Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 22d. 02:32

„Siemens“ arena prislopino grupės „Metallica“ skambesį? (nuotraukos)

Koncerto akimirka
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Koncerto akimirka

Atrodo, viena balandžio savaitė Lietuvoje netikėtai buvo paskelbta amerikiečių grupės „Metallica“ savaite. Nuo pirmadienio šio grupės dvasios buvo pilna sostinės senamiestyje. Antradienį buvo surengtas pirmas ilgai lauktas koncertas, kurio dalyviai erzino besiruošiančius į antrosios dienos koncertą. Manau, dar kelias dienas „Metallica“ gerbėjai iš lūpų į lūpų perduos savo įspūdžius ir lygins abu koncertus.

Tikėtina, jog per pirmąjį koncertą grupės gerbėjai plaukų kratymui aplink save vietos turėjo mažiau, o kamščiai prie arenos buvo didesni, nes jame apsilankė net 11 tūksantačių žmonių. Tuo tarpu antrąją dieną „Metallica“ mėgavosi 9,5 tūkst. Beje, kaip organizatoriai žadėjo, abiejų koncertų programa šiek tiek skyrėsi dainų išdėstymu. Įdomu, kuriems dainų burtai galėjo pasisekti labiau?

Tačiau visą „Siemens“ areną ant kojų sukėlusi „Nothing Else Matters“ skambėjo abiejuose koncertuose. Stebint minią, dainuojančią šios dainos priedainį, susidarė įspūdis, jog kai kurie žmonės visą koncertą (o gal ir visą gyvenimą) tik ir laukė tos akirmirkos, kai išgirs grupę „Metallica“, Vilniuje gyvai atliekančią: „Forever trust in who we are/and nothing else matters.“  Manau, „Metallica“ gerbėjai tikėjosi išgirsti daugiau senų grupės dainų, tačiau užvedantis gitarų skambesys, intensyvus svečių bendravimas su publika bei areną išlydantys ugnies kamuoliai visiems susirinkusiems padėjo prabilti „Metallicos“ kalba.

Vienas geriausių sprendimų, ypač tikusių „Siemens“ arenai, – viduryje sukonstruota scena. Tai sustiprino grupės ir publikos bendravimą. Scenoje buvo galima išvysti įvairiais kampais ant platformos besisukojantį grupės būgnininką Larsą Ulrichą bei savo pozicijas nuolat keičiančius kitus grupės narius. Beje, pagalbinis grupės personalas dirbo išties nepriekaištingai – visi pokyčiai scenoje vyko greitai ir sklandžiai.

Tikiu, jog labiausiai pasisekė tam, kuris pagavo prakaituotus Jameso Hetfieldo juodus marškinėlius. Tačiau nemažai atsirado ir tokių, kurie tenkinosi mediatoriais ar koncerto pabaigoje iš viršaus sukritusiais kamuoliais su grupės „Metallica“ simbolika.

Dvi koncertą apšildžiusios grupės, kurios, kaip ir buvo galima numanyti, nesulaukė daug lietuvaičių dėmesio, garso kokybe nė iš tolo neprilygo  pagrindiniams vakaro svečiams. Tačiau ir „Metallica“ pasirodymo metu buvo justi, jog „Siemens“ arenos akustika neleido išnaudoti visų garso sistemos pajėgumų, buvo ir garso duobių, ne visuomet girdėjosi soluotės. Galbūt koncertas stadione būtų įgavęs daugiau jėgos?..

Koncerto pabaigoje pajudėjęs išėjimo link galėjai pamanyti, jog plauki išsekusiomis alaus upėmis. Nieko nuostabaus, nes dar grojant apšildančioms grupėms vieną kitą „Metallica“ gerbėją buvo galima pamatyti jau smigusį, tačiau ypatingų incidentų per koncertą išvengta.

Grupė „Metallica“ trečiadienio naktį ruošiasi praleisti Vilniuje, o ketvirtadienį žada pajudėti į Maskvą. Jei oro sąlygos leis, jie savo gerbėjus Maskvoje pasieks lėktuvu. Kitu atveju jiems jau paruoštas traukinio vagonas. Beje, grupės gerbėjai Lietuvoje turėtų nepamiršti J.Hetfieldo pažado, jog kitą kartą čia jie koncertuos tris vakarus. 

Apie pirmąjį „Metallica“ koncertą Vilniuje skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką