Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 14d. 20:03

14 pasaulinių žvaigždžių, turinčių lietuviško kraujo: ar žinojote, kad jie susiję su Lietuva?

Seannas Penas, Jasonas Sudeikis, Pink
„Scanpix“ nuotr. / Seannas Penas, Jasonas Sudeikis, Pink

Nors Lietuvoje daug kas galvoja, kad vienam iš mūsų prasibrauti į tarptautinius vandenis ir tapti pasaulinio lygio žvaigžde yra nelemta, visgi jie klysta. Pasirodo, mes patys net neįtariame, jog kai kurios mūsų mėgstamos užsienio įžymybės turi lietuviško kraujo.

Tai, kad lietuvių pasaulyje – vos 3 milijonai, dar nereiškia, kad mūsų tauta negali daryti įtakos. Garsenybių, turinčių lietuviškų šaknų, gausu įvairiose sferose – nuo talentingų muzikantų iki garsių aktorių, autorių.

Pateikiame jums sąrašą žmonių, kurie turi lietuviško kraujo – kai kurios pavardės išties stebina!

Bobas Dylanas

Neįtikėtinai sėkmingas muzikantas ir menininkas. Daugiau nei penkis dešimtmečius, nuo pat 1980-ųjuų jis nuolat koncertuoja turuose. Groja gitara, pianinu ir armonika.

B.Dylanas yra laimėjęs nesuskaičiuojamus kiekius apdovanojimų. Tarp jų – ir Nobelio literatūros premiją. Dėl savo genialumo jis yra pripažintas visame pasaulyje.

Bobas Dylanas, kurio tikrasis vardas Robertas Allenas Zimmermanas, gimė 1941-aisiais gegužės 24 dieną Dulute, Minesotos valstijoje. Jo tėvo Abramo Zimmermano tėvai buvo rusų žydai, emigravę į JAV dėl antisemitinių pogromų 1905 m. O B.Dylano motinos seneliai buvo žydų lietuviai, emigravę 1902 m.

Organizatorių nuotr./Bobas Dylanas
Organizatorių nuotr./Bobas Dylanas

Charlesas Bronsonas

Dar kitaip - Karolis Dionyzas Bučinskis gimė 1921 metais labai skurdžioje lietuvių migrantų šeimoje Ehrenfelde, Pensilvanijoje. Jis tapo viena iš ikoniškiausių XX amžiaus kino žvaigždžių. Jo įspaudai yra Holivudo aktorių šlovės alėjoje.

Ch.Bransono motina gimė Amerikoje, lietuvių šeimoje. Jo tėvas, gimęs Lieutvoje, Druskininkuose, buvo lietuvis „lipka totorius“, kas reiškia, mongolų palikuonis. Iki paauglystės Bronsonas kalbėjo tik lietuviškai ir rusiškai. Tačiau vėliau, paauglys, išmokęs kalbėti angliškai, tapo vienu iš atpažįstamiausių savo kartos JAV aktorių. Jis suvaidino tokiuose filmuose kaip House of Wax (1953), The Great Escape (1963), The Dirty Dozen (1967), 10 to Midnight (1983), Assassination (1987).

Vida Press nuotr./Charlesas Bronsonas
Vida Press nuotr./Charlesas Bronsonas

Pink

Pensilvanijoje gimusi Alecia Beth Moore, geriau žinoma kaip Pink, taip pat turi lietuviškas šaknis. Atlikėjos motina – litvakė arba Lietuvos žydė – turi šaknis, besitęsiančias iki Lietuvos sostinės Vilniaus. Save ji laiko „airių-vokiečių-lietuvių-žydų“ atstove.

Tarptautiniu mastu garsi JAV dainininkė, dainų autorė, šokėja ir aktorė Pink yra laimėjusi tris „Grammy“ apdovanojimus, „Brit“ apdovanojimą ir šešis MTV muzikos apdovanojimus. 2009 metais „Billboard“ pavadino Pink viena iš dešimtmečio popmenininkių.

„Scanpix“ nuotr./Pink
„Scanpix“ nuotr./Pink

Johnas C.Reilly

John C.Reilly – Amerikos komikas, aktorius, dainininkas, geriausiai žinomas dėl to, nes vaidino drauge su Willu Ferrellu populiariose Holivudo komedijose. Jis buvo penktas iš šešių vaikų, gimusių lietuvės motinos ir airio tėvo šeimoje Čikagoje.

Vieni garsiausių Johno C.Reilly suvaidintų filmų – What’s Eating Gilbert Grape (1993), The Hours (2002), Chicago (2002).

„Scanpix“ nuotr./Johnas C. Reilly
„Scanpix“ nuotr./Johnas C. Reilly

Anthony Kiedis

Anthony Kiedis, garsiosios grupės „Red Hot Chilli Peppers“ vokalistas. Atlikėjas gimė 1962-aisiais, Grand Rapidse, Mičigane.

Jo tėvo senelio šeima emigravo iš Lietuvos 1900-ųjų pradžioje; likusią jo protėvių dalį sudaro airiai, anglai, prancūzai ir olandai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anthony Kiedis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anthony Kiedis

Seanas Pennas

JAV aktorius, du kartus pelnęs „Oskarą“, taip pat turi lietuviškų šaknų.

Pennas gimė 1960 metais. Los Andžele. Jo tėvo seneliai buvo lietuviai žydai, o motina – katalikų airių ir italų kilmės. Peno senelis anksčiau nebuvo vadinamas Pennu, o Pinonu. Jis gimė 1897 metais vaizdingame Merkinės miestelyje, Lietuvos pietuose.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas

Hanibalas Lekteris

Hanibalas Lekteris – piktadarys ir pagrindinis „Avinėlių tylėjimo“ veikėjas. Nors ir išgalvotas, jis gimė Lietuvoje. Knygos autorius Thomas Harrisas sukurtas veikėjas iš Lietuvos persikėlė į JAV, gavo pilietybę, prieš tapdamas serijiniu žudiku. Harrisas ir jo garsusis blogietis personažas yra įamžinti atminimo lentoje Literatų gatvėje, Vilniuje.

Vida Press nuotr./Hanibalą Lekterį suvaidinęs Anthony Hopkinsas
Vida Press nuotr./Hanibalą Lekterį suvaidinęs Anthony Hopkinsas

Jasonas Sudeikis

Jasonas Sudeikis yra amerikiečių aktorius ir komikas, 2000-aisiais išgarsėjęs „Saturday Night Live“. Sudeikis yra ketvirtadaliu lietuvis, taip pat turi vokiečių ir airių protėvius.

Neseniai jis vaidino filmuose „Masterminds“ (2016), „Colossal“ (2016) ir „Sleeping with Other People“ (2015).

„ACME Film“ archyvo nuotr./Jasonas Batemanas, Chrisas Pine'as ir Jasonas Sudeikis komedijoje „Kaip atsikratyti boso 2“
„ACME Film“ archyvo nuotr./Jasonas Batemanas, Chrisas Pine'as ir Jasonas Sudeikis komedijoje „Kaip atsikratyti boso 2“

Brandonas Flowersas

Jis – pagrindinis garsios grupės „Killers“ dainininkas. Atlikėjo močiutė yra iš Lietuvos.

B.Flowersas tapo gerai žinomas 2000-ųjų pradžioje su albumais Hot Fuss (2004), Sam’s Town (2006), Sawdust (2007), and Day & Age (2008).

AFP/„Scanpix“ nuotr./The Killers, B.Flowersas (kairėje)
AFP/„Scanpix“ nuotr./The Killers, B.Flowersas (kairėje)

Rūta Šepetys

Rūta Šepetys yra gerai žinoma amerikiečių-lietuvių autorė. Vienos garsiausių jos knygų – „Salt to the Sea“’, „Out of the Easy“, „Tarp pilkų debesų“. Pastaroji knyga virto ir kino filmu, pristatytu Lietuvoje. Čia ji pasakoja apie sunkią lietuvių istoriją.

Astos Martinonytės nuotr./Rūta Šepetys
Astos Martinonytės nuotr./Rūta Šepetys

Antanas Kazimieras Žemaitis

Šis lietuvių ir britų gitarų gamintojas, žinomas kaip Tony Zemaitis, yra sukūręs garsių muzikantų, įskaitant Georgeo Harrisono, Erico Claptono, Bobo Dylano, Jimio Hendrixo ir kitų gitaras.

Žemaitis specializavosi kurdamas 12 stygų akustines gitaras, kurių garso kokybę itin ištobulino.

en.wikipedia.org nuotr./Keithas Richardsas groja Tony Zemaicio gitara
en.wikipedia.org nuotr./Keithas Richardsas groja Tony Zemaicio gitara

Jackas Sharkey

Jis buvo lietuvių-amerikiečių boksininkas, išgarsėjęs kaip sunkaus svorio bokso čempionas. Vienas garsiausių jo mačų buvo 1927 m. prieš Jacką Dempsey, kurį Sharkey netikėtai pralaimėjo.

Jackas Sharkey gimė 1902 metais Niujorke, lietuvių šeimoje. Jų namuose buvo kalbama lietuvių kalba.

Vida Press nuotr./Jackas Sharkey
Vida Press nuotr./Jackas Sharkey

Frankas Lubinas

Jis buvo Amerikos lietuvių krepšininkas, kuris buvo atvežtas į Lietuvą treniruoti naujai suformuotą vyrų krepšinio komandą „EuroBasket“. Jam treniruojant sportininkus, Lietuvos komanda namo grįžo su auksu. Dėl šios sėkmės krepšinis greitai tapo mėgstamiausia šalies sporto šaka.

Laurence'as Harvey

1929 m. Joniškėse, žydų šeimoje gimęs Laurence'as Harvey ir jo šeima 1934-aisiais pabėgo į Pietų Afriką. Paauglys prisijungė prie Pietų Afrikos armijos, dirbdamas pramogų skyriuje. Tada jis pradėjo vaidinti į įstojo į Karališkąją dramos meno akademiją Londone. Jis buvo parodytas daugybėje filmų, tarp jų – The Good Die Young (1954), Butterfield 8 (1960), The Alamo (1960), and The Manchurian Candidate (1962).

Vida Press nuotr./Laurence'as Harvey
Vida Press nuotr./Laurence'as Harvey

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką