Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 23d. 23:58

Sausakimšame „Lofte“ publiką šokdino pasaulinį pripažinimą pelnęs lietuvis „Ten Walls“

Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje
Lofto nuotr. / Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje

Penktadienio vakarą menų fabriko „Loftas“ sienas drebino tamsios elektroninės muzikos garsai. Čia savo programą „Live A/V“ pristatė didžiausius pasaulio klubus spėjęs užkariauti, tačiau Lietuvos sceną vis aplenkdavęs Marijus Adomaitis ir jo tarptautinės sėkmės sulaukęs projektas „Ten Walls“.

Ilgai lauktas pasirodymas įvyko. Atradęs laiko įtemptame gastrolių po Europą grafike Vilnių jis įrašė greta koncertų Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Maltoje, Nyderlanduose. Pasirodymas „Lofte“ buvo savotiška dovana tiek šokių muziką mėgstantiems klubinėtojams, tiek pačiam Marijui – taip jis atšventė savo gimtadienį, sausio 19-ąją muzikantui suėjo 32-eji.

„Euforija! Jaučiausi laukiamas. Stengiausi ir norėjau parodyti tą patį, ką pastaruoju metu groju Niujorke, Ibizoje“, – sakė M.Adomaitis.

Po hito „Walking With Elephants“ sėkmės BBC „Radio 1“ lietuvis gimtojoje šalyje buvo laukiamas išskėstomis rankomis. Jo gerbėjų neišgąsdino ir gana brangūs bilietai (pigiausi kainavo apie 30 eurų) – į sausakimšą „Loftą“ pasiklausyti jo atvyko apie 1200 žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Į Lietuvą naujo albumo įrašyti grįžęs „Ten Walls“: „Nespėju džiaugtis sėkme“

Dar prieš „Ten Walls“ į sceną žengė M.Adomaičio įkurtos leidybinės kompanijos „Boso“ bendražygiai, hausą grojantis italas Lehar ir muzikos mylėtojams puikai žinomi Lietuvos atlikėjai „Few Nolder“, „Gardens of God“.

Galiausiai apie pusę antros nakties pasirodė ir vakaro kaltininkas. Garsiais šūksniais ir šiltomis ovacijomis sutiktas M.Adomaitis nepaliko abejingų. Prasibrauti per žmonių minią arčiau scenos prilygo žygdarbiui – grūstyje pečiais susirėmę muzikos mylėtojai ėmė šokti, drauge lingavo į taktą. Suskambus žinomiausiems „Ten Walls“ kūriniams merginos klykė, ne viena spaudė džiaugsmo ašarą. Nebuvo sunku patikėti, kad scenoje – tikra žvaigždė, nors prieš pusmetį dar retas kuris žinojo, kas stovi už projekto „Ten Walls“.

Lofto nuotr./Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje
Lofto nuotr./Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje

Kita vertus, ir pats M.Adomaitis neslėpia, kad savo veiklą sieja su Vakarais. „Reikia pripažinti, kad Lietuvoje klubinė kultūra klesti trijuose didžiausiuose miestuose. Galėjau rinktis – dirbti Lietuvoje, ar veržtis į Vakarus. Nenoriu nieko įžeisti, bet manau, kad Niujorkas, Berlynas ar Sidnėjus gali pasiūlyti daugiau nei Vilnius, Kaunas ar Klaipėda“, – dar prieš kelis mėnesius Žmonės.lt kalbėjo M.Adomaitis.

Apie „Ten Walls“ Lietuvoje garsiai buvo imta kalbėti taip pat tik tuomet, kai kūrinys „Walking With Elephants“ atsidūrė britų grojamiausių savaitės topų „A sąraše“ šalia tokių vardų kaip Davidas Guetta, Taylor Swift  ar Lana Del Ray.

Kadaise žengti į sceną su savo muzikos „dievukais“ jam atrodė rožinė svajonė, tačiau šiandien drauge su populiariais elektroninės muzikos kūrėjais „Moderat“, Apparat, Bonobo, DJ Koze ar „Deep Dish“ nariu Dubfire drauge grojęs M.Adomaitis turi kuo didžiuotis. Iš pastarojo jis sulaukė itin šiltų komplimentų ir pagyrimų.

Industrinio stiliaus scena, didžiulis spalvingais grafiniais vaizdais mirgantis  projektorius už M.Adomaičio nugaros ir tamsi, niūri, gal net kiek pikta elektroninė šokių muzika. Beveik dvi valandas trukusiame „Ten Walls“ pasirodyme skambėjo visi žinomiausi projekto kūniniai, kai kurie jų – net po kelis kartus. Tačiau savo gerbėjams M.Adomaitis paruošė ir ne vieną staigmeną – jis pristatė tris iki šiol dar negirdėtus būsimo naujo albumo kūrinius.

VIDEO: ten walls 'walking with elephants'@loftas vilnius

Į Lietuvą įrašyti albumo grįžęs muzikantas apie jo pasirodymą kol kas kalba atsargiai, tačiau užsimena, kad jis dienos šviesą veikiausiai išvys rudenį. „Albumą išleisiu tik tvirtai žinodamas, kad viskas jame man patinka iki paskutinio akordo“, – yra sakęs jis.

Jau kitą penktadienį „Ten Walls“ koncertuos Kelne (Vokietija), vėliau kels sparnus į Lježą (Belgija), tuomet aplankys kelis didžiuosius Didžiosios Britanijos miestus. Šiemet vienas svarbiausių pasirodymų jo laukia birželį Barselonoje – M.Adomaitis bus pirmas lietuvis žengsiantis į vieno ryškiausių Europos elektroninės muzikos festivalių „Sonar“ sceną.

Šiuo metu jo pasirodymų grafikas suplanuotas kone metams į priekį. 2014-aisiais „Ten Walls“ lipo į didžiųjų Europos miestų scenas, taip pat grojo JAV, Kanadoje, net Brazilijoje ir Australijoje.

Lofto nuotr./Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje
Lofto nuotr./Akimirka iš „Ten Walls“ pasirodymo Vilniuje
VIDEO: Ten Walls - Walking With Elephants [Official Video]
VIDEO: Ten Walls - Gotham

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką