Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 21:02

21-ąjį savo albumą „Spirityouall“ Vilniuje pristačiusį Bobby McFerriną stebino scenoje uždainavę gerbėjai

Bobby McFerrin
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Bobby McFerrin
2011-aisiais prieš tūkstantinę publiką Kaune jis stojo vienas, po dvejų metų pertraukos, ketvirtadienio vakarą tūkstantinei publikai Vilniuje pasirodė su visa grupe. Gyva muzikos legenda vadinamas Bobby McFerrinas (63) sugrįžo į Lietuvą ir dovanojo nepakartojamą pasirodymą, kurio metu gerbėjams pristatė naują, vos gegužės mėnesį išleistą albumą „Spirityouall“. Šis atlikėjo koncertas skirtas Všį „Vilniaus festivaliai“ 10-mečiui pažymėti.

Į Vilnių iš Miuncheno unikalaus balso savininkas atvyko koncerto išvakarėse. Pailsėjęs prabangiame sostinės viešbutyje „Stikliai“ dainininkas džiaugėsi dieną galįs pasigrožėti Vilniumi.

Gausus būrys B.McFerrino gerbėjų prie „Siemens“ arenos, kur vyko koncertas, būriavosi jau nuo ankstyvo vakaro, savo dievaičio pasirodymo publika laukė nekantraudama ir puikios nuotaikos. Savo ruožtu dainininkas, likus kelioms valandoms iki koncerto, ramiai ruošėsi pasirodymui persirengimo kambaryje ir vaikštinėdamas aplink areną.

Visą gegužės mėnesį B.McFerrinas skyrė gastrolėms Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur koncertavo skirtingose miestuose ir pristatė savo naują programą. Birželį dainininkas dalyvauja ture po Europą. Žmonės.lt jau rašė, kad naują dainininko programą puikiai įvertino kritikai. Šį pasirodymą B.McFerrinas skyrė savo tėvo Roberto McFerrino atminimui.

B.McFerrino pasirodymas Lietuvoje – didelis laimėjimas šaliai. Šis džiazo dainininkas laikomas unikaliu muzikos atstovu visame pasaulyje, apdovanotu išskirtiniu balsu ir vokalinėmis galimybėmis – savo lūpomis muzikantas gali idealiai atkartoti skirtingų instrumentų garsus, todėl neretai yra pavadinamas žmogumi – orkestru.

Dainininkas, pianistas, kompozitorius – B.McFerrinas visą save atiduoda muzikai ir klausytojams, o už tai įvertintas buvo įspūdingai – muzikantas pelnęs net 10 „Grammy“ apdovanojimų statulėlių.

Bobby McFerrin
Bobby McFerrin

Pagrindiniu savo uždaviniu B.McFerrinas laiko popmuzikos ir aukštojo muzikos meno sujungimą į vienalytį kūrinį, kaskart stovėdamas scenoje stengiasi atrodyti paprastas ir kasdieniškas, it, kaip pats sako, dainuotų virtuvėje. Paprastas požiūris, bet nepaprasta muzika – taip būtų galima apibūdinti legendinio kūrinio „Don't Worry Be Happy“ atlikėją.

Dainininko sąskaitoje – net 21 albumas, tačiau lyg to būtų negana, dar 25-iuose jo balsas skamba kaip kviestinio atlikėjo. Daug pasiekęs ir smarkiai įvertintas dainininkas laurų nesureikšmina ir nuo scenos nulipti artimiausiu metu dar visai neketina.

Šiltai ir paprastai

Į sceną B.McFerrinas žengė pakviestas koncerto vedėjo Gintaro Mikalausko. Čia pasirodė kaip niekad paprastas – apsivilkęs kasdienius marškinėlius, džinsus. Publikos dainininkas sutiktas itin audringai – gerbėjai negailėjo nei aplodismentų, nei palaikymo šūksnių. Savo ruožtu pats B.McFerrinas su gerbėjais pasisveikino džiazo melodijomis.

Nauji kūriniai, žaismingos ir nenuspėjamos džiazinės improvizacijos, gebėjimas atkartoti muzikos instrumentų garsus – lūpinės armonikėlės, boso, kitų. Tokios buvo esminės B.McFerrino pasirodymo Vilniuje detalės.

Koncerto akimirka
Koncerto akimirka

Su salėje sėdinčiais gerbėjais dainininkas bendravo kaip su draugais. „Ei, kaip lietuviškai pasakyti „ačiū“?“ – norėdamas atsidėkoti už plojimus klausė publikos dainininkas. Tūkstantinė minia kone vienbalsiai atsakė „ačiū“, o B.McFerrinas džiugiai pakartojo, vėliau pasimaivydamas – publikai lietuviškai dėkojo vaidindamas, kad čiaudėja.

Viso koncerto metu dainininkas, nepaisant senyvo amžiaus, atrodė itin energingas ir įsijautęs į savo pasirodymą, nors retkarčiais ir prisėsdavo pailsėti – publikai dovanodavo ramesnes, lėtesnes improvizacijas. Šiltai ir paprastai atlikėjas bendravo ne tik su salėje sėdinčiais gerbėjais, bet ir su pačiam talkinančiais muzikantais – prie kiekvieno priėjo paimprovizuoti, kiekvieną palaikė žvilgsniu ir šypsena, nesibodėjo kiekvienam atskirai paploti.

O ir pati publika pasirodė itin daininga – B.McFerrinui kvietus gerbėjus dainuoti kartu salė nesivaržydama demonstravo savo vokalus ir, rodos, mokėjo visus dainų žodžius. Tai itin patiko dainininkui – šis pokštaudamas toliau nepaliaudamas dėkojo ir anglų, ir lietuvių kalba.

Sužibėjo lietuviai

Tikru akibrokštu koncerto metu tapo B.McFerrino noras uždainuoti su publikoje sėdinčiais lietuviais. Pats prisėdęs ant scenos krašto atlikėjas pakvietė gerbėjus prisėsti šalia ir uždainuoti kartu.

Bobby McFerrin
Bobby McFerrin

Nė kiek nedvejodama pirmoji prie dainininko bėgte pribėgo 15-metė Monika iš Kelmės. Pačiupusi mikrofoną mergina rėžė tokią profesionalią džiazo improvizaciją, jog ir tūkstantinė publika, ir pats B.McFerrinas liko itin nustebę. Monika klausytojams pademonstravo ypatingas vokalo galimybes, o vėliau Žmonės.lt sakė, jog padainuoti su atlikėju buvo didžiausia jos svajonė. „Tai buvo mano svajonė – man jis labai labai labai patinka. Aš net nemoku tos dainos! Šiaip dainuoti mokausi jau ilgai“, – patikino scenoje tiesiog sužibėjusi mergina.

Ir nors šitokia lietuvaitės drąsa pasirodė pribloškianti, publikoje sėdėję gerbėjai nepaliovė stebinti – prie dainininko ėmė bėgti vienas po kito, o kiekvieno jų džiazinės improvizacijos rodėsi viena už kitą geresnės. Kas džiazavo, kas „beatboxino“, kas mėgino dainuoti rokerišku balsu... Drąsūs tėveliai ant scenos padainuoti nešė net savo itin mažus vaikelius, o ir tie nepasimetė – ėmė ir... dainavo!

Pats B.McFerrinas tikino esąs sužavėtas lietuvaičių galimybėmis, o publika dainavusius žiūrovus apdovanojo dar garsesniais klyksmais nei pačią vakaro žvaigždę.

Bene dvi valandas trukusį koncertą B.McFerrinas pabaigė pakilios nuotaikos, gerbėjų veiduose žibėjo šypsenos. Savo dievaitį gerbėjai išlydėjo plodami atsistoję, pats B.McFerrinas noriai dalijo autografus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką