Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su italų operos žvaigžde Lorenzo Decaro dainuosianti Asmik Grigorian: „Pirmas kartas visada sunkus“

Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus Kongresų rūmuose po metų pertraukos vėl suskambo aistringos operos „Manon Lesko“ garsai. Lietuvoje nuo savaitės pradžios viešintis talų tenoras Lorenzo Decaro ir tik naktį į Vilnių atskridusi solistė Asmik Grigorian pirmąkart susitiko spektaklio repeticijoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sausio 23, 24, 26 dienomis „Vilnius City Opera“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu Gintaro Rinkevičiaus, operos gurmanus vėl pakvies į Vilniaus Kongresų rūmų sceną, kur iš naujo papasakos aistringą „Manon Lesko“ istoriją. Ketvirtadienį dešimtą kartą nuskambėsianti opera šįkart į vieną sceną suvedė ypatingo talento tarptautinius solistus.

L.Decaro – itališkosios operos tenoras, sukaupęs solidų repertuarą bei kviečiamas dainuoti didžiausiose scenose, dirbęs su garsiausiais režisieriais ir dirigentais. Pirmą kartą Lietuvoje viešintis tenoras į Vilnių atskrido pirmadienio rytą. Operoje jis kurs Manon mylimojo De Grijė vaidmenį.

Pastaruoju metu daugiau laiko užsienyje nei Lietuvoje praleidžianti ir koncertuojanti A.Grigorian, įkūnysianti Manon Lesko, į Vilnių atvyko tik naktį iš antradienio į trečiadienį – jos lėktuvas sostinėje nusileido 2 val. nakties. Į spektaklio repeticiją ji atvyko vos prieš vidudienį.

Į Vilnių tarptautinio masto solistė atskrido iš Balio salos, jos kelionė neapsiėjo be nesklandumų. „Vienas lėktuvas vėlavo, o turėjau skristi su labai daug persėdimų. Viskas prasidėjo Singapūre – užvirė nesėkmių grandinė“, – Žmonės.lt pasibaigus repeticijai pasakojo A.Grigorian. Kelionė į Lietuvą jai truko apie 40 valandų, pagal pirminį planą, Vilniuje ji turėjo nusileisti dar antradienį ir iškart vykti į repeticiją.

Lietuvoje A.Grigorian viešės vos kelias dienas – iki sekmadienio. Vėliau kels sparnus į Rusiją. „Skrisiu į Sankt Peterburgą, po to – į Maskvą. Čia rodysime „Auksinei kaukei“ nominuotą spektaklį „Skrajojantis Olandas“. Sankt Peterburge jį prisiminsime, o Maskvoje pakartosime“, – pasakojo ji.

Pastaruoju metu A.Grigorian Lietuvoje – retas svečias: solistė dažniausiai koncertuoja užsienyje – Rusijoje, Vokietijoje. „Gyvenu visur ir niekur“, – sakė solistė, „kaip visada šaltos Lietuvos“ namais nebedrįstanti vadinti. „Į Lietuvą traukia sūnus – jis gyvena čia. Negaliu sakyti, kad į Lietuvą traukia dėl to, kad čia yra namai. Ne namai, o žmonės, kurių pasiilgstu, traukia sugrįžti“, – svarsto ji.

Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro
Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro

Drauge su visame pasaulyje vertinamu L.Decaro A.Grigorian vienoje scenoje dainuos pirmą kartą. Paklausta, kaip sekėsi repetuoti su operos žvaigžde, A.Grigorian tikino, kad lengva nebuvo: „Pirmas kartas visada sunkus, tačiau viskas bus gerai – kitaip būti negali.“

Žmonės.lt atkreipus dėmesį, kad iki bendro pasirodymo Kongresų rūmų scenoje solistams liko vos diena, o repetuoti pradėta tik išvakarėse, A.Grigorian neabejojo, kad spektakliui pasiruošti suspės. „Ar turiu galimybę rinktis?“ – su šypsena klausė ji.

Dar anksčiau solistė tikino, kad kiekvienas pasirodymas scenoje, kuriant Manon Lesko vaidmenį, yra vis sudėtingesnis. Nuomonės nepakeitė: „Kaskart pasirodyti yra vis sunkiau. Taip turi būti. Jei taip nėra – metas pasitraukti nuo scenos. Juk kiekvienas artistas turi turėti stimulą, kelti sau vis didesnius reikalavimus.“

Giacomo Puccini  operoje „Manon Lesko“ pasirodys išskirtinė solistų sudėtis: pagrindinį vaidmenį atliks prestižiniam Rusijos teatro apdovanojimui – „Auksinei kaukei“ nominuota Asmik Grigorian, jos brolio vaidmenį atliks pagrindinis Diuseldorfo teatro baritonas – Laimonas Pautienius. Šalia šių bohemiečių trupės senbuvių pasirodys ir jaunoji Laura Zigmantaitė, šiemet įstojusi į Londono Karališkąją akademiją. Lorenzo Decaro įsiliejimas į šią sudėtį – tarsi ypatingas ir specialus pagardas operos gurmanams.

Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro
Asmik Grigorian ir Lorenzo Decaro
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką