Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sel“ koncerte kapela užtraukė „Ąžuolai žaliuos“, minia nušvilpė Eriką Tamašauską

Egidijus Dragūnas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / „Sel“ koncertas Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arena ošia: grandiozinį naujo albumo „Sel-Fi“ pristatymą čia surengė viena populiariausių Lietuvos muzikos grupių „Sel“ su Egidijumi Dragūnu priešakyje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Koncerto akimirka

Koncertas Kaune – pats didžiausias per visą „Sel“ albumo pristatymo turą. Išgirsti naujausių grupės dainų čia susirinko daugiau nei 20 tūkst. gerbėjų, prieš koncertą E.Dragūnas socialiniuose tinkluose džiaugėsi, kad į šį pasirodymą buvo nupirkti beveik visi bilietai. 800 jų Selas padovanojo dviejų Kauno vaikų namų auklėtiniams.

„Žalgirio“ arena, tiek žmonių, kiek šeštadienį suplūdo, senokai matė. Minia į didžiausią Lietuvoje salę traukė likus kelioms valandoms iki „Sel“ pasirodymo scenoje. Kadangi publika jau žinojo, kad koncertas Vilniuje vėlavo valandą laiko, Egio išėjimo į sceną laukta kantriai.

Lygiai 21 val. E.Dragūnas, pasipuošęs ryškiai žaliu laisvalaikiui skirtu sportiniu kostiumu, pasirodė scenoje. Gerbėjai Selui negailėjo aplodismentų. Kaip ir žadėjo prieš koncertą E.Dragūnas surengė efektingą pasirodymą. Selui ir vokalistėms, kurių viena – Egidijaus mylimoji Eleonora Sebrova, scenoje akomponavo grupė muzikantų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Koncerto akimirka

Prabėgus trečdaliui koncerto E.Dragūnas pajuokavo nesąs patenkintas apšvietėjų darbu. Jis paprašė, jog prožektoriai į sceną būtų nukreipti iš visų arenos kampų. „Na va, vienas vis tiek miega“, – juokavo atlikėjas.

Iki to laiko jis į publiką buvo kreipęsis tik tardamas pasisveikinimą ir trumpus raginimus pakelti rankas. „Nelaukite, kol prabilsiu. Aš juk ne Mesijas“, – kalbėjo E. Dragūnas. Kaune ovacijomis buvo pasitinkamos tiek senos, tiek naujos grupės dainos.

Pristatydamas naują grupės „Sel“ albumą „Sel-Fi“ E.Dragūnas skėlė akibrokštą. Beveik įpusėjus koncertui atlikėjas pasiteiravo savo gerbėjų, kuri profesija jų yra nekenčiamiausia. „Prostitutės? Taksistai? Biznesmenai?“ – vardijo E.Dragūnas, tačiau susirinkusieji „Žalgirio“ arenoje į tai nereagavo. Tik ištarus E.Dragūnui „politikai“, minia suošė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

„Politikoje nedalyvauju. Bet turiu pasistengti ištiesinti kelius Kaune“, – kalbėjo Selas ir visi prisiminė garsųjį jo juokelį: „Gatvės kreivos, kaip ir kreivas meras“.

Netrukus žiūrovai išvydo tai, ko visai nesitikėjo – scenoje pasirodė buvęs Kauno meras ir vėl šio posto sieksiantis Erikas Tamašauskas.

„Sel“ lyderiui ilgokai teko raminti pasipiktinimą švilpimu reiškiančią minią, kuri koncerte nesitikėjo politinės agitacijos. „Aš jus netrukus suvienysiu, – ramindamas gerbėjus pareiškė Selas. – Netikite? Leiskite, aš jums įrodysiu.“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Egidijus Dragūnas ir Erikas Tamašauskas
 

Į sceną jis pakvietė lietuvių tautinius kostiumus vilkinčius vyrus, kurie užtraukė dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Per pirmuosius kūrinio žodžius dar švilpę „Sel“ gerbėjai vis dėlto nurimo ir ėmė dainuoti kartu su kapela. „Muzika vienija“, – pareiškė E.Dragūnas, išsyk pakvietęs pasiklausyti „ko nors“ apie meilę.

Netrukus Selas rėžė dar vieną pokštą, paminėdamas Jazzu vardą.

„Jeigu galima išgarsėti, kažką pavadinus daunu ar urodu, tada, urodai, kiaunės ir daunai, ateikit pas mus. Mes jūsų laukiame, čipsams 50 procentų nuolaida“, – juokavo E.Dragūnas su publika, ką tik negailestingai nušvilpusia miesto politiką.

Sausakimšoje arenoje turėjo ką veikti ir apsaugos darbuotojai, jiems teko tramdyti kojas į darbą paleidusius kelis aršuolius.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./ Eleonora Sebrova ir Egidijus Dragūnas

Albumą jau pristatė Vilniuje ir Kaune

Naująjį albumą „Sel“ pristatė Londone, prieš savaitę naujas dainas atliko ir Vilniuje, kur atskleidė albumo pavadinimą – „Sel-Fi“. Koncerto Kaune metu šią plokštelę gali nusipirkti pirmieji gerbėjai.

Į pasirodymą Kaune „Sel“ investavo itin daug: E.Dragūnas tikina, kad arenos viduryje stovinti scena, penkios virš scenos kabančios vizualizacijas transliuojančios juostos, įmantrus įgarsinimas, apšvietimas ir kiti efektai grupei kainavo net 420 tūkst. Lt, o įgyvendinti tokius technologinius sprendimus būtų pajėgi anaiptol ne kiekviena šalies arena. 

Tūkstantinė gerbėjų minia E.Dragūną pasitiko klyksmais ir ovacijomis, išgirsti naujausių dainų „Sel“ klausytojai važiavo ir iš kitų miestų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Minios žmonių plūsta į „Sel“ koncertą
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Minios žmonių plūsta į „Sel“ koncertą

Be tokių hitų kaip su Mario Basanovu kurtas singlas „Aš žiūriu į tave pasauli“, su „Electronic I“ įrašyta daina „Lyja“, taip pat „Užmerkiu akis“, „Kam tu meldies“ bei neseniai pristatytos „Ten kažkur giliai“, albume skamba dar devyni ką tik įrašyti kūriniai. Visas šias dainas E.Dragūnas iš anksto pažadėjo padainuoti publikai Kaune.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Sel“ koncerte

Idant neskambėtų vien nauji kūriniai, kurių žodžius dar ne kiekvienas spėjo išmokti, į programą „Sel“ įtraukė ir senesnes dainas, kurios jau seniai tapo nepamirštamais hitais – dainas iš pastarojo albumo „Aš kaip Žąsis“ ir dar seniau išleistas.

Po koncerto gerbėjai kviečiami apsilankyti naktiniame klube „Macao“, kur laukia renginio dūzgės. Panašu, kad vakarėlyje bus linksma – antai Vilniuje tokiose dūzgėse apsilankė būrys garsenybių.

VIDEO: SEL - Ten Kažkur Giliai

Lėšas skirs labdarai

Naujojo „Sel“ albumo tiražas – įspūdingas: jau atspausdinta 50 tūkstančių plokštelės egzempliorių. Pardavinėti albumą „Sel“ ketina už 30 litų, užmojus sau kelia didelius: tikisi išparduoti visą tiražą ir uždirbti 1,5 milijono litų. Visus šiuos pinigus grupė skirs labdarai – pakartos tai, ką jau darė išleidę pastarąjį albumą „Aš kaip žąsis“. 

Už parduotus albumus surinktas lėšas „Sel“ ketina atiduoti gydymo įstaigoms – centrinėms Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms. Tiesa, pinigus grupė skirs konkrečioms ligonių problemoms spręsti, o ne atiduos šiaip sau. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Sel“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Sel“ koncertas Kaune

Po „Sel“ koncerto Kauno „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 25 dieną grupė pasirodys Šiaulių arenoje. Paskutinis koncertas įvyks prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 27 dieną Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“.

VIDEO: SEL - Kam Tu Meldies (Official Music Video)
VIDEO: SEL – „Užmerkiu akis“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką