Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 29d. 00:03

Policija pakoregavo „Lofto Fest“ programą: Viktoras Diawara teigė, kad jo vos neišvežė su antrankiais

Grupė „Young Fathers“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Grupė „Young Fathers“

Modernus, madingas, drąsus. Kitoks. Tokiais ir panašiais žodžiais neretai apibūdinamas miesto festivalis „Loftas Fest“. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ penktadienį prasidėjo ketvirtą kartą organizuojamas, visą savaitgalį truksiantis renginys. Tiesa, vėlyvą vakarą festivalio rengėjams teko suktis iš ne itin malonios padėties. Čia netikėtai apsilankė policija ir uždraudė „Young Fathers“ koncertą po atviru dangumi – esą nebuvo gautas policijos leidimas vėlyvam koncertui viešoje erdvėje, nors organizatoriai tvirtino priešingai.

VIDEO: „Loftas Fest 2015“ pirmoji diena

Keturios muzikinės scenos, erdvė meno mylėtojams, konferencijų salė, kinas po atviru dangumi, specialiai įkurtas drabužius ir įvairius aksesuarus įsigyti siūlantis dizaino paviljonas. Atrasti sau artimą kampelį čia galėjo kiekvienas miesto festivalio lankytojas.

Į „Lofto“ kiemą publika pradėjo rinktis dar nė nepradėjus temti. Maždaug nuo 18 val. čia įsisukęs veiksmas su kiekviena minute įnešė vis daugiau judesio. O pats festivalis buvo simboliškai pakrikštytas – renginio pradžioje pratrūko dangus ir maždaug pusvalandį lijo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka

Tačiau tai nesugadino susirinkusiųjų nuotaikos, o kai kurie net juokavo, kad festivalis be lietaus – ne festivalis.

Šiemet „Loftas Fest“ save pristato kaip renginį tiems, kurie „turi akį“ ir tiems, kurių ausys girdėję, vadinkim, šiek tiek daugiau įvairesnio skambesio. Programoje nėra daug plačiai žinomų vardų, atlikėjai labiau nišiniai, tačiau tie, kurie bent truputį labiau domisi muzika neleis sumeluoti – žvaigždžių čia yra ir ne viena.

Festivalio startą penktadienio vakarą davė lietuviškos muzikos atlikėjai. Pirmiausia scenoje pasirodė grupės „Empti“ narys Paulius Kilbauskas. Kone valandą trukęs jo solo numeris buvo persmelktas švelnios elektronikos, susirinkusius muzikantas svaigino švelniais pulsuojančiais dub ritmais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka

Netrukus po to suskambo „Makchu Pikchu“ dainų akordai. Vos prieš kelis mėnesius naują grupės narį, vokalistą Mantvydą Čiuplį į savo sudėtį priėmęs kolektyvas džiugino kokybiškos muzikos mylėtojų ausis. Dėmesio festivalyje sulaukusi grupė, panašu, po jo dar labiau padidins savo gerbėjų gretas.

Bene laukiamiausiomis lietuviškos muzikos žvaigždėmis penktadienio vakarą tapo „Golden Parazith“ duetas. Savo muzika tūkstančius užvesti sugebantys Giedrius Širka ir Aurimas Vilkišius dar kartą įrodė – parazitų kūryba nestokoja populiarumo. Pagal žinomiausias grupės dainas čia šėliojo minia žmonių, o prisiirti arčiau scenos tapo gana sudėtinga užduotis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka

Iki vidurnakčio atlikėjų pasirodymo laikai buvo išdėlioti taip, kad netektų nieko praleisti. Reikėjo tiesiog kas valandą migruoti iš vienos erdvės į kitą.

Vakaro įkarštyje festivalyje suskambo muzikos gurmanų jau spėta pamėgti italų trijulė „JoyCut“. Kolektyvui tai jau ne pirmas koncertas Lietuvoje – „Lofte“ italai koncertavo dar vasaros viduryje. Šįkart į Vilnių jie atvyko kartu su talentingu prancūzų elektroninės muzikos kūrėju Comausaure. Parako scenoje netrūko – intensyvi ir energinga eksperimentinės muzikos dozė kaip mat išjudino publiką.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Loftas Fest“ akimirka

Netikėtas policijos vizitas

Po šio numerio įvyko šis tas nenumatyto. Vėlyvą vakarą festivalyje netikėtai apsilankė policija ir uždraudė 23 val. numatytą svečių iš Didžiosios Britanijos „Young Fathers“ koncertą po atviru dangumi – esą policijoje nebuvo gautas vėlyviems renginiams viešose vietose būtinas leidimas.

Mums neleidžia groti lauke tokiu metu, gavom nusiskundimų.

„Labai atsiprašau visų, bet turim netikėtumų. „Young Fathers“ koncertuos, bet kitoj scenoj. Ką tik atvažiavo policija ir manęs vos neišvežė su antrankiais. Mums neleidžia groti lauke tokiu metu, gavom nusiskundimų, todėl kelsimės į vidų“, – „Loftas Fest“ scenoje netikėtai prabilo vienas organizatorių Viktoras Diawara.

Viktoras ir Živilė Diawaros / Lauros Kešytės nuotr.
Viktoras ir Živilė Diawaros / Lauros Kešytės nuotr.

Kaip Žmonės.lt sakė festivalio rengėjai, toks leidimas buvo gautas iš Vilniaus savivaldybės, todėl policijos reikalavimas – visiškas nesusipratimas. Nepaisant to, „Loftas Fest“ skubiai rado išeitį – vakaro žvaigždėms buvo sudarytos sąlygos surengti koncertą „Lofto“ viduje.

Tačiau dėl pakeistos „Young Fathers“ pasirodymo scenos joje nebespėjo savo gerbėjų pradžiuginti „Color of Bubbles“. 

Sureagavo Vilniaus meras 

„Kaip suprantu, šiandien policijai pasirodė, kad Vilniuje darosi per mažai biurokratijos, ir dėl to nusprendė sutrukdyti „Loftas Fest“. ‪#‎Nesmagu‬. Ryt, jei jiems dar nebus aišku dėl šio nesusipratimo, bandysiu apšviesti policiją, kad Vilnius yra laisvas miestas. Tokie renginiai yra mūsų miesto žiburiai. ‪#‎viskasbusgerai‬ Živile Diawara, keep on going!“, – naktį feisbuke rašė Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Nepaisant netikėtų kliūčių, valandą vėliau nei planuota – šiek tiek po vidurnakčio – prožektorių šviesos nukrypo į šio vakaro programos pasididžiavimą –  „Young Fathers“.

Monikos Svėrytės nuotr./„Young Fathers“ koncertas „Loftas Fest“
Monikos Svėrytės nuotr./„Young Fathers“ koncertas „Loftas Fest“

Alternatyvios hiphopo muzikos kūrėjai šiandien gali vadintis ir madingos muzikos atlikėjais. Trijulė iš Edinburgo praėjusiais metais už savo debiutinį albumą „Dead“ buvo apdovanota prestižine „Mercury“ statulėle.

Kad grupė ne iš kelmo spirta „Young Fathers“ įrodė ir Vilniuje. Valandą trukęs jų pasirodymas išlaikė publikos dėmesį iki pat paskutinės minutės. Ir ne tik dėl muzikos. Nuo charizmatiškų, išraiškingų ir puikiai vienas kitą jaučiančių vyrukų buvo sunku atitiraukti akis, Kayus Bankole pilvo šokio judesiais merginas nuo scenos gundė pavydėtinu presu.

Festivalyje penktadienio vakarą taip pat koncertavo lietuviai „Black Water“, lietuviškos elektroninės muzikos scenos naujokai Berta Timinskaitė ir Artiomas Penkevičius, prisistatantys „SillyCut“ vardu.

Dar keli svarbūs atlikėjai – breaks muzikos genijus britas Krafty Kuts bei amerikiečių rokeriai „Fort Frances“.

Ypač daug dėmesio šiemet festivalis skyrė techno scenai. Komplimentai už tai – vizualiai erdvi patalpa atrodė nepriekaištingai.

Prie pulto dar penktadienį stojo ne vienas sunkiosios elektroninės muzikos gerbėjams žinomas vardas. Tarp jų – Alex Karakasis, Felix Krocher bei sykį jau šalyje grojęs amerikietis Chicago Loop.

„Loftas Fest“ Vilniuje vyks iki sekmadienio, rugpjūčio 30 dienos. Abi savaitgalio dienas čia koncertuos būrys Lietuvos ir užsienio muzikantų, veiks pramogų ir poilsio erdvės.

Daugiau naujienų apie festivalį „Loftas Fest“ skaitykite čia.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Grupė „Young Fathers“
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Grupė „Young Fathers“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:36
24:16
02:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką