Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 15:41

„What‘s Next In Music?“: pristatomi šių metų festivalio atlikėjai

Happyendless
Asmeninio albumo nuotr. / Happyendless
Rugsėjo 12–14 dienomis Vilniuje vyks muzikos mainų festivalis „What‘s Next In Music?“, kurio scenos iškils gyvos muzikos klube „Tamsta“ ir broliškame miesto festivalyje „Loftas Fest“. „What‘s Next In Music?“ organizatoriai grupių atrankoje pirmenybę teikė lietuvių atlikėjams. Bus įdomių naujokų, kartu pasirodys visuomenei žinomi atlikėjai ir grupės: „Makchu Pikchu“, „Flash Voyage“, junior a, „Happyendless“ ir kt. Taip pat atvyksta svečiai iš Vokietijos, Graikijos, Baltarusijos, Liuksemburgo ir kitų šalių.

„What‘s Next In Music?“ atidarymo koncertas įvyks rugsėjo 12 d. klube „Tamsta“ ir jį pradės „shishi“. Šio merginų trio banglentė skrieja rap, trash, lo-fi, surf, soul muzikos paviršiais ir iki klausytojų nuneša vaikiško džiaugsmo ir geros feministinės energijos bangą. Dominyka Kriščiūnaitė, Elena Neniškytė ir Giedrė Nalivaikaitė, žinomos iš kitų alternatyvios muzikos grupių, tokių kaip „Ministry of Echology“, „Umiko“, „Kotori“, „Homechestra“, „Elle G“ susijungė, kad kartu sukurtų kai ką gaivaus. Ir joms pavyko.

Taip pat atidarymo vakarą „Tamstoje“ pasirodys keturi draugai, svajojantys apie Lietuvos muzikos revoliuciją – grupė „Flash Voyage“, kurios lo-fi, psycehedelic, jizz jazz įkrauti koncertai išsiskiria laisvės pojūčiu, stipria energetika ir sklindančia meile.

VIDEO: Flash Voyage - Paprasta

„Tamstos“ programoje – ir didžiuosius Lietuvos festivalius šiemet išjudinęs junior a bei milžinai-transformeriai, visuomet scenoje sukuriantys kibernetinę euforiją – „Happyendless“.

Dviejose „What‘s Next In Music?“ scenose, kurios įsikurs „Loftas Fest“ teritorijoje – debesis geros muzikos. Ten koncertuos jau spėjusi muzikos pasauliui prisistatyti Angelou – alternatyvaus ritmenbliuzo dainų autorė ir atlikėja, išsiskirianti giliu ir galingu vokalu bei išmaniu 1970-ųjų Soul, 1990-ųjų RnB ir 2019-ųjų elektronikos deriniu.

Asmeninio albumo nuotr./Angelou
Asmeninio albumo nuotr./Angelou

„What’s Next In Music?“ jau ne vienerius metus yra programos ETEP narys, todėl turi galimybę iš šio milžiniško muzikos katilo išsirinkti ir Lietuvos klausytojams pasiūlyti originalių naujienų. Tokie šįkart yra austrai „At Pavillon“.

Indie roko grupė savo nuodėmės obuolio atsikando, išleidusi ypač sėkmingą singlą „All Eyes On You“. Daina sulaukė masinio susidomėjimo, ją grojo Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos radijo stotys. Grupės lyderis Mwita Mataro buvo vadinamas šviežiausiu ir karščiausiu Austrijos eksportu. Grupės šlovę toliau kurstė hitai „Stop This War“ ir „Lions“. Pastarasis kūrinys tapo jų didžiuoju himnu, įprasminančiu visas „At Pavillon“ vertybes. Nuo nulio iki funk’o, sekso, stiliaus ir rokenrolo herojų per vienerius metus. Ir kas gi juos sustabdys?

VIDEO: At Pavillon - Lions (Official Video)

Taip, kaip neįmanoma sustabdyti ir brutally melodic punk grojančios merginų chebros – „Crucial Features“. XXI amžiaus išvakarėse gimusios pankės užpildė nišą – jau senokai trūko tokio modelio siautulio. Jų agresyvi, ciniška poza, provokacijos, absurdeskų parodijavimas, suduriant visa tai su kietais, pagaunančiais gitarų rifais leidžia plėsti klausytojų ratą ir kartu su jais rėkti „Miršta Sovietynas!“.

Justės Urbonavičiūtės nuotr./Crucial Features
Justės Urbonavičiūtės nuotr./Crucial Features

Kitas festivalio vardas – Deep Shoq. Lietuvis muzikos prodiuseris, bendradarbiaujantis su Singapūro įrašų kompanija „Darker Than Wax“, 12 metų zulino klasikinį pianiną, bet į M.A.M.A nominantus ir „BBC Radio 1“ grojaraštį jį atvedė elektronikos ritmai.

Asmeninio albumo nuotr./Deep Shoq
Asmeninio albumo nuotr./Deep Shoq

O Martin Wall muzikavimo ėmėsi praeitame dešimtmetyje įkvėptas american folk. Įprasta instrumentuotė – gitara, lūpinė armonikėlė ir vokalas. Dainuoja angliškai. Sako, kad gražiau. Išgirsite ir įvertinsite „Lofte“.

Asmeninio albumo nuotr./Martin Wall
Asmeninio albumo nuotr./Martin Wall

Verta pažinti ir garažinį roką pumpuojančią grupę „Egomašina“, kurios energija užveda per pirmas sekundes.

Asmeninio albumo nuotr./Egomasina
Asmeninio albumo nuotr./Egomasina

Dar vienas atlikėjas iš ETEP tinklo – Estijos multi-instrumentalistas, ne kartą Lietuvoje grojusios ir daug gerbėjų mūsų šalyje užsiauginusios grupės „Ewert & the two Dragons“ gitaristas Erkis Pärnoja.

Jo muzika – unikalus šiaurietiškas gūsis, už kurį Erkis buvo apdovanotas „Tallin Music Week“ 2017 m. ir Estijos muzikos apdovanojimuose 2018-aisiais. Metas įvertinti jo solo kūrybą Lietuvoje. Laukia užburiantis, mistifikuotas, akustinis performansas.

VIDEO: Erki Pärnoja : Leva

Dėka „What’s Next In Music?“ saitų su tarptautine platforma INES, į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės, Notingemo atvyksta ambient roko trio „Eyre Llew“, pelnęs rimtą pripažinimą Tėvynėje ir svetur, surengęs turą per 20 šalių Europoje ir Azijoje. Juos pasirinko daugiau nei 14 showcase festivalių, nes tai yra viena labiausiai intriguojančių šių dienų Jungtinės Karalystės grupių, kurios pasirodymo nesinorėtų praleisti.

Asmeninio albumo nuotr./Eyre Llew
Asmeninio albumo nuotr./Eyre Llew

Dar vienas vardas iš INES sąrašo – anglas reperis MAZ, atvykstantis iš Liuksemburgo. Jis labai greitai persikvalifikavo iš perspektyvaus talento į pripažintą artistą. Vos 2,5 metų žaidime – ir pasipylė kvietimai į didelius Europos festivalius bei svarbiausias muzikos sales. Gali būti, kad matėte jį, apšildantį Nicki Minaj per šou „Rockhal“. Autentiškas tekstaverpys, turintis itin stiprią charizmą, klausytojus įtraukia akimirksniu ir tampa įdomu, kuo gi jis bus rytoj. Nes faktas, kad bus. Muzikos pasauliui jo reikia.

Asmeninio albumo nuotr./MAZ
Asmeninio albumo nuotr./MAZ

Eksperimentinio repo grupė „IYE“ siekia išgydyti stigmą, kurią dažnas žmogus sieja su šiuo žanru. Jų muzikos tekstai veda į tamsiausius, keisčiausius pasaulio užkampius, juose ieškoti prasmės kartais gali būti beviltiška, tačiau „IYE“ vis tiek bando suprasti tokį pasaulį, kokį turi.
Tuo metu „Kedrostubùras“ yra tarsi nuo jūros atpučiantis brizas. Jų alternatyvusis rokas, improvizacinis džiazas jau buvo įvertinas naujokų konkurse „Garažas‘18“. Tai tapo stipriai motyvacija ir netrukus konkurse „Novus“ grupė užėmė pirmą vietą.

Asmeninio albumo nuotr./IYE
Asmeninio albumo nuotr./IYE

Dar viena grupė iš ETEP sistemos – vokiečiai „Komfortrauschen“, hedonistinio gyvenimo techno aukuras. Jie vaikšto per tamsą, pritvinkusią prakaito ir visus įtraukia paskui save – šiai kelionei neįmanoma atsispirti. Absorbuoti jų muzikos mašinos, pažymėtos vokiškos kokybės ženklu, skleidžiamus ritmus – iššūkis širdžiai. Bet jums pavyks!

Caren Pauli nuotr./Komfortrauschen
Caren Pauli nuotr./Komfortrauschen

Rokenrolas niekada nesibaigia su „Makchu Pikchu“, nes šis penketas tuo gyvena ir mėgaujasi. Vokalas, mušamieji, klavišiniai, gitara ir bosinė gitara yra viskas, ko reikia, kad naktis praeitų šokyje ir dainoje. Tai yra grupė-vakarėlis.

Asmeninio albumo nuotr./Makchu Pikchu
Asmeninio albumo nuotr./Makchu Pikchu

Kaip ir jaunoji kompanija „Šuo Leila“, kurios nuoširdumas ir artistiškumas paperka. Jie laimėjo konkursą „Garažas“, sugrojo „LRT Opus terasoje“ ir keliuose festivaliuose. „Šuo Leila“ yra tarsi išsigalvota tobula realybė, kurios visi siekia. Tai lyg kasdienybės garso takelis, gimęs svetainėje ir ši grupė ant scenos sukuria būtent tokią – jaukių namų atmosferą.

Festivalio programoje – ir Sheep Effect. Saksofonininkas Simonas Šipavičius aka Sheep Effect kuria garsus, įkvėptus džiazo, eksperimentinės ir elektroninės šokių muzikos. Gyvo pasirodymo metu saksofono ar publikos šūksnis keliauja per garso efektų įrangą ir patenka į įrašymo programą. Susisluoksniavęs garsus, Sheep’as gyvai groja ir žaidžia nebe instrumentu, o įrašytomis muzikėmis mintimis.

Dalios Mikonytes nuotr./Sheep Effect
Dalios Mikonytes nuotr./Sheep Effect

Simonas gerai pažįstamas džiazo bei alternatyviosios muzikos klausytojams: jis yra grupių „Sheep Got Waxed“, „Cinamono“, „Baroque Contempo“ ir „Lithuanian JJazz Ensemble“ narys, bendradarbiauja su akademinės ir populiariosios muzikos kūrėjais, aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos ir Azijos muzikos scenose.

Iš Graikijos „What‘s Next In Music?“ organizatoriai pasikvietė atlikėją Theodore‘ą, kuris net du metus iš eilės grojo didžiausiame pasaulio showcase festivalyje SXSW, surengė pasirodymą žymiajame „The Tiny desk“, 2017 metais jo pasirodymas „Reeperbahn“ festivalyje Vokietijoje buvo pripažintas geriausiu. Tai – galingas, hipnotizuojantis atlikėjas, kuriantis nepamirštamus gyvus pasirodymus, visada pasibaigiančius publikos klyksmais.

VIDEO: Theodore: NPR Music Tiny Desk Concert

Klyksmų nestinga ir tada, kai ant scenos – „Timid Kooky“. Jų pankrokas visada sukelia triukšmą. Tai nėra „dar viena mokyklinė roko grupė“. Jų profesionalumas pelnė jau ne vieną pakvietimą į užsienio festivalius. Bet reikia tik įsivaizduoti, kaip jie pavarys namie!

Igno Avižinio nuotr./Timid Kooky
Igno Avižinio nuotr./Timid Kooky

Tai padarys ir ETEP loterijoje savo laimės bilietą ištraukęs Jegoras Zabelovas iš Baltarusijos, pribloškiantis moderniais akordeono eksperimentais. Vienas originaliausių Rytų Europos akordeonistų taip pat yra ir kompozitorius, teatro spektaklių ir kino filmų muzikos autorius. Visą Europą išmaišęs su savo duetu „Gurzuf“, Jegoras nutarė sutelkti dėmesį į solo karjerą, kuriai labai įdomių atspalvių suteikia atlikėjo alkis visiems muzikos žanrams.

Visą festivalio „What‘s Next In Music?“ programą rasite čia.

„What’s Next In Music?“ organizuoja Lietuvos muzikos verslo asociacija, festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Organizatoriai pasilieka teisę tikslinti ar keisti programą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:03
03:51
00:48

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką