Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 23d. 11:12

50-metė Nicole Kidman: „Jaučiuosi lyg 21-erių ir pradedanti aktorės karjerą“

Nicole Kidman
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nicole Kidman

„Šiuo metu jaučiuosi lyg būčiau 21-erių ir pradėčiau savo, kaip aktorės, karjerą“, – juokauja pastaruoju metu viena geidžiamiausių kino aktorių, pernai 50-ąjį gimtadienį paminėjusi Nicole Kidman. Ji pripažįsta, kad patinka rizikuoti renkantis vaidmenis, o šioje gyvenimo stadijoje nori išlikti ryški, atvira, išbandyti naujus dalykus, bendradarbiauti su režisieriais, kuriais tiki.

Pernai buvo pristatyti net keli filmai su Holivudo žvaigžde. Vienas jų – Kanuose geriausio scenarijaus prizą laimėjęs „Šventojo elnio nužudymas“ (rež. Yorgos Lanthimos), kuris nuo sausio 26 dienos pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose.

Antikos dramaturgo Euripido mito šių laikų stilingoje interpretacijoje Nicole Kidman vaidina talentingo chirurgo Stiveno (Colinas Farrellas) žmoną Aną, kurie kartu su dviem atžalomis puoselėja, regis, tobulus šeimyninius santykius. Tačiau kai Stivenas artimuosius supažindina su paslaptingu paaugliu, kurį ėmėsi globoti po šio tėvo mirties, idiliška šeimos ramybė baigiasi ir tenka susitaikyti su neišvengiamu likimu.

Kino kritikai negaili pagyrų Nicole Kidman sukurtam personažui: „Jos vaidmuo – kietas it plienas, bet kartu trūkinėja su kiekviena prabėgančia minute, siužetui gilėjant ir gilėjant į tamsą, vis arčiau link nervus laužančios atomazgos. Jos personažas čia susipurvina mažiausiai iš visų.“

Atrodė lyg sustabdžiusi laiką

Nors Nicole Kidman yra viena garsiausių pasaulio aktorių, galimybių vaidinti ji ieško pati ir netgi pirma parodo susidomėjimą režisieriais. Savo filmuose cinizmo nevengiantis graikų režisierius Y. Lanthimos atvirauja: „Po pirmojo filmo „Iltinis dantis“ sklido kalbos, kad ji nori su manimi susisiekti. Susitikome, pasikalbėjome, bet nepavyko susitarti dėl jos vaidmens filme „Omaras“. Tačiau mes jautėme, kad vienas kitą mėgstame. Man ji labai patiko.“

Kadras iš filmo/Nicole Kidman dramoje „Šventojo elnio nužudymas“
Kadras iš filmo/Nicole Kidman dramoje „Šventojo elnio nužudymas“

Bendru žinomos aktorės ir keistojo graikų režisieriaus projektu tapo filmas „Šventojo elnio nužudymas“. Interviu „Los Angeles Times“ kino įžymybė palygino šį filmą su Stanley Kubricko „Švytėjimu“. Paklausta, kokiam žanrui priskirtų filmą – juodajai komedijai, siaubo filmui ar dramai, aktorė atsakė: „Ar galiu atsakyti, kad visiems trims? Manau, kad geriausi siaubo, komedijos ir draminiai filmai atspindi visus šiuos tris žanrus ir „Šventojo elnio nužudymas“ – ne išimtis. Juokingiausi filmai būna tragiški, o baisiausi turi humoro.“

Naujausiame Y. Lanthimos filme aktorei teko suvaidinti keliose intymiose ir itin atvirose scenose su Colinu Farrellu. Nicole Kidman gerbėjai po jų negailėjo pagyrų tobuloms kūno linijoms, nes aktorė atrodė „lyg sustabdžiusi laiką“. „Intymios scenos būna nufilmuojamos labai greitai. Tai tik verslas, tu turi papasakoti istoriją, ir viskas“, – viename interviu teigia Colinas Farellas.

Nicole Kidman vaidybą Kanų kino festivalyje galėjo įvertinti ir jos vyras, kantri muzikos atlikėjas Keithas Urbanas. „Keithui buvo sunku žiūrėti „Šventojo elnio nužudymą“. Jis buvo sutrikęs. Jis nejaučia skirtumo tarp vaidybos ir tikro gyvenimo, todėl jam skaudu, kai mato mane šaukiančią ar verkiančią“, – prasitarė Holivudo žvaigždė.

Pasak jos, šeima dažniausiai yra atskirta nuo kūrybinės veiklos ir retai žiūri filmus, kuriuose ji vaidina. „Noriu atskirti motinystę nuo darbo“, – teigia Nicole Kidman.

VIDEO: Filmo „Šventojo elnio nužudymas“ anonsas
Temos: 2 Nicole Kidman Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką