Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 10d. 19:47

Vilniuje kocertavęs Linas Adomaitis savo gerbėjus skraidino laiko mašina

Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Linas Adomaitis

Ketvirtadienį Kaune savo koncertinį turą „Laiko mašina“ pradėjęs dainininkas ir kompozitorius Linas Adomaitis penktadienio vakarą susitiko su gerbėjais Vilniuje. Čia jis pristatė naujausią dvigubą tokio pat pavadinimo albumą.

Sausakimšoje sostinės Kongresų rūmų salėje vos tilpo visi norintys – visi bilietai buvo išparduoti dar gerokai prieš koncertą. Drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Ričardu Šumila programą surengęs L.Adomaitis sudomino ne tik savo ištikimiausius gerbėjus. Tarp į koncertą atvykusių svečių buvo galima pamatyti ne vieną jo gerą bičiulį, artimiausius šeimos narius, scenos kolegas.

Pasiklausyti L.Adomaičio koncerto atvyko brolis Marijus Adomaitis, muzikologas Darius Užkuraitis su drauge Nijole Statkute, dainininkas Donatas Montvydas su žmona Veronika, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, prodiuseris Martynas Tyla, radijo laidų vedėjai Rolandas Mackevičius su žmona Ieva ir Jonas Nainys su žmona Simona, čia buvo galima pamatyti ir kompozitorių Deivydą Zvonkų, daugelį kitų.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Vilniaus kongresų rūmų scena virto žvaigždėtu dangumi. Ryškios mėlynos lemputės, kraterių išdaužytas planetas ir įvairius skraidančius objektus vaizduojančios dekoracijos – visa tai kūrė paslaptingą, romantišką, o tuo pačiu ir šiek tiek kosminę erdvę.

Laiko mašina savo gerbėjus skraidinęs L.Adomaitis pateikė įvairių muzikinių staigmenų. Čia skambėjo ir grupės „L+“, ir projekto „Adoms“, grupės „Uab Music“ bei dueto „Linas ir Simona“ laikų kūriniai.

Naujos ir naujais suskambusios senos, dar ankstyvuosiuose muzikanto gyvenimo etapuose sukurtos, dainos nepaliko abejingų.

Pats pasipuošęs juodu specialiai šiam turui siūtu kostiumu L.Adomaitis iš anksto prašė, kad renginiui pasipuoštų ir svečiai. Šie dainininko prašymą išgirdo: kokybiškos atlikėjo muzikos ir originalių autorinių dainų rūmuose klausėsi šimtai pasitempusių gerbėjų.

Pasveikinęs visus surinkusius ir pasidžiaugęs naujuoju turu L.Adomaitis retoriškai svečių pasiteiravo apie laimę. Galiausiai netrukus pats tarė: „Esu toks laimingas, kad kartais pats sau imu pavydėti.“ Iškart po to jausmingai suskambo lyriška daina „Aš pavydžiu sau“.

Paspausti rankos muzikantui atvyko būrys kviestinių svečių. Tarp jų ir mylima kolegė,  scenos partnerė Giedrė Kilčiauskienė. Drauge su ja, pritariant žiūrovams, jie sudainavo „Aš tavo kūnas“. „Labai jaudinuosi, virpa kojos, verčiau jau būčiau sėdėjusi salėje ir nesistojusi iš vietos“, – juokėsi Giedrė. Tačiau dueto pasirodymas buvo sutiktas itin šiltai – sausakimša Kongresų rūmų salė aidėjo nuo gausių ovacijų.

Kurį laiką pritariančia vokaliste buvusi Monika Linkytė koncertui įpusėjus buvo pakviesta žengti žingsnį į priekį. Jie kartu užtraukė daugeliui puikiai žinomą dainą „Pasaulis gražus“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

Viena po kitos skambėjo vis sentimentalesnės atlikėjo dainos. Kiekviena jų – apipinta įdomia sukūrimo istorija. L.Adomaitis pasakojo istorijas, kaip kai kurios jų buvo parašytos vėlyvais vakarais, kai kurios – tolimose kelionėse.

Neretai dainų atsiradimo istorija ne ką mažiau įdomesnė už patį kūrinį. Štai, 2011 metais į „Eurovizijos“ aukštumas taikiusi „Floating To You" buvo sukurta Karibuose, atostogų su žmona metu.

„Aš labai mėgstu keliauti. Ir nors šiandien mes keliaujame laiku, kelionės man patinka ir gyvenime. Kasmet stengiuosi bent vieną mėnesį atostogų skirti kelionėms. Smagiai praleistas laikas, įspūdžiai – visa tai įkvepia“,  – salėje sėdintiems žiūrovams sakė jis.

Čia skambėjo ir daina „Mamai“, kurią L.Adomaitis skyrė ne kam kitam, o brangiausiai savo gimdytojai.

Kartu su L.Adomaičiu viso turo metu skirtinguose miestuose pasirodo ir tenoras Merūnas Vitulskis. Vilnius nebuvo išimtis. Prie jų prisijungė ir Kastyčio Bariso vadovaujamas Lietuvos edukologijos universiteto mišrus choras „Ave vita“. Net 18 tarptautinių apdovanojimų pelnęs kolektyvas šiemet mini jau 77-uosius savo veiklos metus.

Bendras muzikantų numeris išties suskambo įspūdingai. Visi drauge jie uždainavo ir jau vizitine L.Adomaičio kortele spėjusią tapti, 1997-aisias pasirodžiusią dainą „Ar tu ją matei?“. Vieną populiariausių muzikanto kūrinių drauge dainavo visa salė.

Ir nors ši daina turėjo užbaigti dviejų dalių koncertą, vakaro šeimininkas su M.Vitulskiu paruošė ypatingą muzikinį desertą. Grįžę bisui jie komiškai interpretavo jau sykį skambėjusį kūrinį „Aš pavydžiu sau“. Kur ne kur pakeitę dainos žodžius jie privertė salė leipti juokais.

Šilti plojimai, garsūs palaikymo šūksniai, gėlės ir pagyros už originalų kokybiškos muzikos turą – visa tai buvo adresuota scenoje spindinčiam L.Adomaičiui. Pats muzikantas nelėpė – groti vienoje scenoje su visu orkestru – jam didelė garbė ir savotiškas svajonės išsipildymas. Galbūt todėl M.Vitulskis galiausiai linksmai tarė: „Aš pavydžiu Tau.“

Linksmybes su draugais po koncerto pratęsęs L.Adomaitis atsipūsti laiko turės nedaug. Jau šeštadienį jis ruošiasi linksminti Šiaulių publiką, sekmadienį – Klaipėdą. Savo koncertinę programą jis užbaigs spalio 18 d. koncertu Marijampolėje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Koncerto akimirka

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką