Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 22d. 15:37

Rygą drebino roko fiesta: „Foo Fighters“ koncerte šėlo tūkstančiai gerbėjų iš Baltijos šalių

„Foo Fighters“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr. / „Foo Fighters“ koncertas Rygoje

Sakoma, kad muzika vienija skirtingus žmones, tautas, kultūras. Tuo buvo galima įsitikinti trečiadienio vakarą Rygoje vykusiame amerikiečių roko dievaičių „Foo Fighters“ koncerte. Tūkstančiai žmonių iš visų Baltijos šalių susivienijo dėl vieno tikslo – kaip reikiant pašėlti tikroje roko fiestoje.

Latvijos sostinėje Rygoje, Lucavsalos saloje pirmieji klausytojai pradėjo rinktis jau po 16 valandos. Čia jų laukė net keturi rokerių pasirodymai – svečių teisėmis pasirodžiusių estų „Elephants From Neptune“ koncertas, anglų ir amerikiečių dueto „The Kills“ pasirodymas, škotų roko trio „Biffy Clyro“ koncertas ir, galiausiai, iki po vidurnakčio vykęs vakaro kaltininkų – „Foo Fighters“ – koncertas.

Į vienos populiariausių muzikos istorijoje roko grupių koncertą atvyko tūkstančiai žmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių. Tikroje roko fiestoje buvo galima sutikti įvairiausių stilių ir subkultūrų žmonių – nuo užkietėjusių rokerių ar metalistų iki jaunų hipsterių ir net senosios kartos klausytojų.

Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje

Tūkstantinei miniai Lucavsalos saloje „Foo Fighters“ koncerto teko laukti kelias valandas. Ištikimiausi roko gerbėjai neatsitraukė nuo scenos ir per apšildančių grupių pasirodymus, kiti jėgas kaupė ant žolės pasitiesę pledus ir surengę improvizuotą pikniką.

Šimtai rokerių atvyko tuščiais skrandžiais, todėl laukdami koncerto traukė prie palapinių – čia ir keptos duonos ragavo, ir raugintais agurkais, troškintais kopūstais ir šašlykais mėgavosi. Tiesa, gal kiek brangokai. Bet mes ne apie tai.

Scenoje „Foo Fighters“, kaip ir buvo žadėta, pasirodė iškart po 22 valandos. Kai tik užgrojo pirmieji elektrinių gitarų akordai, gerbėjai per kelias akimirkas iš įvairių koncerto teritorijos kampelių nuskuodė kuo arčiau scenos. Tuomet ir pasimatė tikroji tūkstantinės minios didybė...

Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr./„Foo Fighters“ koncertas Rygoje

Pasimatė ir jų neblėstanti energija. Net tris valandas trukusiame „Foo Fighters“ koncerte visi buvo pašėlę – šoko, dainavo, skandavo kartu su savo roko dievaičiais.

Nesibaigiančia energija, kaip ir priklauso, viso koncerto metu tryško „Foo Fighters“. Rokerių jėgą geriausiai apibūdina atsitikimas, kai grupės koncerte Oklando mieste, Naujojoje Zelandijoje, buvo užregistruotas žemės drebėjimas. Manoma, kad vibracijas sukėlė daugiau nei 50 tūkst. koncerto žiūrovų, vienu metu šokinėjusių skambant mylimos grupės dainoms. Patikėkite, „žemės drebėjimą“ patyrė ir Lucavsalos sala.

„Po velnių, kodėl mes turėjome laukti 22 metus, kad čia atvyktumėme?!“ – energinga publika džiaugėsi „Foo Fighters“ lyderis Dave‘as Grohlas.

Kaspars Meinerts nuotr./„Biffy Clyro“ koncertas Rygoje
Kaspars Meinerts nuotr./„Biffy Clyro“ koncertas Rygoje

Ir iš tiesų, šio pasirodymo Latvijoje grupės gerbėjai laukė daugiau kaip 20 metų – per visą savo karjerą Baltijos šalyse rokeriai lankosi pirmą kartą. Todėl precedento Baltijos šalių istorijoje neturinčiame koncerte rokeriai, buvo akivaizdu, atidavė visą save. Latvijoje šis koncertas buvo toks laukiamas, kad bent šimtas klausytojų pasirodymą stebėjo už koncerto teritorijos tvoros.

Per ilgesnę nei 20 metų karjerą, nuo pat debiutinio „Foo Fighters“ albumo išleidimo, Dave‘as Grohlas, Tayloras Hawkinsas, Nate‘as Mendelis, Chrisas Shiflettas ir Patas Smearas sugebėjo įsitvirtinti geriausių roko muzikos grupių olimpe.

Įspūdingus koncertus rengiantys muzikantai bet kurioje pasaulio šalyje sukviečia pilnus stadionus. Savo sąskaitoje grupė „Foo Fighters“ turi net vienuolika prestižinių „Grammy“ apdovanojimų ir yra pardavusi daugiau nei 30 mln. albumų. Naujausias ir ypač gerai įvertintas grupės įrašas „Sonic Highways“ buvo išleistas 2014 metais.

VIDEO: Foo Fighters: Live at Wembley Stadium (Trailer)
VIDEO: Foo Fighters - Something From Nothing
VIDEO: Foo Fighters - The Pretender

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:13
00:52
01:23

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką