Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 24d. 14:01

Virtualiai susibūręs Vilniaus orkestras pagerbė koronaviruso aukas: žiūrėkite vaizdo įrašą

Nors dėl paskelbto karantino teko sustabdyti „Sunday Brass Band“ orkestro repeticijas, jo dirigentas, kompozitorius Tadas Šileika muzikantus subūrė ir per atstumą. Sukrėstas koronaviruso plitimo ir taip sparčiai augančio aukų skaičiaus, dirigentas parašė kūrinį „Hope“ („Viltis“ – liet.), kurį namuose sugrojo ir įrašė kiekvienas orkestro narys: „Šiuo metu mus visus vienija tik viltis, kad visa tai greičiau pasibaigtų“, – sako jis.

Dar prieš porą savaičių turėjusios intensyviai vykti „Sunday Brass Band“ orkestro repeticijos vos per kelias dienas privalėjo būti nutrauktos. Įvedus karantiną, orkestro planai žlugo – atšaukti visi koncertai ir konkursai.

Tačiau orkestro dirigentas Tadas Šileika muzikantų be darbo ilgai nepaliko. Reaguodamas į situaciją, kompozitorius vos per dieną parašė kūrinį „Hope“ ir virtualiai surengė įrašų sesiją.

„Per keletą dienų viskas staigiai baigėsi – darbai mokykloje, repeticijos su orkestrais. Todėl norėjosi parašyti kūrinį, kuris atspindėtų situaciją. Taip pat norėjosi palaikyti ryšį su orkestro nariais. Į „Sekmadieninio“ orkestro repeticijas visuomet visi būrėsi savo noru, be jokios prievolės. Gaila, kad dabar ne savo noru teko išsibarstyti“, – kalbėjo Tadas Šileika.

Asmeninio albumo nuotr./„Sunday Brass Band“ orkestras
Asmeninio albumo nuotr./„Sunday Brass Band“ orkestras

Kompozitorius pripažįsta ir pats labai rimtai susimąstęs apie galimas koronaviruso pasekmes. Todėl šį kūrinį jis skiria nukentėjusiems nuo viruso.

„Labai realiai supratau situacijos rimtumą – mano paties mama buvo Paryžiuje, aš čia, Lietuvoje, sienos užsidarinėja. Ji yra vyresnio amžiaus, todėl patenka į rizikos grupę. Teko pamąstyti ir apie galimas pasekmes. Tačiau kaip sakant, ruošiesi blogiausiam, bet tikiesi geriausio“, – sako jis.

Neveltui ir pats kūrinys kalba apie viltį – tai šiuo metu yra vienintelis dalykas, kuris vienija visą pasaulį.

„Visuomenė į situaciją žiūri skirtingai, vieni juokiasi, kiti – panikuoja. Tačiau mus visus vis tiek sieja bendras dalykas – viltis, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“, – kalbėjo Tadas Šileika.

Žiūrėkite: Tadas Šileika ir „Sunday Brass Band“ – „Hope“

VIDEO: Hope
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką