Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 1d. 11:25

„The Ditties“ pristato naują albumą: kviečia į kelionę muzikine laiko mašina

Grupė „The Ditties“
Kipro Kublicko nuotr. / Grupė „The Ditties“
Svingo dainininkių trijulė „The Ditties“ vasarą pradeda su trenksmu ir pristato jau 3-iąjį muzikos albumą „Estrada“. Veiklos dešimtmetį šiemet švenčianti grupė ilgai brandino ir su meile iki smulkmenų apgalvojo pirmąjį trio albumą lietuvių kalba, kuriuo siekiama sugretinti Amerikos svingo erą ir nepakeičiamąją Lietuvos estradą. Nors mūsų šalyje svingo laikotarpio nebuvo, čia garsiai skambėjo estrada, tad naujasis albumas ir kviečia paklausyti, kas būtų, jeigu būtų.

Dainininkės neabejoja, kad „Estrada“ muzikos mylėtojams pateiks žavingų staigmenų ir pakvies į jaudinančią kelionę laiku.

„The Ditties“ – vienintelis Lietuvoje profesionalių džiazo dainininkių Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos, Rūtos Švipaitės ir Rūtos Jakulytės-Valčiukienės trio, karjerą pradėjęs dar 2011 m. Šie metai svingo karalienėmis tituluojamoms merginoms išskirtiniai – jubiliejiniai, tad pirmąją vasaros dieną jos pristato naujausią savo albumą „Estrada“, kuriame skamba ir originalios dainos, ir populiarių lietuviškų kūrinių aranžuotės svingo, džiazo bei bugio vugio ritmais.

„Tikime, kad šis albumas atgaivins seną priblėsusią meilę lietuvių estrados muzikai. Visos tos dainos – nuo Balio Dvariono romanso „Žvaigždutė“ ir seniai savu tapusio fokstroto „Palangos jūroj“, grupės „Antis“ apdainuotos Martyno meilės dramos ir Antano Jonyno poetinio šedevro „Aš mylėjau tave tau nežinant“ – yra tokios savaime suprantamos lietuvių muzikos grožybės, kurias gera žinoti, malonu išgirsti, bet į kasdienį grojaraštį vis neįkrenta“, – teigia V.Čičinskaitė-Golovanova.

Kipro Kublicko nuotr./Grupė „The Ditties“
Kipro Kublicko nuotr./Grupė „The Ditties“

Pasak džiazo ekspertės Laimos Slepkovaitės-Butėnienės, „The Ditties“ albumas „Estrada“ pakoreguos šitą (ne)įpratimą prisiminti geras dainas.

„Įsėdus į dičių užvestą laiko mašiną, nebeįmanoma girdėti šių melodijų lyg praeities – jos tampa gyvos, netikėtos: vienos šmaikščiai, net provokuojamai permainytos, kai kurios netgi „sendintos“, kitos poetiškai išdailintos, perkurtos, permąstytos aranžuote, ir visos – čia ir dabar, įtaigiai sekančios istorijų istorijas. Žinoma, šių interpretacijų įdomu klausytis būtent todėl, kad tos dainos gerai žinomos, mat jų transformacijos lygis labiausiai stebina ir žavi ausį“, – apie albumą atsiliepia L.Slepkovaitė-Butėnienė.

Grupės „The Ditties“ nuotraukos galerijoje:

Trijulė „The Ditties“ albumą įrašė su puikiai žinomais ir patyrusiais džiazo muzikantais: pianistu Dmitrijumi Golovanovu, saksofonistais Tomu Botyriumi ir Janu Maksimovičiumi bei gitaristu Vadimu Stankevičiumi. Visos dainų aranžuotės, kaip ir dvi originalios dainos, sukurtos trio narių V.Čičinskaitės-Golovanovos ir R.Švipaitės. Prie albumo išleidimo prisidėjo asociacijos AGATA, LATGA ir Lietuvos kultūros taryba.

„Lietuviškų dainų programa ir albumas didžia dalimi bus mūsų dovana Lietuvos regionams. Koncertuodamos mažesniuose miesteliuose, pastebėjome, kokia svarbi lietuviška kūryba yra regionų gyventojams. Tad sulaukdamos vis daugiau programos lietuvių kalba prašymų, nusprendėme naują veiklos dešimtmetį pasitikti su lietuviškais kūriniais ir, jei tik leis dabartinės aplinkybės, koncertiniu turu po šalį, ypač po mažuosius miestus ir miestelius“, – pasakoja R.Jakulytė-Valčiukienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
00:27
08:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką