Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje koncertavęs Eltonas Johnas: „Labas vakaras, Estija“

Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eltonas Johnas Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, lapkričio 4-ąją, didžiulės minios gerbėjų plūdo į legendinio britų atlikėjo sero Eltono Johno koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apšildanti grupė – violončelininkų duetas iš Kroatijos „2CELLOS“ – savo pasirodymą pradėjo dar gerokai prieš 20 val., nors organizatoriai buvo nurodę, kad tą valandą bus koncerto pradžia. Tiesa, muzikantai atliko tik keletą kūrinių, vos po aštuntos vakaro vietą ant scenos prie fortepijono užėmė Eltonas Johnas. Publiką įtaigiais roko ritmais užkrėtę „2CELLOS“ pasiliko scenoje ir pritarė garsiajam atlikėjui didžiąją dalį koncerto.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
„2CELLOS“ Vilniuje

Pasipuošęs švarku, margintu įvairiaspalviais bilzgučiais, ir margaspalviais marškiniais E.Johnas atrodė gerai nusiteikęs ir nuo pirmųjų akimirkų užkrėtė susirinkusiuosius rokenrolo ritmais. Dainininkas pašmaikštavo ir su fotografais jiems parodydamas liežuvį. Nors visos vietos koncerto metu buvo sėdimos, klausytojai nevengė pakilti plodami ir pašūkauti.

Tiesa, jau koncerto pradžioje žymusis dainininkas suglumino klausytojus, kreipęsis į publiką: „Labas vakaras, Estija“. Grupės nariai pataisė dainininką, pasufleravę, kokioje šalyje jis visgi dainuoja – E.Johnas iš karto atsiprašė publikos, pabrėždamas, kad yra Vilniuje ir sakydamas, kad jam galbūt reikėtų grįžti į mokyklą ir pagilinti geografijos žinias.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Koncerto akimirka

Papildyta 21.18 val.: Pirmoje koncerto pusėje skambėjo rinktiniai E.Johno kūriniai, tačiau klausytojai nesiryžo dainuoti kartu. Net suskambėjus legendinei dainai „Candle In The Wind“, kad ir kaip būtų keista, pilnoje žmonių salėje nesužibėjo žiebtuvėlių ar telefonų liepsnelės.

E.Johno ir grupės pasirodymą paįvairino prie pasirodymo derintos projekcijos, kartais virsdavusios žvaigždėtu dangumi, kartais gėlėmis, o kartais parodydavusios E.Johno vardą.

Vilniaus publika galėjo mėgautis ne tik gerai pažįstama E.Johno dainavimo maniera ir jo puikiai skambančiu fortepijonu, bet ir suderintais pritariančiųjų vokalisčių balsais. Pirštų miklumu stebino ir grupės gitaristas. Tiesa, be techninių nesklandumų neapsieita – keletą kartų koncerto metu itin garsiai pasigirdavo bosai, net „pakutendavę“ klausytojus.

„Niekada sau neatleisiu, kad Lietuvą pavadinau Estija“, – jau išėjęs biso sakė Eltonas Johnas.

Papildyta 22.48 val.: Koncertui perlipus į antrą pusę, E.Johnas pristatė asmeniškai kiekvieną grupės narį. Kaip savo kolektyvo dalį jis įvardijo ir kroatus „2CELLOS“, juokaudamas, kad žavūs vaikinai reikalingi tam, jog suteiktų grupei seksualinio žavesio. Nuskambėjo garsioji daina „Sacrifice“, per ją salė sumirguliavo siūbuojančų švieselių jūra.

Beje, akylesni gerbėjai per šonuose esančius ekranus galėjo pastebėti, kad violetiniai akiniai, kuriuos E.Johnas buvo užsidėjęs viso koncerto metu, buvo papuošti iš kristaliukų sudėliotais jo inicialais „EJ“. Praėjus kiek laiko nuskambėjo kitas superhitas „Sorry seems to be the hardest word“, kuriam dauguma klausytojų tyliai pritarė.

Netrukus E.Johnas parodė publikai prielankumą – visą koncertą sėdėjusiems žiūrovams buvo leista prieiti prie pat scenos. Akimirksniu susispietusi minia pasileido šėlti rokenrolo sūkuryje skambant „Are you ready for love“.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Eltonas Johnas

Publikai šėlstant pasilinksminti nutarė ir pats E.Johnas. Užsilipęs ant kėdės prie fortepijono, o po to ir ant paties instrumento, jis ragino salę stotis. Paklusę scenos legendai koncerto svečiai įsidūko, ir renginys tapo panašus į nuotaikingą diskoteką. Leidęs padainuoti klausytojams atlikėjas pasišalino nuo scenos.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Koncerto akimirka

Po ilgų publikos prašymų, šūksnių, plojimų ir trypimo garsusis muzikantas grįžo į sceną. Negana to, priėjęs prie scenos krašto jis lietė gerbėjų rankas, dalijo autografus, o dauguma pasirašyti tiesė koncerto bilietus.

„Niekada sau neatleisiu, kad Lietuvą pavadinau Estija“, – jau išėjęs biso sakė E.Johnas. Padovanojęs garsiuosius hitus „Your song“ ir „Nikita“ atlikėjas pamojavo ir atsisveikino. Garsusis hitas „Can you feel the love tonight“ šiąnakt taip ir liko nesugrotas, tačiau atėjusieji, regis, ir taip spėjo pasisemti šiltų emocijų ir malonių įspūdžių. Žinoma, važiuojant namo reikėjo palūkėti spūstyse, bet daugelis dėl to per daug nesisielojo.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Koncerto akimirka

Lietuvoje neužsibus

Garsus atlikėjas privačiu lėktuvu į Vilniaus oro uostą atvyko penktadienio popietę. Kaip 15min.lt sakė „SEVEN Live“ generalinis direktorius Juras Vėželis, Didžiosios Britanijos pažiba Vilniuje neužsibus, jam net neužsakytas viešbutis. „Eltonas Johnas išvyks iš karto po koncerto, o iš oro uosto jis turėtų keliauti tiesiai į „Siemens“ areną, kur specialiai jam buvo įrengti kambariai“, – sakė jis.

Organizatoriai ruošdamiesi E.Johno viešnagei turėjo paplušėti iš peties – specialiai atlikėjo pageidavimu „Siemens“ arenoje buvo įrengti trys prabangūs kambariai. „Eltonas Johnas yra vienas tų atlikėjų, kurie su savimi nesiveža nei maistą ruošiančio personalo, nei aptarnaujančio personalo maitinimui reikiamų maisto produktų. Visą maitinimą tiek Eltonui, tiek jo komandai turėsime užtikrinti mes. Pusryčiai ir pietūs bus ruošiami 40-čiai žmonių, vakarienė – 60-čiai. Tačiau sunkiausia užduotis – per naktį prabangiai ir pagal reikalavimus paruošti žvaigždei skirtus persirengimo kambarius“, – teigė J.Vėželis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Koncerto akimirka
Koncerto Vilniuje akimirka

64-erių E.Johnas, kurio tikrasis vardas Reginaldas Kennethas Dwightas, yra ne tik pripažintas dainininkas, bet ir kompozitorius, pianistas bei aktorius. Per savo keturis dešimtmečius trunkančią karjerą britas pardavė daugiau kaip 250 mln. įrašų ir yra laikomas vienu sėkmingiausių visų laikų artistų. Pasaulyje yra parduota per 33 mln. E.Johno singlo „Candle in the Wind 1997“ įrašų. Atlikėjas yra laimėjęs šešis prestižinius „Grammy“ apdovanojimus.

Į britų garsenybės koncertą gerbėjai galėjo įsigyti 9 500 sėdimų bilietų. Pastarąjį kartą E.Johnas Lietuvoje, Vilniaus Vingio parke, koncertavo 2006-ųjų rugsėjo 1-ąją. Po pasirodymo Vilniuje kita muzikanto stotelė – Sankt Peterburge Rusijoje, kur jis koncertuos lapkričio 7-ąją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką