Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 18d. 21:36

Vilniuje koncertavo iš Nigerijos kilusi muzikos gurmanų deivė Nneka

Nnekos koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Nnekos koncertas Vilniuje

Sielas gydantis terapinis seansas. Taip savo beveik dvi valandas trukusį koncertą Teatro arenoje pavadino šeštadienio vakarą Vilniuje koncertavusi Nneka. Iš Nigerijos kilusi atlikėja, kurios tikras vardas Nneka Lucia Egbuna, Lietuvoje pristatė naują, kovo pradžioje išleistą, jau penktąjį savo studijinį albumą „My Fairy Tales“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje

Paprasta, kukli, nuoširdi, – tokia yra egzotiškų bruožų Nneka. Ji nemėgsta dirbtinių dalykų, puošnių, blizgučiais žėrinčių klubų. Už prašmatnų įvaizdį jai svarbiau kokybiška muzika ir šiltas bendravimas su klausytojais. Palepinti ausis soulą, hiphopą, ritmenbliuzą ir afrikietiškus ritmus maišančios Nnekos muzikos Vilniuje susirinko būrys jos gerbėjų. Ir nors arenoje jų tilpti galėjo gerokai daugiau, atvykusi publika, panašu, žinojo, kur ir ko atėjo.

Nigeriečio ir vokietės šeimoje užaugusi 34-erių atlikėja kadaise visai negalvojo, kad vieną dieną taps scenos žvaigžde. Gyvendama naftos pramone besiverčiančioje Afrikos šalyje ji nuo mažens domėjosi muzika, tačiau pasirinko archeologijos studijas Hamburge, tuomet net svajojo tyrinėti iškasenas Egipte arba Meksikoje.

Galiausiai likimas ją vėl gražino prie muzikos. Prieš dešimtmetį Nneka išleido savo pirmąjį albumą „Victim of Truth“, kuriam muzikos kritikai negailėjo komplimentų. Savo dainose atlikėja didelį dėmesį skiria ne tik muzikai, bet ir prasmingiems dainų tekstams. Ne vienas jų – įkvėptas gyvenimo Nigerijoje, juose kalbama apie socialines, kultūrines ir politines šalies problemas. Po studijų Nneka ilgą laiką buvo apsistojusi Vokietijoje, tačiau prieš keletą metų vėl sugrįžo į gimtąjį kraštą Afrikoje sakydama, kad gyvenimas čia jai – idealiausia terpė kurti.

Scenoje Nneka pasirodė vėliau, nei buvo planuota. Ją „apšildęs“ Vytautės Pupšytės ir Vyčio Smolsko džiazo bei alternatyviosios muzikos duetas „Soul Moustache“ taip pat vėlavo daugiau nei pusvalandį. Kalbama, kad pasirodymo laikas buvo pavėlintas dėl techninių nesklandumų.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje

Tai pirmas Nnekos koncertas Lietuvoje, tačiau jau pasirodymo pradžioje sveikindamasi su susirinkusiais atlikėja prasitarė, kad šis vizitas šalyje jai vis dėlto nebe debiutinis. Esą Vilnių ji jau spėjo sykį aplankyti ir liko sužavėta šiuo miestu.

Kone pusę dešimtos į sceną žengė keturi muzikantai, netrukus apsigaubusi didžiule marga skara pasirodė ir pagrindinė vakaro kaltininkė. Kaip ir buvo galima tikėtis, koncertą Nneka pradėjo regio ritmu – naują albumą reprezentuojančiu singlu „Book of Job“. Vaizdas scenoje priminė ir praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusį dainos vaizdo klipą – atlikėja jame dainuoja prisidengusi panašia ryškiaspalve skraiste.

VIDEO: Nneka - Book of Job (Official Video)

Po poros kūrinių Nneka persirengė, liko vilkėti paprastais sportiniais marškinėliais, galvą pridengė kepure. Į taktą linguojanti publika po kiekvienos dainos negailėjo atlikėjai ovacijų.

Dar koncerto pradžioje suskambus vienam populiariausių jos hitų „Shining Star“ daugelis susirinkusiųjų čiupo į rankas mobiliuosius telefonus, bandė įamžinti akimirką ir balsu traukė dainą kartu. Lėtesnę nei įprasta lyriško kūrinio versiją scenoje Nnekai padėjo atlikti ir į sceną iš salės užlipęs kolega.

VIDEO: Nneka - Shining Star

Vienu metu scenoje akimirkai stovo tyla, atlikėja pasilenkė prie stovinčių žmonių pirmose eilėse ir apie kažką su jais pašnekėjusi į mikrofoną visiems pasakė, jog jai nesvarbu, kas ir kaip klausosi jos muzikos ir jei kam patogu – lai tai daro nors ir tualete ar skraidydami. Ši Nnekos frazė pralinksmino publiką, o pati dainininkė netrukus pridūrė, kad jai muzika – tarsi terapija, o visi atvykę į jos koncertą gali pasijusti lyg atvirame sielų gydymo seanse.

Nneka ėmė kalbėti apie arenoje skraidančias dvasias, apie sielą virpinančią muziką, kuri neva veikia kaip narkotikas, nuo kurio lengvai galima tapti priklausomiems. Anglų kalba surimavusi žodžius ji palinkėjo visiems „stay in peace, but not in pieces“ (būti taikoje, bet neišdalinti savęs, – liet.).

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje

Koncertui persiritus į antrą pusę suskambo ir daugiau puikiai pažįstamų dainininkės kūrinių, tarp kurių – „Walking“, „Africans“ bei bene garsiausias ir išpopuliarėti Nnekai padėjęs antrojo jos albumo „No Longer at Ease“ kūrinys „Heartbeat“. Dar 2008-aisiais dienos šviesą išvydusi daina tapo tikru hitu ir netrukus pateko į Vokietijos, Didžiosios Britanijos  ir daugelio šalių muzikos grojaraščių topus. Audringai ji buvo pasitikta ir Vilniuje. Ir nors susirinkusi publika mintinai mokėjo ne vienos dainos žodžius, akivaizdu, kad šis kūrinys koncerte buvo vienas laukiamiausių.

Beveik dvi valandas trukęs pasirodymas nepaliko abejingų. Bent tarpe tų, kuriems Nnekos kūryba pažįstama ir nesvetima. Atlikėja nesistengia įtikti, jos muziką reikia prisijaukinti. Galbūt todėl tiems, kurie to nespėjo padaryti iš anksto, koncertas pasirodė ne itin įdomus, ne vienas užsupuotas svaiginančio skambesio paliko areną vos įpusėjus programai.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Nnekos koncertas Vilniuje

Balandžio mėnesį pradėjusi gastroles po Europą Nneka jau spėjo surengti pasirodymus Londone, Amsterdame, keliuose didžiuosiuose Vokietijos miestuose, Bratislavoje, Budapešte. Po pasirodymo Vilniuje, su „My Fairy Tales“ programa Nneka taip pat ketina aplankyti Lenkiją, Rusiją. Vasaros pradžioje jos laukia koncertinis turas JAV ir Kanadoje. 

VIDEO: Nneka - Heartbeat
VIDEO: NNEKA - Restless (Official Music Video)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką