Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 30d. 14:46

Vasarą vieninteliam koncertui Lietuvoje grįžta fortepijono virtuozas Peteris Bence’as

Peteris Bence'as
Naglio Bieranco nuotr. / Peteris Bence'as

Lietuvos klausytojai jau spėjo pamilti multitalentu vadinamą fortepijono meistrą Peterį Bence’ą, nepriekaištingą jo atlikimą ir jaudinančius pasirodymus. Šiltus jausmus Lietuvos auditorijai puoselėja ir pats atlikėjas, o birželio 21 d. jis grįžta į Lietuvą vieninteliam savo koncertui vasaros sostinėje Palangoje.

Talentą atskleidė dvejų

Fortepijono virtuozas, kompozitorius ir prodiuseris iš Vengrijos Peteris Bence’as neabejotinai yra vienas iš svarbiausių ir populiariausių šių dienų fortepijono atlikėjų pasaulyje. Jo unikalus muzikos stilius ir ribas tarp klasikinės bei populiariosios muzikos laužančios aranžuotės sužavėjo tiek vyresniąją, tiek jaunesniąją klausytojų auditoriją.

Atlikėjo talentą jo šeima pastebėjo dar vaikystėje. Būdamas vos dvejų, senelių pianinu jis jau atkartodavo animaciniuose filmukuose išgirstas melodijas, o septynerių parašė pirmąją savo kompoziciją. Įgijęs klasikinės muzikos išsilavinimą Ferenco Liszto muzikos akademijoje Debrecene, P.Bence’as iškeliavo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur studijavo ir tobulino savo įgūdžius prestižiniame „Berklee“ muzikos koledže.

Naglio Bieranco nuotr./Peteris Bence'as
Naglio Bieranco nuotr./Peteris Bence'as

Netikėta šlovė

Studijų Amerikoje metu į savo paskyrą „Youtube“ kanale jis pradėjo kelti atliekamų kūrinių vaizdo įrašus ir tikriausiai pats net nenumanė, kokio populiarumo netrukus sulauks ir kaip tai pakeis jo gyvenimą. Tarptautinis pripažinimas jį užklupo prieš ketverius metus – jo atliekamą Michaelio Jacksono dainos „Bad“ aranžuotę internautai vos per keletą dienų peržiūrėjo daugiau nei 10 milijonų kartų.

Dabar 26-erių interneto sensacija vadinamo atlikėjo klipų peržiūrų skaičius perkopė 300 milijonų. Viena paskutinių jo aranžuočių, Michaelio Jacksono „Beat It“, „Youtube“ kanale vos per kelis mėnesius buvo peržiūrėta du milijonus kartų.

VIDEO: BEAT IT - Michael Jackson x Peter Bence (Piano Cover)

Šlovė, aplankiusi internete, persikėlė ir į realų pasaulį. Jaunasis fortepijono virtuozas per pastaruosius ketverius metus jau koncertavo svarbiausiose pasaulio scenose, daugiau nei 40 šalių, penkiuose žemynuose. Vien praėjusiais metais klausytojai jam plojo 57 koncertuose, iš kurių du įvyko ir Lietuvoje. 2017 m. jam teko garbė atidaryti BBC „Proms In The Park“ koncertą Hyde parke Londone, kurį stebėjo daugiau nei 50 tūkstančių klausytojų.

Naglio Bieranco nuotr./Peteris Bence'as
Naglio Bieranco nuotr./Peteris Bence'as

Fortepijono virtuozas, kompozitorius ir prodiuseris P.Bence’as klausytojus sužavėjo savo išraiškingu atlikimu, technika, netikėtais sąskambiais, unikaliomis aranžuotėmis, į kurias jis įtraukia visą fortepijoną ir net save. Jo repertuare – filmų garso takelių, tokių grupių kaip „Queen“ ir „The Beatles“ bei J. Timberlake’o, Sia ir kitų garsių atlikėjų kūrinių aranžuotės, taip pat ir originalios paties P. Bence’o sukurtos kompozicijos.

VIDEO: AFRICA - Toto x Peter Bence (Piano Cover)

Greičiausias pasaulyje

Peteris Bence’as ne tik interneto fenomenas. Dar jis žinomas kaip greičiausias fortepijono atlikėjas pasaulyje. 2012 metų sausį muzikas per vieną minutę fortepijono klavišą paspaudė 765 kartus ir pasiekė pasaulio Guinesso rekordą. Iki šiol dar niekam nepavyko šio rekordo pagerinti. Atlikėjas viename interviu pasidalijo, jog šis titulas atspindi žmogaus, o šiuo atveju – instrumento galimybių ribą.

VIDEO: Guinness World Records - Fastest Piano Hitting on a Boesendorfer ENG SUB - Bence Peter

Jau turėję galimybę išvysti Peterį Bence’ą Lietuvoje žino, kokie profesionalūs, jaudinantys ir įsimenantys atlikėjo pasirodymai. Birželio 21 d. multitalentas vėl pasirodys Lietuvoje vieninteliam pasirodymui Palangos koncertų salėje. Bilietus į koncertą galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką