Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sasha Song apie Londono lietuvius: „Daug kas, pragyvenęs daug metų, net kalbos nemoka“

Sasha Song
Asmeninio albumo nuotr. / Sasha Song
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 10 dieną į Londoną atvyksta 20-metį scenoje šiemet švenčiantis išskirtinio vokalo savininkas Sasha Song. Londone ne vienerius jaunystės metus praleidęs dainininkas šį miestą vadina savo antraisiais namais. Dima Šavrovas, scenoje žinomas pseudonimu Sasha Song, papasakojo apie savo emigracijos patirtį bei atskleidė, kokius įžvelgia britų ir lietuvių skirtumus. 2009-ųjų „Eurovizijos“ finalininkas pateikė ir savo prognozę šiųmetei Lietuvos į tarptautinį konkursą siunčiamai dainai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Teko girdėti, jog ne vienerius ankstyvos jaunystės metus praleidote Londone. Kas jus atvedė į šį miestą? Kaip apibūdintumėte šį gyvenimo etapą?

Atvažiavau su tėvu 1998 metais. Po metų tėvas išvažiavo su šeima į Kanadą, o aš pasilikau studijuoti. Pradėjau gyventi savarankiškai nuo 16 metų. Visada norėjau gyventi didmiestyje. Londone baigiau mokyklą ir kolegiją. Po to pradėjau rimtai dirbti muzikos srityje. Dirbau su tokiomis leidybinėmis bendrovėmis kaip SONY MUSIC UK/QBM ir EMI. Londone gyvenau 10 metų, dėl to visada sakau, kad tai yra mano antrieji namai.

Kodėl grįžote į Lietuvą?

Lietuva tuo metu dar nebuvo Europos Sąjungoje, o aš buvau emigrantas ir taip lengvai, kaip dabar, keliauti negalėjau. Labai buvau pasiilgęs šeimos, draugų ir savo šalies. Pirmą kartą grįžau į Lietuvą 2005 metais, praėjus 7 metams po išvažiavimo, o vėliau dar 3 metus dirbau Londone padavėju ir dainavau baruose. Galiausiai persikrausčiau atgal į Lietuvą 2008 metais, kur pratęsiau savo dainininko karjerą. Pirmas mano singlas išėjo dar 1995 metais – daina „Mamai“. O antrasis – 2005 metais pasirodžiusi daina „Miss Kiss“ su grupe SEL. Dabar irgi sėkmingai koncertuoju Didžiojoje Britanijoje.

VIDEO: Sasha Song - Aš pasibelsiu

Kadangi ne vienerius metus gyvenote Anglijoje, greičiausiai pastebėjote tam tikrus lietuvių ir britų kultūrų skirtumus – kas Didžiojoje Britanijoje pasirodė labiausiai neįprasta?

2 čiaupai (juokiasi). O jei rimtai – tai, kad lietuviai atvažiavę į Angliją bendrauja dažniausiai vien su lietuviais. Daug kas, pragyvenęs daug metų, net kalbos nemoka. O aš turėjau labai mažai lietuvių draugų. Daugiausia bendravau su anglais, pats siekiau pabaigti mokslus ir gerai išmokti kalbą. O tarp anglų ir lietuvių skirtumas visada bus. Mes turime visiškai kitokį požiūrį į gyvenimą. Lietuviams atvažiuojant į Angliją telieka tik bandyti adaptuotis prie vietinių gyvenimo būdo, žinoma, jei yra noras susikurti šioje šalyje kažkokią ateitį.

Ką patartumėte jauniems žmonėms, nusprendusiems ieškoti laimės užsienyje?

Studijuoti, mokytis kalbos, siekti savo tikslo. Londonas yra galimybių miestas. Svarbiausia naudotis tomis galimybėmis ir nebijoti konkurencijos.

Pats savo kailiu išmėginote jėgas tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse. Kaip vertinate šiųmetinę Lietuvos dainą – „This Time“, atliekamą Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos – kokių rezultatų ji turi šansų pasiekti?

Beveik įsitikinęs, kad į finalą jie pateks. Jų daina ir atlikimas man irgi patinka. Pastaruoju metu Lietuva vis dažniau patenka į finalą. Pats buvau antrasis Lietuvos atlikėjas, patekęs į finalą. Beje, mažai kas žino, kad, kai dalyvavau „Eurovizijoje“, gavau specialų prizą iš organizacijos „OGAE Rest of the World" už geriausią 2009 metų „Eurovizijos“ pasirodymą pagal pasaulinį internetinį balsavimą. Tad galima teigti, kad esame laimėję „Euroviziją“, nors ir pagal pasaulinį internetinį balsavimą (šypsosi).

VIDEO: Eurovision 2015 Lithuania - Vaidas Baumila & Monika Linkyte - This Time

Kuri jūsų atliekama daina yra mėgstamiausia? Kodėl?

Daina „Mamai“ – tai ne tik graži ir man labai artima daina, tačiau taip pat dėl to, nes be mamos manęs nebūtų šitame pasaulyje. Nė vienas mano pasirodymas nepraeina be šio kūrinio. Visada skiriu šią dainą visoms mamoms ir visoms būsimoms mamoms.

Kaip apibūdintumėte savo muzikinį stilių – kuo jis išskirtinis?

Aš paaukojau visą gyvenimą vokaliniam menui. Esu vokalistas, dainų kūrėjas, bendraprodiuseris. Nebijau eksperimentuoti su muzika ir neapsiriboju tik viena muzikine kryptimi. Dainuoju džiazą, roką, klasiką, ne tik lyrines pop dainas, bet ir greito ritmo, klubinę, elektro muziką. Man net nesvarbu, kur vyksta koncertas: klube, restorane arba su simfoniniu orkestru. Svarbiausia – galimybė tai daryti.

Kas jūsų kūrybai ir muzikiniam skoniui turėjo didžiausios įtakos?

Savarankiškas gyvenimas Londone. Mokykla, kolegija, kurioje studijavau muziką ir muzikos technologiją, žmonių muzikinis mąstymas ir mentalitetas. Taip pat mano močiutė Nina Šavrova, kuri buvo mano pirmoji muzikos mokytoja. Ji išmokė mane dainuoti klasiką ir romansus. Aš vadinu soul muziką ir romansus savo širdies muzika. Bet, kaip jau minėjau, mėgstu atlikti ir klubinę muziką. Smagu, kai žmonės šoka ir pats mėgstu šokti, nors ir neprofesionaliai, bet esmė juk – tiesiog gerai ir linksmai praleisti laiką!

Kurie Lietuvos ar užsienio atlikėjai jus įkvepia labiausiai?

Whitney Houston. Tokio balso niekada nebuvo ir, abejoju, kad kada nors bus.

Kokius sėjate muzikinius ateities planus?

Dabar aš intensyviai įrašinėju naujas dainas ir ruošiuosi šiais metais atšvęsti 20 metų ant scenos jubiliejų. 1995 metais gavau „Bravo" apdovanojimą – kaip metų atradimas – šiemet sukanka lygiai 20 metų nuo to laiko. Manau, tokią progą reikia paminėti ir aš noriu padovanoti gerbėjams kokybišką, linksmą ir tiesiog nuoširdų koncertą.

Sasha Song 2015 metų balandžio 10 dieną koncertuos Londone restorane „Top 1 forever“.

VIDEO: Sasha Song - Niekada, niekada
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką