TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„The Independent” – lietuviški „The Beatles“?

„The Independent“
„Red Bull Tourbus“ organizatorių nuotr. / „The Independent“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas jie? Trejetas jaunų vyrukų iš Širvintų. Vos prieš porą metų įsikūrusi grupė jau grojo miniai žiūrovų Lietuvos talentų, Eurovizijos bei „Red Bull Tourbus” scenoje Kaune ir „Tamsta muzika” festivalyje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kuo jie išskirtiniai be to, kad groja tik gyvai? Ogi tuo, kad jų grojama muzika liejasi iš širdies. Jau po pirmojo pasirodymo, kurio metu nuo scenos nulėkė mikrofonas, o vokalistas su gitaristu krito ant žemės, Kauno publika juos taip pamilo, kad išrinko juos „Red Bull Tourbus” konkurso nugalėtojais.

– Papasakokit šiek tiek apie save. Kas jūsų tokie?

– Mes trise. Kipras groja gitara ir mėgsta viską daužyti, kitus grupės narius (juokiasi). Rokas  groja bosine gitara, yra aukštas, žydrų akių, nevedęs. Jonas – jis naujausias mūsų grupės narys. Grojam su juo jau net savaitę. Jis labai smarkiai ir smagiai tranko būgną. Mūsų grupėje natas tikrai pažįsta tik Jonas. Rokas apie muzikos teoriją iš viso nieko nesupranta. O Kipras  moka padainuoti visus 3 garsius ir 4 garsius akordus su „apvertimais“. Taigi nesam muzikos profesionalai. Grojam tai, ką išgirstam savo viduje. Ir kadangi pagal visas teorijas grojam prastai, tai tikrai stengsimės tobulėti.

– Kodėl vaikinai, turėdami tiek mažai teorinių žinių apie muziką, įkūrėte grupę? Ar nebuvo baisu būti nušvilptiems?

Grupės pavadinimas „The Independent“ reiškia „nepriklausomas“. Pasirinkome tokį skambų pavadinimą, nes paauglystėje labai norisi laisvės.

– Mus kurti grupę paskatino praeities ilgesys. Turbūt žinote kaip būna: paleidi groti „Bitlus” arba „Rolingus” ir pagalvoji: „o kur dabar kažkas panašaus?” Iš principo rokenrolą groti nėra sunku. Išmoksti keletą akordų kvadratų ir gali „taškytis“. Man atrodo, kad nemažai lietuvių muzikantų pamiršo jausmus muzikoje. Dažnai atrodo, kad jiems rūpi tiesiog kuo geriau techniškai atlikti kūrinį. Technika, žinoma, – labai svarbu, tačiau Lietuvoje pasigendu tiesiog nuoširdaus džiaugsmo grojant muziką. Taigi, turbūt mes susikūrėm todėl, kad norėjome tikrumo. Norėjome atgaivinti TIKRUS šokius. Įsivaizduojate turbūt vaizdą, kai groja mokyklinė grupė, o visi aplinkui „taškosi“. Žinoma, visos mokyklos panelės alpsta dėl grupės vaikinų. Galima sakyti, kad vienas iš pagrindinių mūsų atspirties taškų buvo merginos (turbūt kaip ir viskas šiame pasaulyje) ir noras šokti iki ryto.

– Tai ar dažnai tenka groti mokyklos šokiuose?

– Groti mokyklos šokiuose teko tik porą kartų. Tiesiog daugelis jaunimo šiais laikais labiau vertina kitokią muziką. Gal ir didžiajai daliai mokyklos didelio įspūdžio šokiuose nepalikom, bet vis dėlto gerbėjų suradome, o ir mums buvo labai smagu.

– Beje, kiek jums metų?

– Turėdami po šešiolika metų, parašėme dainą „Kaip gera turėti 17 metų“. Dabar Rokui jau septyniolika. Aš vis dar šešiolikos, tad Rokas dar vis leidžia man dainuoti šią dainą (juokiasi). O Jonui – dvidešimt treji.

– Kodėl „The Independent“?

Grupės pavadinimas „The Independent“ reiškia „nepriklausomas“. Pasirinkome tokį skambų pavadinimą, nes paauglystėje labai norisi laisvės. Tačiau paradoksas – dvejus metus mes ir mūsų grupė buvome priklausomi beveik nuo visų. Ant scenos lipdavome ko gero tik su savo apatiniais, visa kita buvo skolinta.

– Ar „Tamsta muzika“ festivalyje nors truputį priartėjote prie savo norų išsipildymo šokti iki ryto ir „taškytis“?

– Gal ne tiek šokti ir „taškytis“, kiek pasisemti patirties. Šiaip labai smagu buvo groti ant „Red Bull Tourbus“ autobuso stogo. Sužinojom, kad ir nelabai gerai grojant, galima labai patikti žiūrovams. Manom, kad tai gana nemažai. Dabar stengsimės tobulėti, susipažinti su natom, mokytis muzikos torijos, groti vis geriau (juokiasi).

– O kas toliau? Kaip įsivaizduojat save po penkių metų? Ko iš jūsų laukti ir tikėtis?

– Mes – „Glastonbury“ festivalyje Didžiojoje Britanijoje. Vakarinė dalis. Daug linksmų veidų. Garso. Gal netgi šviesų. Apskritai, tolimesni mūsų planai kuklūs – išleisti šokių aikštelėje nuo kojų nuvarantį albumą. Surengti jo pristatymo turą. Sulaukt 17 metų. Ir tiesiog mėgautis muzika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką