Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 08:16

30-osios Johno Lennono mirties metinės: Gerbėjai jį prisimins

Johnas Lennonas
„Scanpix“ nuotr. / Johnas Lennonas

Šiandien, trečiadienį, sueina lygiai 30 metų, kai pasaulis neteko vienos ryškiausių muzikos pasaulio asmenybių Johno Lennono. Milijonai gerbėjų šiandien klausys ne vienos garsiojo grupės „The Beatles“ nario dainos ar uždegs žvakutę.

Nemirtingas melomanų širdyse tapęs protinguoju „bitlu“ pramintas J.Lennonas nustebino pasaulį daugybe hitų, tokių kaip „Strawberry Fields Forever“, „Norwegian Wood (This Bird Has Flown)“, „Rain“ ar garsusis „Imagine“. Tačiau ne mažiau įstabi buvo jo asmenybė. Maža to, kad 1965-aisiais jis išdrįso pasakyti, kad „The Beatles“ „yra populiaresni už Jėzų“, aršiai kritikavo JAV įsikišimą į Vietnamo politiką ir galų gale tapo pirmuoju pumpuru, žmogumi, išdrįsusiu neigti tradicinę kultūrą ir gyvenseną.

Tikrasis J.Lennonas, kokį pažįstame, kaip nurodoma jo oficialioje biografijoje, gimė išsiskyrus „The Beatles“ 1970-aisiais. Būdamas socialiai aktyvus, muzikantas žvelgė į savo gyvenimą kaip į meno kūrinį, kurio kiekviena detalė turėjo reikšmę visam pasauliui. Jis jautė pareigą būti išganytojas, dosniai dalytis tuo, ką turi, ir nešti ramybę. Bet tikrasis jo gyvenimas buvo prieštaringas – pilnas pakilimų ir nuopuolių, sudėtingų asmeninių santykių ir net žalingų įpročių. Tačiau šiuos prisiminimus kruopščiai ištrina laikas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Menininkai Holivude atlikėjo atminimą įamžino piešiniais.
Atlikėjas menininkų akimis

J.Lennoną 1980-aisiais prie namų Niujorke nužudė nestabilios psichikos gerbėjas. Po dienos J.Lennono mylimoji Yoko Ono pasakė, kad laidotuvių nebus. „Johnas mylėjo žmonių rasę ir už ją meldėsi, padarykime tą patį dėl jo“, – tada sakė ji. Muzikanto pelenai buvo išbarstyti virš Niujorko centrinio parko, o vėliau ten pat buvo sukurtas jo memorialas.

Operos solistas ir didelis J.Lennono kūrybos bei filosofijos gerbėjas Rafailas Karpis teigė, kad šis muzikantas – vienas įtakingiausių XX a. kompozitorių. „Jis savo kūryba pakeitė daugelio gyvenimus. Vien jo indėlis grojant su „The Beatles“... Juk jie iš esmės pakeitė muzikos pasaulį“, – sakė R.Karpis, prieš kurį laiką atlikęs būtent J.Lennonui atminti skirtą jo kūrybos programą. Solistas sakė esąs sužavėtas ne tik J.Lennono muzikos, bet ir troškimo savo dainomis bei tekstais skatinti žmones mylėti vieniems kitus. „Jis stengėsi smerkti karą ir prievartą, mėgino išreikšti teigiamus jausmus, meilę, gėrį. Aš irgi pacifistas“, – šypsojosi R.Karpis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką