Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 05, 21:01

2022-ųjų „Met Gala“ svečių stiliaus apžvalga: daug aukso, mažai kaltės jausmo

Kai buvo paskelbtas 2022 m. „Met Gala“ renginio aprangos kodas „Gilded Glamor“ (liet. – paauksuotas glamūras), atrodė, kad tai arba ekstravagantiškos katastrofos receptas, arba ironija. Juk dabartinis laikmetis dažnai lyginamas su XIX a. pabaigos Paauksuotuoju amžiumi – tuo 1870-1900 m. laikotarpiu, kai itin dideli turtai susitelkė nedaugelio žmonių rankose, į pirmą vietą iškilo plėšikai baronai, o pajamų nelygybė vis labiau didėjo tiesiog po aukso luobu blizgančiame paviršiuje.
„Met Gala“ svečiai Tik prenumeratoriams
„Met Gala“ svečiai / „Scanpix“ nuotr.

Šis pirmasis Paauksuotas amžius simboliškai baigėsi garsiuoju parodomuoju vakarėliu – 1897 m. Bradley-Martin puota, kurioje daugelis dalyvių, Niujorko visuomenės gerieji, didieji ir godieji, apsirengė kaip Marija Antuanetė. Taip pat Prūsijos karalienė Luiza.

Ar tikrai to siekė organizatoriai?

O gal, kaip aiškinama, primindami būtent tokią akimirką, dabartinio garsaus ir puošnaus „Met Gala“ renginio orkestrantai siūlė svečiams susilaikyti, perrašyti istoriją, laikytis tam tikro santūrumo. Nustoti rengtis taip, tarsi rengtųsi kostiuminiam baliui, kurio tikslas – pralenkti vienas kitą instagrame.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką