Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 11d. 10:14

27-erių merginos laiškas prieš mirtį sujaudino tūkstančius: tai pakeis jūsų požiūrį į gyvenimą

Holly Butcher
„Facebook“ nuotr. / Holly Butcher

27-erių australė Holly Butcher parašė jaudinantį laišką apie tai, kaip reikia džiaugtis gyvenimu – dieną prieš savo pačios mirtį. Šis jos laiškas su patarimais tapo interneto hitu ir palietė šimtus tūkstančių žmonių bei paskatino juos labiau branginti savo gyvenimą ir džiaugtis kiekviena jo diena, rašo „The Sun“.

Holly Butcher mirė nuo Evingo sarkomos – retos kaulus ir minkštuosius audinius pažeidžiančios vėžio formos, kuri dažniausiai pasitaiko jauniems žmonėms.

Tačiau prieš pat mirtį mergina spėjo parašyti jaudinantį laišką visiems, kurie kartais pabamba dėl savo nuobodaus ar sunkaus gyvenimo bei nevertina paties svarbiausio dalyko – kad turi galimybę gyventi apskritai.

Holly paprašė savo šeimos, kad šie jos laišku pasidalytų jos „Facebook“ paskyroje – jame mergina pripažino, kad buvo labai keista priimti faktą, jog jai teks mirti tokiai jaunai, mat visada buvo įsitikinusi, kad sulauks senatvės kaip ir visi kiti.

„Keistas dalykas suvokti ir priimti savo mirtingumą būnant tik 26-erių. Tai vienas tokių dalykų, kuriuos tiesiog ignoruoji. Eina diena po dienos ir tu manai, kad jos ir toliau taip eis, iki kol nutinka kai kas netikėto. Visada įsivaizdavau save pasenusią, susiraukšlėjusią ir pražilusią, su didele šeima (daug anūkų), kurią planavau sukurti su savo gyvenimo meile. Aš noriu to taip stipriai, kad net skauda, – rašė mergina. – Tačiau toks yra gyvenimas – jis yra trapus, brangus ir nenuspėjamas, ir kiekviena diena yra dovana, o ne teisė. Šiandien man 27-eri. Aš nenoriu išeiti. Aš myliu savo gyvenimą. Esu laiminga – esu skolinga už tai savo brangiausiems. Tačiau aš negaliu to kontroliuoti.“

Tačiau toks yra gyvenimas – jis yra trapus, brangus ir nenuspėjamas, ir kiekviena diena yra dovana, o ne teisė

Holly taip pat savo laiške ragino kitus pamiršti nereikšmingus dalykus gyvenime, kurie mus erzina.

„Gali būti, kad šiandien užstrigote spūstyje arba blogai miegojote, nes jūsų gražūs kūdikiai jus vis žadino, arba jūsų kirpėja nukirpo plaukus trumpiau, nei prašėte. Jūsų nauji dirbtiniai nagai įlūžo, jūsų papai per maži arba jūs turite celiulitą ant užpakalio ir jūsų bamba išvirtusi į priekį. Nekreipkit dėmesio į visą šitą š**ą. Prisiekiu, jūs tikrai negalvosite apie tokius dalykus, kai ateis jūsų metas išeiti. Visa tai yra TAIP nereikšminga, kai pažiūri į savo gyvenimą bendrai. Matau, kaip mano kūnas nyksta tiesiog mano akyse, ir aš nieko negaliu dėl to padaryti, ir viskas, ko aš noriu, tai, kad galėčiau sulaukti dar bent vieno gimtadienio ar Kalėdų su savo šeima, arba dar bent vienos dienos su savo draugu ir šunimi. Tik dar vienos“, – rašė Holly.

„Facebook“ nuotr./Holly Butcher
„Facebook“ nuotr./Holly Butcher

Mergina taip pat yra įsitikinusi, kad nors visi ir turėtume rūpintis savo kūnais, tačiau nereikėtų koncentruotis vien į tai.

„Girdžiu, kaip žmonės skundžiasi, koks sunkus yra darbas arba kaip sunku yra sportuoti – būkite dėkingi už tai, kad jūs esate fiziškai pajėgūs tai daryti. Darbas ir sportas gali atrodyti tokie kasdieniai dalykai... iki kol jūsų kūnas nebeleidžia daryti nei vieno, nei kito“, – pastebėjo ji.

„Stengiausi gyventi sveikai, tiesą sakant, tai, galima sakyti, buvo mano didžiausia aistra, – sakė mergina. – Branginkite savo gerą sveikatą ir gerai funkcionuojantį kūną – net jei jis ir nėra jūsų svajonių formos. Prižiūrėkite jį ir džiaukitės, koks jis nuostabus. Mankštinkite jį ir aprūpinkite šviežiu maistu. Bet nebūkite jo apsėsti.“

Branginkite savo gerą sveikatą ir gerai funkcionuojantį kūną – net jei jis ir nėra jūsų svajonių formos

„Būkite dėkingi už kiekvieną dieną, kai jums ko nors neskauda, ir net už tas dienas, kai jaučiatės nekaip, nes sergate gripu, maudžia nugarą ar išsisukote kulkšnį – pripažinkite, kad tai yra š**as, bet būkite dėkingi, jog tai nepavojinga gyvybei ir praeis“, – savo išmintimi dalijosi mergina.

„Žmonės, mažiau skųskitės! Ir daugiau padėkite kitiems“, – pataria Holly.

Mergina mirties akivaizdoje pasidalijo ir mintimis apie pinigus.

„Keistas dalykas turėti pinigų, kuriuos galėtum išleisti, kai tuo metu tu... miršti. Tai ne tas metas, kai galėtum nueiti ir nusipirkti ką nors materialaus, ką šiaip darytum – pavyzdžiui, naują suknelę. Pradedi galvoti, kaip kvaila yra, jog mes manome, kad verta išleisti tiek daug pinigų naujiems drabužiams ir daiktams. Vietoj naujos suknelės, kosmetikos priemonės ar papuošalo toms artėjančioms vestuvėms nupirkite ką nors mielo savo draugei. Pirma – niekam nerūpi, kad ta pačia suknele apsirengsite antrą kartą. Antra – tai (rodyti dėmesį draugams) yra malonu. Nusiveskite juos papietauti, o dar geriau – patys ką nors pagaminkite. Padovanokite jiems augalą, masažą ar žvakę ir tai darydami pasakykite, kad juos mylite“, – rašė ji.

„Facebook“ nuotr./Holly Butcher su draugu
„Facebook“ nuotr./Holly Butcher su draugu

„Savo pinigus išleiskite patirtims. Arba bent jau nepraleiskite patirčių dėl to, kad visus savo pinigus išleidote materialiems š**ams“, – taip pat patarė ji.

„Pasistenkite tiesiog mėgautis akimirka, užuot bandę ją įamžinti per savo telefono ekraną. Gyvenimas nėra skirtas jį nugyventi per ekraną ir bandant padaryti tobulą nuotrauką... pasidžiaukite prakeikta akimirka, žmonės! Nustokite bandyti ją įamžinti dėl kitų.“

Štai dar keletas paprastų Holly Butcher patarimų: „Kartais atsikelkite anksčiau ir klausykitės paukščių, kol stebite nuostabias kylančios saulės spalvas. Klausykite muzikos... iš tikrųjų klausykite. Muzika yra terapija – sena yra geriausia. Paniurkykite savo šunį – labai to pasiilgsiu. Pasikalbėkite su savo draugais, padėkite šalin telefoną – ar jiems viskas gerai? Keliaukite, jei tai jūsų troškimas, ir nekeliaukit, jei to nenorit. Dirbkite tam, kad gyventumėt, o ne gyvenkit tam, kad dirbtumėt. Rimtai, darykite tai, kas verčia jūsų širdį džiaugtis. Suvalgykite tortą – be jokios graužaties. Nejauskite spaudimo daryti kažką, kas, kitų nuomone, užpildo gyvenimą – jūs galite norėti gyventi tiesiog vidutinišką gyvenimą ir tai yra gerai. Savo mylimiems žmonėms sakykite, kad juos mylite, bet kokia pasitaikiusia proga, ir mylėkite juos iš visos širdies.“

„Taip pat prisiminkite, kad jeigu kažkas jus verčia jaustis negerai, jūs turite galią tai pakeisti – ar tai būtų darbas, ar meilė, ar dar kas nors kita. Tiesiog turėkite drąsos tai pakeisti. Nežinote, kiek laiko jums duota šitoje žemėje, tad neeikvokite jo būdami nelaimingi. Žinau, kad tai yra sakoma nuolatos, bet tai gryna tiesa.“

„O, ir dar vienas paskutinis dalykas – jei galite, padarykite gerą paslaugą žmonijai ir pradėkite reguliariai aukoti kraujo. Dėl to jausitės gerai, be to, taip gelbėsite kitų gyvybes. Manau, kad tai yra nepelnytai nepastebimas dalykas, turint omeny, kad viena auka gali išgelbėti tris gyvybes! Dovanotas kraujas (daugiau maišelių, nei pajėgiau suskaičiuoti) padėjo man išgyventi papildomus metus – metus, už kuriuos amžinai būsiu dėkinga galėjusi praleisti šioje žemėje su savo šeima, draugais ir šunimi.“

Praėjusią savaitę feisbuke paviešintas Holly Butcher laiškas draugams ir nepažįstamiesiems sulaukė didžiulio atgarsio internete ir privertė susimąstyti ne vieną. Jos įrašą palaikino 170 tūkst. žmonių ir dar 123 tūkst. juo pasidalijo.

Temos: 2 Mirtis Australija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ per vargus iškopė į kitą Europos lygos atrankos etapą

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Gazas

Ramygalos trasoje pirmą kartą istorijoje varžysis Lietuvos autokroso čempionato dalyviai

Aktualu

Rusai giriasi žodiniais susitarimais su D.Trumpu, bet JAV pareigūnai paaiškinimų neteikia

Pasaulis kišenėje

Imantas su tobulu dviratininko įdegiu jau pasirengė minti už Lietuvą 4200 kilometrų

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Aktualu

Medikai skundžiasi jiems tenkančia biurokratine našta

Aktualu

Lietuvių kalbos besimokantis amerikietis: lietuviai yra truputį egzotiški

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką