šokėjai. Iš pradžių prancūzė į „X faktorių“ atėjo kaip solo atlikėja. Tačiau puikiai pasirodžiusi prieš teisėjus, moteris nusprendė dar labiau nustebinti ir save, ir kitus. Clara jau šiek tiek kalba lietuviškai, be to, yra profesionali šokėja. Būtent šokis ją atvedė į mūsų šalį. Anksčiau Clara dirbo šokėja modernaus šokio teatre „Aura“, o dabar vadovauja veganiškų desertų kavinei.

TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai
TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai

„Galimybė dalyvauti „X faktoriuje“ – asmeninis iššūkis pačiai sau, o taip pat ir būdas prisistatyti Lietuvos publikai dideliu mastu. Juk šis projektas – vienas žiūrimiausių šalyje, o aš noriu kurti kuo didesniam kiekiui žmonių“, – sako Clara.

Merginų poproko grupė iš Kauno „Bloom“ į projektą pateko įveikusios internetinę atranką. Nors gyvenime merginos atrodo kuklios, scenoje demonstruoja kardinaliai kitokį savo įvaizdį. Įdomu tai, kad iki „X faktoriaus“ grupės vokalistė Kamilė roko muzika beveik nesidomėjo, tačiau kitos grupės narės privertė ją pamilti šį sudėtingą žanrą. Dabar scenoje rokerės išlaisvina savo emocijas ir priverčia šėlti net ir visko mačiusius teisėjus.

Justės Arlauskaitės-Jazzu komandoje – jaunimas

Jaunimo kategorijai vadovauja viena populiariausių šalies atlikėjų, J. Arlauskaitė-Jazzu. Jos komandoje – ambicingi ir savo svajonių siekiantys dalyviai. Viena iš jų – Gabija Aleknavičiūtė. Mergina ilgai svarstė, ar pildyti „X faktoriaus“ dalyvio anketą, kadangi vokalo niekur nesimokė – dainuoti pramoko žiūrėdama „YouTube“ ir klausydama savo dievaitės Beyonce įrašų. O štai dabar Gabija koncertuoja renginiuose bei studijuoja kūrybines industrijas.

„Bijojau nuvilti save ir kitus. Taip pat nuolatos galvojau, ką pagalvos žmonės. Tačiau viskas pavyksta puikiai“, – džiaugiasi Gabija.

Dar vienas Jazzu komandos narys – Gvidas Ropė. 20-metis vaikinas yra repo muzikos atstovas, o „X faktoriuje“ savo sėkmę, praėjus keliems metams, jis bando antrą kartą. Dalyvis parodė, kad yra vertas finalų, o jo puikus gebėjimas repuoti ypatingai sužavėjo Justę. Dabar didžiausias projekto dalyvio noras yra pasiekti kuo daugiau repo mylėtojų širdžių ir praplėsti savo klausytojų ratą.

TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai
TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai

„Jazzu – viena talentingiausių mūsų šalies atlikėjų. Esu labai laimingas su ja dirbdamas! Taip pat, maloniai nustebintas, kad teisėja pasirinko tokio žanro atlikėją į savo komandą. Jazzu parodė, kad yra universali ir pripažįsta kitus muzikos stilius“, – gražių žodžių Jazzu negaili ir Gvidas.

20 metų Marija Gevorkjan „X faktoriaus“ anketą sugalvojo užpildyti neplanuotai, tačiau ji neslepia, kad dėl to jautė įvairių baimių ir abejonių. Pasirodo, kad merginą vis gąsdino blogos patirtys, įgytos kituose dainavimo konkursuose. Dvejus metus Marija studijavo muziką Los Andžele, tačiau dėl pasaulį apėmusios pandemijos, galiausiai grįžo į Lietuvą. O tada nusprendė, kad užteks svajoti – atėjo metas veikti. Taip Marija, galiausiai įveikusi ir pati save, žengė į „X faktoriaus“ sceną.

„Džiaugiuosi, kad esu šiame projekte. Manęs laukia ilgas kelias – tikiuosi eiti iki galo. Kovosiu už savo vietą, nes labai noriu būti superfinale. Man patinka daryti šou, dainuoti. Nerealu, kad turiu galimybę dirbti su Jazzu – dievinu ją kaip asmenybę ir dainininkę“, – sako Marija.

Marijono Mikutavičiaus komandoje – vyresni šou dalyviai

Atlikėjas Marijonas Mikutavičius sau komandą rinkosi paskutinis. Jo komandą sudaro vyresnieji „X faktoriaus“ dalyviai. Viena jų – futbolo žaidėja iš Floridos, Alika Keene. Jau kurį laiką savo gyvenimą Alika kuria nebe JAV, o... Šiauliuose. Čia 27 metų mergina profesionaliai žaidžia futbolą komandoje „Gintra“. O dėl pandemijos negalėjusi grįžti namo, Alika per karantiną vėl atrado ir muziką.

„Aš myliu muziką ir manau, kad dalyvavimas šou yra unikali galimybė. Šiaip ar taip, esu Lietuvos dalis, gyvenu čia jau antrus metus. Į nieką nekeisčiau čia įgautos šios puikios patirties“, – sako dalyvė.

Projektų vadovas Povilas Žilionis „X faktoriuje“ jau yra dalyvavęs – vaikinas išbandė save pirmajame projekto sezone. Daug metų po to jis pripažino nė negalvojęs apie sėkmės bandymą dar kartą, tačiau paklausė širdies balso ir spontaniškai užpildė dalyvio anketą. Tiesa, muzika jį lydėjo visą gyvenimą. Vaikinas ėmė dainuoti mokykloje, vėliau jį patraukė sportas, o sulaukus 18-os, jis ir vėl grįžo prie dainavimo.

TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai
TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai

„Stovėti „X faktoriaus“ scenoje man yra labai smagu. „Kėdžių etape“ jaučiausi ramiau nei atrankų metu. Labai norėjau patekti į finalus, nes man tai yra tarsi pergalė. O dabar viskas žiūrovų rankose. Projekte noriu išlikti savimi ir nevaidinti, kad esu geresnis. Negalėčiau pasakyti ir to, kad atėjau čia nugalėti. Nemėgstu šokti „aukščiau bambos“ – vis dėlto esu kuklesnis“, – atvirauja Povilas.

Kitaip nei Povilas, muzikos mokytoja Lijana Stakauskaitė – viena tyliausių projekto dalyvių. Išskirtinės išvaizdos ir unikalaus tembro moteris labai džiaugiasi, kad pateko į Marijono komandą.

Lijana įsitikinusi – metai bėga, todėl dabar buvo pats geriausias laikas užpildyti dalyvio anketą: „Pati organizuoju dainavimo konkursus, tad ir šį projektą matau kitomis akimis. Labai bijojau atrankų, tačiau viskas pavyko puikiai. Tikiuosi įgauti daug naujos patirties, patobulėti, nugalėti scenos baimę ir dar labiau pradėti pasitikėti savimi.“

Sauliaus Urbonavičiaus-Samo komandoje – paaugliai

Teisėjas S.Urbonavičius-Samas komandą sau išsirinko pirmasis, o dramatiškos kovos daugelis negali pamiršti iki šiol. Vienam iš jo finalistų – Nojui – dalyvauti „X faktoriuje“ pasiūlė draugė. Vaikinas neslepia – eidamas į šou jis nieko nesitikėjo, tačiau dabar išdrįsta pasvajoti ir apie superfinalą! Nojus dainavimo patirties semiasi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, kur gilinasi į džiazo vokalą.

Tačiau net ir tai ne vienintelis vaikino talentas. Pasirodo, kad jis – taip pat ir profesionalus sportinių šokių šokėjas, ant parketo praleidęs net 10 metų. Vis dėlto renkantis tarp šokių ir dainavimo, pastarasis Nojaus akyse ir širdyje vis dėlto nugalėjo. „Džiaugiuosi, kad esu Samo komandoje. Jis – labai šiltas žmogus, negaili patarimų ir labai padeda“, – atvirauja Nojus.

O štai Aridija Belorazaitė dalyvauti „X faktoriuje“ norėjo nuo vaikystės. Paauglė jaučiasi pasiruošusi didžiajai scenai – juk tiek daug gyvenimo atidavė muzikai. Airidija dainuoja nuo 2 metų, o užpildyti šou anketą ją skatino draugai, šeima, vokalo mokytoja. Didžiausias merginos noras – atrasti savo stilių muzikos pasaulyje, papasakoti savo istoriją ir sujaudinti žiūrovą.

TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai
TV3 nuotr./Į „X faktoriaus“ finalą patekę dalyviai

„Noriu išbandyti kuo daugiau skirtingų dalykų ir pasisemti begalinės, neįkainojamos patirties“, – sako ji.

Išbandyti save „X faktoriuje“ Lukrecijai pasiūlė jos vokalo mokytoja. Dėl pasaulį sustabdžiusios pandemijos, dainavimo konkursus kuriam laikui merginai teko pamiršti, todėl abiturientė nusprendė užpildyti „X faktoriaus“ anketą. Lukrecija niekada nelankė muzikos mokyklos, o už tai, kad jos gyvenime atsirado dainavimas, ji yra dėkinga Vilniaus Užupio gimnazijai.

„Giliai širdyje tikėjausi ir labai norėjau papulti į tiesioginius finalus. Viskas pavyko pasakiškai! Noriu „X faktoriuje“ pasisemti patirties iš savo mokytojo Samo ir kitų teisėjų. Dainuoti tokioje milžiniškoje scenoje yra nuostabu, o ir pati šiame projekte jaučiuosi labai vertinama“, – šypsosi Lukrecija, kurio pasirodymą žiūrovai išvys šį sekmadienį 19.30 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką