Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Skempinligės“ dešimtmečio koncerte prisimintas „Skamp“ aukso amžius

Koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Koncerto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus menų fabrike „Loftas“ grupė „Skamp“ grįžo dešimtmečiu atgal ir prisiminė tuos laikus, kai grupės dainos viena po kitos sukosi radijo eteryje, o dainų konkurse „Eurovizija“ ryškiu įvaizdžiu sublizgėjusią trijulę puikiai įvertino visa Europa.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pasak „Skamp“ nario Viliaus Alesiaus, šis rožine spalva šviečiančio albumo gimtadienio koncertas tęsia tradiciją – prieš porą metų grupė paminėjo kito savo albumo – „Angatos“ – dešimtmečio jubiliejų. Grupė planuoja ir toliau ateityje rengti ryškesnių albumų gimtadienių koncertus. V.Alesiaus teigimu, nostalgiškoji „Skempinligė“ – išties grupės narių mėgstamas albumas.

„Pirmas albumas man yra pats mylimiausias, „Skempinligė“ – antroje vietoje. Šiame albume yra tos dainos, kurias dažniausiai grojame per koncertus“, – teigė jis.

Koncertą pradėjo ir pirmą kartą sostinės publikai prisistatė electro pop rock 2010-ųjų pabaigoje susikūrusi grupė „The Post“. Renginyje buvo nepamirštas „Skempinligės“ albumo simbolis – karvė, kuri iš prekybos centro „Europa“ trumpam atsidūrė „Lofto“ erdvėje.

2001 metais pasirodžiusio populiaraus grupės albumo „Skempinligė“ gimtadienio koncerte gausiai susirinkusi publika gyvai išgirdo visus albumo kūrinius nuo pat pradžios iki pabaigos: skambėjo legendinės dainos „Superstar“, „Padaryta dar viena“, eurovizinė „You Got Style“, „Coming to Your Town“ ir kitos.

Koncertas buvo matuojamas ne dalimis, bet kasetės pusėmis  – tikslia chronologine tvarka pirmiausia buvo sugrota kadaise ant Tauro kalno pristatytos „Skempinligės“ A pusė, vėliau ir B, prasidėjusi legendiniu „You Got Style“. 

Koncerte buvo galima išvysti ir ne vieną įžymų asmenį: koncerto su žmona Vesta klausėsi penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, taip pat pasirodė choreografas Gytis Ivanauskas, žurnalistė Jolanta Svirnelytė, aktorių atrankos agentūros „Facebureau“ bendraturtė Eglė Kernagytė ir kiti.

Mes stengėmės ilgai nepaleisti populiarumo, neužmigom ant laurų, ganėtinai aktyviai įrašinėjome dainas ir toliau, tiesiog šiuo metu visokie šeimyniniai dalykai pristabdė mūsų veiklą. Bet tai tikrai nėra ženklas, kad mes skirstomės.

V.Alesius patikino, kad „Skamp“ nariai šio koncerto metu laukė ne dovanų, o nuoširdžių gerbėjų.

„Tikimės, kad į koncertą ateis tie žmonės, kuriems rūpi mūsų grupė, kurie užaugo su mūsų dainomis. Norisi matyti gerai nusiteikusius ir mus palaikančius žmones“, – prieš pat koncertą patikino Vilius.

Kuri daina iš šio albumo yra jūsų  mėgstamiausia?

Visiems skirtingai – Ericai patinka „Spotlight“. Man turbūt „Superstar“, Viktorui irgi. Tai buvo viena iš ryškiausių dainų šiame albume, ji sulaukė daugiausiai dėmesio iš klausytojų, ji visada labai šiltai priimama klausytojų per koncertus.

Ar daina „Superstar“ prieš 10 metų sukėlė didelį skandalą? Ar „bavarai“ ant jūsų ilgai pyko?

(Juokiasi). Ne, nes nieko nebuvo laužta iš piršto, viskas, kas dainoje buvo, taip ir buvo nutikę. Todėl nėra už ką pykti. Taip pat viskas nebuvo pateikta konfliktiškai ar įžeidžiančiai – buvo pateikiamas daugiau ironiškas požiūris. Kas turi humoro jausmą – tas suprato. Bent man asmeniškai niekas nieko pikto nėra pasakęs į akis. Šia daina įamžinome tų laikų grupes.

Kaip prisimenate „Skamp“ prieš dešimtmetį ir anuometinį šalies gyvenimą – apie ką pirmiausia pagalvojate?

Man tuo metu tai buvo šviesus periodas. 2001-ieji buvo vieni iš ryškiausių mūsų metų – mes dalyvavome „Eurovizijoje“. Tuomet „Eurovizija“ buvo gana naujas, „Ant bangos“ esantis dalykas ir kadangi mums pasisekė „paimti“ ne paskutinę vietą, tai kaip jaunai grupei buvo ganėtinai didelė sėkmė. Tuo metu buvo ne tiek daug laiko praėję nuo nepriklausomybės atgavimo, stojome į Europos Sąjungą – tuo metu žmonės buvo labiau atsigavę, o dabar – realybė sunkesnė, visokios krizės, terorizmai... Atsiranda daugiau neigiamų dalykų, bet kiekvienam žmogui turbūt yra kitaip.

Galbūt anuos laikus galima vadinti „Skamp“ aukso amžiumi?

Gal ir galima. Mes stengėmės ilgai nepaleisti populiarumo, neužmigom ant laurų, ganėtinai aktyviai įrašinėjome dainas ir toliau, tiesiog šiuo metu visokie šeimyniniai dalykai pristabdė mūsų veiklą. Bet tai tikrai nėra ženklas, kad mes skirstomės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką