Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 6d. 14:30

Vilniuje viešėjusi bliuzo gitaristė Leni Stern panoro gyvai pamatyti garsųjį grafitį

Leni Stern
Asmeninio albumo ir 15min/Irmanto Gelūno nuotr. / Leni Stern

Balandžio 5 d. į Vilnių iš Niujorko atskridusi bliuzo gitaristė Leni Stern surengė koncertą gyvos muzikos klube „Tamsta“. Legendinė muzikantė, vykdama į Vilnių, norėjo ne tik surengti koncertą, bet ir savo akimis pamatyti garsųjį grafitį su Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo bučiniu.

Kitados Vilniuje jau viešėjusi L.Stern labai gerai prisimena Lietuvos sostinę, ir šįkart iš jos išsivežė puikius įspūdžius.

„Man labai patiko, tikiuosi čia dar kartą sugrįžti, kartu su Mike‘u (Leni vyras – pasaulinės šlovės džiazo gitaristas Mike‘as Stern‘as, – aut. past.). Jis pats labai nori pagroti Vilniuje“, – sako 64-erių šviesiaplaukė gitaristė, scenoje spinduliuojanti nepaprastą vidinę šviesą.

Į Vilnių ji atvyko su afrikiečiais muzikantais. Jų koncerto vakarą „Tamsta“ prisipildė autentiško juodojo žemyno skambesio. Juolab kad trio atsivežė tikrus afrikietiškus būgnus, kitus unikalius instrumentus, atliko kūrinius savąja kalba.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Leni Stern koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Leni Stern koncerto akimirka

Pati Leni moka net tris afrikiečių kalbas. Vedina didžiulio noro pažinti bliuzo ištakas, ji kurį laiką gyveno Afrikoje, įsiliejo į tenykštes bliuzo grupes, grojo su žanro žvaigždėmis ir perėmė jų muzikos dvasią.

„Tamstoje“ tai išsiliejo pačia gražiausia forma, klausytojai kartu su atlikėjais susikūrė ir išgyveno pačią geriausią nuotaiką. Publikos gretose buvo galima išvysti ir žinomus veidus: koncerto klausėsi Darius Užkuraitis, Dovydas Bluvšteinas, „Vilnius Jazz“ festivalio organizatorius Antanas Gustys, Aleksandras Belkinas, Virgis Jutas, „Mood Sellers Band“.

„Tai buvo geras įžanginis „Bliuzo naktų“ vakarėlis, kuriame skambėjo senasis Afrikos bliuzas, iš kurio vėliau gimė ir džiazas, ir toks bliuzas, koks šiais laikais skamba mūsų festivalyje“, – kalbėjo į Lietuvą Leni pasikvietusių „Bliuzo naktų“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Su legendine muzikante, kuri yra tikra laisvos sielos hipė, Blėka turėjo progos įdomiai pabendrauti. Leni yra labai įsitraukusi į politiką, turi savo blogą, kuriame išdėsto požiūrį į politinius įvykius Amerikoje ir pasaulyje. Barako Obamos kadencijos laiku ji su vyru yra koncertavusi Baltuosiuose rūmuose. Vilniuje Leni ypač domėjosi mūsų šalies pozicija aktualiais politiniais klausimais.

„Jūs, lietuviai, turite stuburą. Esate drąsi tauta. Bet ir amerikiečiai nenusileidžia tam, kas šiuo metu vyksta JAV. Kai buvo Džordžo Bušo kadencija, taip pat vyko mitingai prieš jį. Tačiau ilgainiui tai nurimo. Bet atėjus į valdžią Donaldui Trumpui, protestai kasdien tik auga, vis daugiau žmonių jungiasi. Dabar Amerika yra tokia, kokia buvo 1960-1970-aisiais. Mes – labai susitelkę, susivienyję“, – teigė muzikantė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Leni Stern koncerto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Leni Stern koncerto akimirka

Lietuva jai pasirodė išties vakarietiška. „Jūs neturite nieko bendra su Rytų Europa“, – nusprendė L.Stern. Jai labai patiko profesionalus koncerto įgarsinimas, pati jo vieta. O ir Lietuvoje puodais išragauta kapučino kava, anot Leni, buvo tiesiog puiki.

Kitas jai labai rūpėjusių dalykų, nuo kurio vėliau apsalo širdis, buvo visą pasaulį apskriejęs grafičio paveikslas, kuriame D.Trumpas bučiuoja V.Putiną. L.Stern su savo muzikantais ir koncerto organizatoriais apsilankiusi prie garsiosios sienos, įsiamžino su iškeltu viduriniu pirštu – toks jos atsakas šiai prezidentų porai.

Asmeninė nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka ir Leni Stern
Asmeninė nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka ir Leni Stern

Naktį po koncerto Leni pro automobilio langą spėjo pasigrožėti užburiančiu sostinės senamiesčiu. Muzikantė ištarė, kad šito miesto senosios dvasios vilniečiams galima tik pavydėti.

Senoji dvasia – tai ne tik architektūra. Festivalis „Bliuzo naktys“, šiemet švenčiantis 25-metį, taip pat turi dvasią, kuri kasmet tūkstančius įvairių kartų žmonių traukia sugrįžti į bliuzo ir rokenrolo šventę po atviru dangumi, prie Lūksto ežero.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką