Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje su gerbėjais šėlęs Juanesas: „Koncertas Lietuvoje – mano svajonės išsipildymas“

Juaneso koncertas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Juanesas
Šaltinis: 15min
0
A A

Norėję pabėgti nuo rudeniškos darganos ir visą dieną merkusio lietaus, trečiadienio vakarą praleido su temperamentinguoju kolumbiečiu atlikėju Juanesu (40), kuris Lietuvoje, vienintelėje iš Baltijos šalių, surengė pasaulinio turo „MTV Unplugged“ koncertą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juanesas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juanesas

„Siemens“ arenoje tūkstančius gerbėjų, susirinkusių į atlikėjo koncertą, „apšildė“  Kolumbijos kultūros ambasadorius Jurgis Didžiulis. Muzikantas žinios apie šį koncertą nešimu rūpinosi nuo pačių pirmųjų dienų. Jurgis taip pat turėjo išskirtinę teisę telefonu pasikalbėti su daugkartiniu „Grammy“ statulėlių laimėtoju ne tik apie muziką, bet ir apie gyvenimo peripetijas Kolumbijoje bei Lietuvos moteris.

Atlikėjas Juanesas į Vilnių atskrido trečiadienio naktį, kartu su juo į Lietuvą atvyko ir 14 atlikėjo grupės narių ir dar 10 žmonių aptarnaujančio personalo komanda. Juaneso „MTV Unplugged“ koncertas mūsų šalyje yra paskutinė šio koncertinio turo stotelė Europoje. Po koncerto Vilniuje atlikėjas grįš atgal į JAV bei Pietų Ameriką.

Neišranki pasaulinio garso žvaigždė

Dar prieš atlikėjo koncertą, organizatoriai džiaugėsi, kad pasaulinio garso muzikos žvaigždė nepasirodė išranki ir pretenzinga. Juanesas vakarienei pageidavo valgyti keptą žuvį ar vištienos krūtinėlę su šviežiomis Cezario salotomis. Atlikėjas taip pat pageidavo pieno, kavos, karšto šokolado, arbatos, vaisių sulčių bei vandens.

Vienas pagrindinių Juaneso reikalavimų jo persirengimo kambariui – sulčiaspaudė bei natūralūs, pageidautina vietos ūkininkų užauginti sezoniniai vaisiai ir daržovės, iš kurių galima spausti sultis, bei skirtingų grūdų daigai.

VIDEO: Juaneso koncertas Vilniuje (2012 11 07)

Dėkojo už galimybę koncertuoti Lietuvoje

Nors nekalbame viena kalba, mes kalbame muzika. Ačiū jums už šią dovaną.

Dar ant scenos lipant Juaneso grupės nariams publika pradėjo šėlti ir ploti, o kai pasirodė pats Juanesas – ovacijos užpildė visą areną. Anglų kalba pasisveikinęs su publika ir atlikęs keltą kūrinių iš albumo „MTV Unplugged“, Juanesas gerbėjus įaudrino garsiausia savo daina „La Camisa Negra“. Žinodamas, kad šios dainos žodžius moka kiekvienas daugiau muzika besidomintis melomanas, Juanesas dainavo pasikeisdamas su publika.

Juodomis kelnėmis ir juodu sportiniu švarku pasipuošęs tamsiaplaukis kolumbietis neabejotinai suvirpino ne vienos merginos širdį. Ne viena koncerte apsilankiusi dailiosios lyties atstovė dūsavo – koks gražus tas Juanesas. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juanesas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juanesas

„Dar kartą – labas vakaras! Aš labai džiaugiuosi čia būdamas. Mes ilgai laukėme, kol galėsime atvažiuoti į Lietuvą, tad tai mūsų svajonės išsipildymas. Ačiū, kad tapote jos dalimi“, – dar didesnes publikos simpatijas ir meilę tokiu pareiškimu pelnė Juanesas.

„Prieš metus sėdėjau savo namų Majamyje svetainėje, grojau gitara ir svajojau apie šį turą. Kai man pasakė, kad mes koncertuosime Lietuvoje, aš pasakiau: Lietuvoje?... Mes tikrai nesitikėjome čia pamatyti tiek žmonių. Buvome nustebinti. Ačiū jums labai. Nors nekalbame viena kalba, mes kalbame muzika. Ačiū jums už šią dovaną“, – publikai dar kartą dėkojo mūsų šalimi susižavėjęs atlikėjas.

Koncerto metu skambėjo ir daina „Fotografia“. Ją muzikantas atliko su pritariančia vokaliste, nors originaliai daina buvo įrašyta su atlikėja Nelly Furtado.

Daugelį trečiadienį susirinkusių į „Siemens“ areną sužavėjo scenos dekoracijos. Koncerto pradžioje aukštyn pakilusios vėliavos buvo nudažomos įvairiausiomis spalvomis, išmarginamos vaizdo projekcijų demonstruojamais piešiniais. Ne vienos dainos metu vėliavos tiesiog bangavo ir virpėjo, taip suteikdamos koncertui dar daugiau žavesio. 

Atlikėjas taip pat dėkojo publikai už tai, kad jie šoka ir stengiasi dainuoti jo dainas, nors jos parašytos kalba, kurios daugelis nemoka.

Lietuvos klausytojai taip pat turėjo galimybę išgirsti dainą, kurios nėra dar nei viename albume, ji nėra skambėjusi radijuje ar televizijoje. Dainą „Dime“ Juanesas pristatė tik savo muzikinio turo koncertų lankytojams.

Visi, galvoję, kad Juaneso kūriniai yra mergaitėms skirtos lyrinės dainos, atėję į koncertą suprato, kad klydo. Nors atlikėjo muzikoje skamba daug kolumbietiškų ritmų, tačiau nevaržomai liejasi ir lengvas rokas. Taip yra todėl, kad jaunystėje Juanesui didelę įtaką darė roko grupė „Metallica“. 

„Šiandien aš turiu būti su jumis atviras. Dar niekada nemačiau tiek daug gražių moterų vienoje vietoje. Kai mes kam nors pasakydavome, kad važiuosime į Lietuvą, visi sakydavo, kaip mums gerai, nes čia labai daug gražių moterų. Jie buvo teisūs! Ne tik daug gražių moterų, bet ir gražių žmonių. Aš sutikau daug žmonių, kurie buvo mums labai malonūs, jie spinduliavo gera energija, todėl supratau, kad tai gera vieta mums būti“, – mūsų šalies gyventojus gyrė Juanesas.

Muzikantas taip pat pasidžiaugė, kad Kolumbijos ir Lietuvos vėliavos yra labai panašios. „Kai pamačiau vėliavas Vilniuje, pagalvojau, kokie geri žmonės, kad pakabino mūsų šalies vėliavas, bet tik paskui supratau, kad tai jūsų vėliavos“, – pirmuosius įspūdžius apie Lietuvą pasakojo vakaro žvaigždė.

Juanesui atsisveikinus su gerbėjais ir nulipus nuo scenos, atgal jį sugrąžino kelias minutes trukę plojimai, šaukimai ir kojų trypimai. Atlikėjas bisui pasirinko lyrinę „Vorverte A Ver“ versiją. Tačiau, kad koncertas nesibaigtų tokia gaida, su ant scenos grįžusiais muzikantais Juanesas pakvietė gerbėjus pasišokti.

Šiandien aš turiu būti su jumis atviras. Dar niekada nemačiau tiek daug gražių moterų vienoje vietoje.

Atlikėjo trofėjų lentynoje – 17 Lotynų „Grammy“ apdovanojimų

Juanesas muzikos pasaulyje išgarsėjo prieš 12 metų, kai 2000 metais išleido solinį albumą, kuris iš karto jam pelnė net 3 Lotynų „Grammy“ apdovanojimus – geriausio naujo atlikėjo, geriausio roko solo albumo ir geriausios roko dainos. Šiandien atlikėjo trofėjų lentynoje puikuojasi jau 17 šių garbingų apdovanojimų.

Iš Kolumbijos kilęs Juanesas yra išleidęs penkis albumus, o net 22 jo kūriniai tapo tikrais hitais. Lietuviams geriausiai žinomos jo dainos „La Camisa Negra“ ir „Volverte a Ver“. Visame pasaulyje yra parduota daugiau nei 15 mln. atlikėjo albumų.

Moterų širdis savo dainomis pavergiantis Juanesas savo dainose taip pat naudoja lotynų muzikos ritmus. Akylesni klausytojai gali išgirsti tango, salsos ir bačatos muzikos skambesių.

Maža to, muzikantas yra ir socialinis aktyvistas, dalyvaujantis labdaringoje veikloje, jai skirtuose koncertuose. 2005 metais amerikiečių žurnalas „Times“ Juanesą įtraukė į įtakingiausių pasaulyje žmonių šimtuką.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juaneso koncertas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Juaneso koncertas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką