Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 19d. 15:28

„Ugnies medžioklė su varovais“ – naujoje kompaktinėje plokštelėje

Miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“

Daugiau nei po 30 metų pertraukos išleistas miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“ kompaktinis diskas. Pirmoji ir vienintelė iki šiol miuziklo muzikos plokštelė buvo išleista 1976-aisiais metais.

Giedriaus Kuprevičiaus miuzikle aidinčias arijas atlieka žinomi Lietuvos atlikėjai ir aktoriai. Monikos arijas atlieka svaiginančiai romantiško balso savininkė Ona Kolobovaitė. Dramatiškas Rolando ir Juliaus arijas atlieka „Triumfo arkos“ dalyvis Egidijus Bavikinas ir Vilniaus tarptautinio kamerinės muzikos konkurso laureatas Mindaugas Zimkus, o charizmatiškojo Korifėjaus – Tomas Icikzonas. Miuzikle taip pat dainuoja tarptautinio įvertinimo Kinijoje sulaukęs choras „Aidija“. Šio choro meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis tapo viso kompaktinio disko kūrybiniu įkvėpėju ir kritiku. Šį kompaktinį diską jau galima įsigyti „Domino“ teatro kasoje, artimiausiu metu jis pasieks ir kitas prekybos vietas.

Įdomus faktais yra tai, kad nepaisant daugybės miuziklo adaptacijų, muzikė plokštelė iki šiol buvo išleista tik Lietuvoje 1976-aisiais metais. Naujas kompaktinis diskas pratęsią šią unikalią tradiciją.

„Manau, kad „Domino“ teatrui yra didelė garbė bent menka dalimi prisiliesti prie šio nepaprasto lietuviško kultūrinio įvykio puoselėjimo ir sklaidos. Tokios dainos kaip „Kregždutės“ ar „Kaip mažas paukštukas“ skamba ne vienos žmonių kartos lūpose. Mes siekiame šią tradiciją puoselėti, leisti žmonėms išgirsti originalią, lietuvišką ir prasmingą muziką“, – kalbėjo teatro vadovas Egidijus Baranauskas.

 

VIDEO: Kregzdutes kregzdutes...

Siekiant išsaugoti pirmųjų plokštelės leidėjų dvasios autentiškumą diskas buvo įrašinėjamas toje pačioje studijoje kaip ir prieš 30 metų.

Norėdami nustebinti klausytojus ir nudžiuginti juos, Vaidas Baumila ir Ona Kolobovaitė įrašė naują kūrinio „Kregždutės, kregždutės...“ versiją. Ši daina jau skamba regioninėse radijo stotyse, artimiausiu metu jį galės išgirsti ir kitų radijo stočių klausytojai.

„Manau, kad šio kompaktinio disko atsiradimas yra puikus įrodymas, kad muzika nesensta. Mano nuomone, šis kompaktinis diskas galėtų tapti kiekvienų namų reliktu – kaip kiekvienuose namuose galime rasti stalinę namų knygą, taip šis kompaktinis diskas sujungia skirtingų kartų klausytojus. Su šia muzika užaugo ne viena karta, todėl ypatingai įdomu išgirsti kaip jaunoji Lietuvos karta supranta šią muziką, kaip moka jos klausytis“, – dalinosi mintimis miuziklo kompozitorius Gytis Padegimas.

Labai simboliška, kad diskas buvo įrašinėjamas „Vilniaus plokštelių studijoje“, nes būtent čia prieš 30 metų buvo įrašyta pirmoji miuziklo plokštelė. Tai yra bene vienintelė salė, kur įmanoma kokybiškai įrašyti orkestrų ir chorų atliekamą muziką. Dar vienas sutapimas yra ir tai, kad įrašinėjant miuziklo kompaktinį diską pagalbos ranką ištiesė profesionalus garso režisierius Rimantas Pupeikis, taip pat dirbęs įrašant pirmąjį miuziklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką